Na úsvite tretej svetovej vojny, sa študenti strednej školy na stredozápade USA formujú do partizánskych oddielov, aby opätovali útok sovietskej armáde. (sliver)

vozralec

Až na občasné neracionální chování postav má film něco do sebe. Hudba tomu dosti pomáhá. Dobrodružství skoro za čtyři hvězdy. ()

Jeremiasz

me tenhle film bavi, jiste je to propaganda a nacionalismus z toho primo prysti, ale couz, na obranu je treba uvest, ze i soudruzi meli (a casto mnohem silenejsi) podobne snimky ve svem protfoliu. Vetsina akci je skutecne usmevna, ale je treba si uvedomit, ze je to becko, ale remeslne odvedene. Vsichni, kdo se nad to nedokazou povznest, necht si z meho hodnoceni odeberou 2 hvezdicky. A ti, kteri nejsou schopni prekousnout krapet americkeho heroismu, dalsi jednu. Pro me, s prihlednutim k polehcujicim okolnostem, 8/10 ()

jprmusic

Vzhledem k tomu, že jsem tenhle kousek konzumoval s mnoha béčkovými a céčkovými trháky v době úsvitu videa u nás (s takovým tím legračním jednodabingem :-) ) přišel mi jako docela pecka. A to jsem v té době nikoho z téhle partičky neznal - Hříšný tanec přišel až tři roky poté. S odstupem je to samozřejmě poněkud naivní, ale neřekl bych, že herecky jsou hlavní hrdinové jiní než kdykoli potom - ba naopak. ()

Mara12

Pošetilá ideologická agitka. Parta středoškoláků (sice hvězdně obsazených) nakopává prdel úsměvně neschopným komunistům. Film jako celek je ovšem neuvěřitelně nudný (pokud vážně někde chcípl pes tak v tomhle filmu), naprosto nic se v něm neděje (už dlouho jsem neviděla, že by film takhle rezignoval na jakoukoliv gradaci děje), námět je naivní tím nejhloupějším americkým způsobem a dialogy tak mizerný, že by si i hluchej musel zakrýt uši. ()

Patches1984

Ten film má skoro všechno - paragány střílející středoškoláky, středoškoláky střílející komunisty, komunisty stavějící koncentrační tábory pro rednecky, tankový bitvy, vrtulníky nahánějící jezdce na koních, dojemně smutnou závěrečnou scénu i kladného záporáka. Škoda, že v podstatě jediný, co tomu chybí, jsou alespoň trochu sympatický hlavní postavy. Většina těch teenagerů není ničím zajímavá a ti, kteří náhodou vyčuhují, vyčuhují proto, že si jejich představitele pamatuju z pozdějších dob odjinud (třeba jako notorické uživatele jistých zakázaných látek). Víceměné totéž lze říct o záporácích, takže největší sympaťák je tak nakonec kubánský ex-revolucionář, který je na jednu stranu na straně těch "zlých", ale raději by se vrátil za svou ženou domů. Ale celkově spokojenost, i když si Milius nemusel pro tohle téma vymýšlet fiktivní budoucnost - stačilo zabrousit nějakých čtyřicet let zpátky do Evropy a natočit to o partyzánech z té doby. 7/10 ()

Yuri69

V 80. letech vrcholila Studená válka. Počet nejrůznějších střel, hlavic a technologie jejich masového vypuštění byly na samém maximu možného. Proto představa snadno poražené armády USA a městeček obsazených "rusáky na padácích" působí naprosto zcestně. To samé lze říct o snad všech akčních scénách, kdy desítka dětí dosti repetetivně kosí stovky nejrůznějších žoldáků. Nicméně, punc opravdové "osumdesátkovosti" a řada dnes nepředstavitelných nekorektností dělá film snesitelným. ()

Blazkowicz

Parta puberťáků co pobíhá po lesích a střílí okupanty, to nezní moc dobře a ani to taky nefunguje. Papundeklový ruský vrtulník tomu dává korunu. Prostě levná srajda. Ale tématická a aktuální. 2-* ()

jack_scott

Film,který s léty vypadá více a více naivně...a přesto má svoje kouzlo- je totiž stále jediný takový....sice je to divný film, ale stále je to On. Kdo viděl v mládí a pak několikrát později, pochopí. **** a 80% (asi jsem se zbláznil :-) ()

ibex

Když si odmyslím určité globální nesrovnalosti a trochu i nereálnost útoku přímo na USA, jedná se o poměrně slušný film o třetí světové. ()

route60 odpad!

Spletli jste si přistáni přátelé říka učitel načež promluví zbraň :))) tatatatata tak začal jeden z nejdementnějších filmu historie, kdyby to alespoň nebylo myšleno vážně tak to bych to ještě bral ale takto? Je to strašlivá slátanina kterou už nechci nikdy vidět, Johnu Miliusovy muselo něco spadnout na hlavu jinak si to nedovedu zdůvodnit, hrdiní Američtí středoškoláci nakopou Rusum prdel nic proti nakopáni jejech zadků ale směšnější zhovadilost jsem dlouho neviděl, prostě ODPAD PS: flanker.27 to ve svém komentáři vystihl dokonale. ()

my38k

Pokud se spojí Beverly Hills a Rambo 3, nemůže z toho nikdy vzejít nic dobrého zvláště je-li příběh ještě náležitě okořeněn hereckým obsazením Hříšného tance. Rusové vpadnou do Ameriky a jsou lehce vyvražďováni partou školáků, kteří by snad probili až do Kremlu. Přestože obsazení Charlieho Sheena by napovídalo, že se jedná o Žhavé výstřely, je to smrtelně vážný film. S troškou alkoholu to je příjemně zábavná večerní lobotomie. ()

m.xFuck

Strašná kravina. Chápu, že v Americe je to kultovka, ale na středoevropana to musí působit jako komedie. Dvě hvězdy za tu snahu o vrtulníky. Jinak si užijte podívanou kterak partička studentíků bije zasraný komouše! ()

gstudio odpad!

Stupidní, patetická a propagandistická vymyvárna mozků po americku. Proti této slátanině jsou filmy jako Sokolovo či Osvobození Prahy naprosto korektní historickou studií bez náznaku ideologické subjektivity. Pěkný důkaz, že ideologické bláboly vytváří každý režim (ostatně amíci jsou na pitomoučkou propagandu mistři - viz. Rocky poučující v ruském ringu o svobodě přítomné Rusy tak přesvědčivě, že mu zatleská i prezident, Rambo obdivující afgánské islámské bojovníky, kteří v boji obětují i ženy a děti - krásný příklad americké politiky morálních a hodnotových kotrmelců). Tenhle film ale nezvládl ani tu nezbytnou akci (která jediná mohla existenci takové blbosti, alespoň jako zábavy pro duševně pomalejší jedince, opodstatnit), takže se vlastně nepovedl v žádném směru. ()

jopal

A to sa maloktoremu filmu stane, ze dam take slabe hodnotenie. Mi to pripadalo ako v osmych rokoch, ked sme sa hrali na vojnu. To by mi az tak nevadilo, ale aj cele stvarnenie bolo take, ako keby to robil niekto podobneho veku. Neveril som im nic, ani to, ze su tam... A ta otrasna hudba, blbe dialogy, hlupy dabing. A cely dej bol vlastne "neuveritelny". A vobec, davam este * dole, zabity cas! (okt.2010) ()

Branicky

Tak tohle muselo být hodně divné už v době svého vzniku. Film těžící z atmosféry studené války, který idealizuje a oslavuje patriotismus mládeže. Ve filmu se vyskytuje zhruba tolik nelogických a nepravděpodobných situací jako v kterémkoliv klasickém filmu o partyzánech z produkc SSSR. No, rozhodně je to zajímavý filmový zážitek.... ()

Flamik

tak na to z jaký je to doby (technicky) a to že hlavní důvod natočení byla nenávist ke komunismu docela kvalita. Bohužel ty fantasy prvky to hrozně kazej. ()

Ruská invaze v bourneovském stylu?

Ruská invaze v bourneovském stylu?

21.06.2009

Vše tomu nasvědčuje. Scenárista Tony Gilroy byl přizván studiem MGM, aby napsal finální verzi předělávky Rudého úsvitu. Původní film režiséra Johna Miliuse vyprávěl o partizánském boji skupiny… (více)

Mise pro dva válečné týmy

Mise pro dva válečné týmy

11.07.2008

Američané budou opět zachraňovat svět. Nebo alespoň americkou demokracii. Máme zprávy o remaku téměř zapomenuté pravičácké klasiky Red Dawn a Tarantinových Inglorious Bastards. Oba filmy jsou na… (více)