SOLOM.

Přestože jde již o pěkně starou pohádku, když jsem k ní dnes usedl - byla to v mém případě dnes má premiéra. A byl jsem velmi příjemně překvapený. Július Matula dokázal vytvořit velmi příjemnou a místy až pěkně ponurou atmosféru, která sebou přinesla kromě jasného happyendu i dávku napětí, humoru a samozřejmě i ponaučení. Ondra měl pro strach uděláno – však to byl taky kus chlapa – no a Ferko (alias Ondřej Vetchý) rovněž splnil svůj účel – většinu času bavil, občas to jeho fňukání bylo otravné – ale to k tomu patří. No a princezna byla pěkná – slušná pohádka, kterou si za rok zase „zopáknu“… ()

ARI50

Vetchej je borec a tomuhle dává největší šťávu nejde se nudit super příběh super podívaná chválím a hodně. ()

luka4615

V rámci možností se jedná o slušné pohádkové dílo, které zaujme především svým zpracováním a morálním poučením. „To jako pracovat?! A to jako rukama?!“ ()

GeusX

Výborná, místy až lehce strašidelná pohádka. Silák Nebojsa nechť se neurazí, ale největší hvězdou je zde Ferko (Ondřej Vetchý). Krutibrko! 80% ()

Tommassi3

"Nechte mě !! Doma zalezu za pec a už nikdy nevylezu !! Ani kdyby se kutálely zlaťáky pod okny, i třeba ze dvou pytlů !! I ze tří.." ;) ()

Litsarch

Dobrá pohádka, která potěší svou atmosférou i hororového fanouška. Bohužel to celé dosti kazí naprosto odfláknuté finální 3 zkoušky, které jsou až k smíchu. Škoda. ()

corpsy

Skvelá dobrodružná rozprávka, v ktorej si paradoxne najviac uznania zaslúži Ondřej Vetchý. Klasická rozprávková jazda. ()

Kryton

Daleko lepší než pohádka o statečném kováři , kde mimochodem Kroner hrál naprostýho šaška. Což je nezasloužené ma daleko větší charisma než Křiž a toho hrdinu mu věříte. Vetchý je správný ucho a moc mě bavil. Zaverečná bitka je paradní a v pohádkách nevidaná. ()

ivishka

Dle mého amaterského soudu je to skvělá pohádka.Já sama jsem na téhle pohádce tak trochu vyrostla.S odstupem let mě na ní zaujalo pokaždé něco jiného - ať je to odvaha dřevorubce Ondry nebo opět šťastný happy end apod. ()

Ridick

neviem preco vsetci davaju take nadpriemerne hodnotenia, ked takych rozpravok co maju dementnu zapletku a spracovanie plus stastny koniec, je habadej. nuda, nuda a este raz nuda. ()

UncleG

V dětství to byl jeden z nejděsivějších zážitků, určité vize mě pronásledovaly opravdu dlouho. Princezna přijížídí v černém kočáře, vyleze z rakve a dává hrdinovi užitečné rady. Zřejmě nejvíc what-the-fuckózní moment v čekých pohádkách. No a ta prokletá hospoda? Tu jsem nevydejchal v podstatě až do dneška. 75% (S osobní poznámkou, že Ondra Vetchý je tu roztomile frenetickej) ()

kaylin

Vždycky jsem tuhle pohádku měl rád, ale až letos mi došlo, jak je vlastně hororová. Tam jsou momenty, kdy se skutečně může člověk snadno bát. Je to hodně vyvážené Vetchého tajtrlíkováním, které může být pro někoho docela otravné, ale mě tenhle příběh o statečném člověku mě prostě pořád baví. ()

blackrain

Já si z této pohádky už na vždycky budu pamatovat pohřební vůz tažený koňmi. To byla tak děsivá scéna, že ji mám vypálenou přímo v mozku. Nevyvážil ji svým hereckým umem ani Ondřej Vetchý, i když jeho Ferko je taky nezapomenutelná figurka. Atmosféra pohádky je tak hutná, že je až hmatatelná a skoro by se dala krájet. Zvláštní zážitek. To se musí nechat. Nemusím tenhle příběh vidět zrovna každý den. ()

movieband

Hororová pohádka s děsivým černokněžníkem, ponurou atmosférou a dost dobrým zpracováním. Společně s pohádkou O statečném kováři je to moje nejoblíbenější česká pohádka. ()

Rakosnicek77

Je to možná zvláštní, ale pro mne je tahle pohádka to nejlepší z československých filmových pohádek, na co se vždy znova rád podívám. Společnost ji dělá podobně skvělá záležitost, jakou bezesporu je pohádka O statečném kováři, která mi příjde až nápadně podobná právě s Nebojsou. Mikš jde do světa společně se dvěma "kamarády" zato Ondřej má za společníka jenom Ferku, který o sobě rád říká, že je všemi mastmi mazaný, ale do strašidelného mlýna by nešel ani za pytel zlaťáků, no možná za dva :-) takový to je hrdina. Ondřej, Ferka a jeho krutibrko, jsou společně na cestě nejenom naučit Ondru bát, ale taky vysvobodit krásnou princeznu z rukou zlého čaroděje. ()

topi

Vždycky mě u Nebojse fascinovala ta hororová atmosféra a temnota. Není sice tak intenzivní jako třeba v Herzově Panně a netvorovi, ale svoji strašidelnou hrůzu má v sobě pořád taky slušnou. ()