Miluji tě modře

• Slovensko Miluji tě modře (více)

Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor David Bárta, se blíží Kristovým létům. Jeho život by už měl mít „ustálenou" podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá Bárta docela smolné období. Dostane výpověď z Národní galerie, žije stále pod jednou střechou s matkou, posedlou jógou, nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem. A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu, krásnou aranžérku - tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz vzhůru nohama. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten" třetí – přítel Terezy, artista Igor, rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože. Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se to neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. Na Davidovi je, zda dokáže ustát všechny karamboly rozchodu Terezy s Igorem a zda si dokáže získat Terezinu přízeň... Není to lehké, protože Tereza jednoho dne záhadně zmizí... (Bioscop)

LadyPupu odpad!

Hrůza! Herecká, scénáristická, režijní hrůza. Není to vtipné, je to pouze děsivě pitomé, trapně předvídatelné, nesmyslně dlouhé a v podstatě o hovně. ()

bubun odpad!

No tyvole... Lituji, že jsem si během filmu nedělala poznámky, protože podruhý to fakt vidět nechci. Za všechny ultrapříšerný dialogy (a že jich tam je!) cituji tedy pouze ten postkoitální úplně na konci, kdy z Nesvačilový sleze onen velmi nesympatický hrdina : "Ty seš ale překvapivě talentovanej žák. A taky žádostivej." Mlask. "Dneska nepřestanem ... /hraně funí/..... dokud nedostanu jedničku." Jedním ze sponzorů musí být likér Baileys, protože ho tady všichni nadšeně konzumují. Já jsem za posledních dvacet let neviděla nikoho, kdo by to dobrovolně pil a bylo mu víc než dvanáct let. "Terezo... já tě miluju." Tereza rychle položí svůj prst na jeho ústa: "pst!" Tenhle paskvil má na svědomí nějakej magor. ()

viperDavid

Jako zas tak špatné jak se to tu hodnotí to nebylo. Spousta ženské krásy a naivity. Ideální hřiště pro chlapa. Denisa je pohledná a Václav Jílek správně úděsnej. ()

manonfire odpad!

Na tenhle průser sedí všechny zdánlivě levné vulgarity naprosto adekvátně a jakákoliv sofistikovanější kritika tedy není na místě.Takže snad jen... úděsně nesmyslný námět, dementní scénář, směšné herecké výkony, absolutně nevhodná sladkobolná hudba, navíc debilně zakomponovaná, ubohý výběr necharismatického hlavního představitele Venci Jílka a trapné kooperování několika kvalitních herců (Vlach, Táborský).Kočička Vagnerová sice moc pěkná, ale za to body rozhodně neuděluji. Papoušek uměl, ale tento jeho projekt(tyl) mezi oči dobrého vkusu zřejmě zahálel v nezrealizované autorské pozůstalosti zcela právem jako jeho worst of, než ho ovšem totální nýmand a prznitel Šmídmajer zprasil do podoby dnešního tvůrčího počinu. Kde kurva tací imbecilové berou peníze a svolení ke svým projektům, to soudnému člověku hlava nebere. 0% ()

Gekacuk

Nepodařený pokus o komedii. Nepochybuji o tom, že do Papouškova scénáře bylo zasahováno. Už třeba kvůli mobilům, které v době psaní scénáře nebyly. Výsledné dílo nestojí za nic. Přemíra zbytečné sexuality, trapné role Kratiny jako osahavače modelek, Nováka jako totálního blba, místy ubohý humor-například únik z restaurace po čtyřech..... Novák si jistě zaslouží uznání za svoje art-cirkusové divadlo, ovšem zde hrál postavu naprosto nereálnou a hloupou. Doslova namaškařený jako šašek, na začátku vypadal jako zombie a později oblečen do hrozných hadrů (snad tak nechodí i v civilu!). Chová se celý film potrlhe a divák se jistě zeptá, proč s ním ta Nesvačilová vlastně chodí. Jílek a Nesvačilová mne nijak nepřesvědčili, že jsou dobří herci. Pouze 2 vtipné momenty: proběhnutí plátnem a turecký sed. A to je málo i na předvídatelnou Love Story. ()

klukluka

Nechte Terezu zahnívat v letitém vztahu s doktorem Davidem a dopřejte jí únik z té šedivé nudy v podobě vášnivého vztahu s artistou Igorem. Pak bych možná uvažoval o lepším hodnocení. Ale tady ten kšeft (tohle má být láska?) s přestárlým, ufňukaným, neodbytným, uhlazeným pražským mamánkem mě nedojímá. ()

Prochy38

Nápad asi hezký, naivita z příběhu čiší, D. Nesvačilová a V. Jílek jsou hodně sympatický pár.... Proč to tedy není super česká romantická komedie? Protože celý byť milý příběh, je zanesen do naprosto nepěkného prostředí a totálně debilního okolí... prakticky všechny vedlejší postavy jsou na ránu.... od začátku až do konce... ()

mira007

Romantická komedie, kerá má několik pozitiv : 1) Praha v létě 2) La Putyka 3) některé herecké výkony ( Medvecká v čele ) 4) nahota ( Denisa Nesvačilová za jedna pár odvážných úplně nahých scén) ... a pár negativ 1) celkem hloupé naivní story 2) La putyka ( bylo jí hrozně málo) 3) některé herecké výkony 4) nahota ( mám rád filmovou nahotu, když režisér svlékne hlavní hrdinku, ale když najme pár pornohereček aby byla nahota tak je mi z toho nablití - nehledě na scény kdy obstarožní Kratina tam ošmatlává majetnicky ty nahotinky se mi zvedal kufr, a ve scéne s Hankou Vágnerovou to bylo poprvé, co jsem ocenil, že se nenechala svléknout režisérem při scéně s Kratinou ( nic proti němu ale spíš ta postava )). Podtrženo sečteno, film, který si zapamatuju častou nahotou, ale jinak způsob vyprávění byl NUDA!!! ()

Henry007

Další český film bez příběhu a sympatických postav. Je to o třicátníkovi umělci, jehož matka je šílená a otec svádí mladý holky. Týpek běhá mezi galerií a domovem, v prázdných ulicích Prahy často potkává svou múzu, která chodí s blbcem s náušnicí. Dialogy jsou umělé a interakce mezi postavami by ve skutečnosti byla naprosto jiná (např. Týpek holku bez svolení tajně vyfotí přes výlohu obchodu. Doma fotku počmárá pastelkou a další den jí fotku donese ukázat. A jí to vůbec nepřipadá ani trochu úchylný, že týpek, kterého nikdy neviděla, stojí před obchodem s její fotku vybarvenou modrou pastelkou. Tak se s tímto cizincem dá do přátelské řeči). Ocenit ale musím výběr lokací, některé pěkné záběry a uměleckou stylizaci (i když to je motivované jen tím, že je hlavní hrdina umělec - ničím jiným - s významem barev si mohli více pohrát a nepracovat jen s modrou). A taky je tam hodně ňader, což může být pro někoho důvod ke zhlédnutí snímku. P.S. Film One day (2011) chce vrátit svůj plakát zpět. ()

Mouzon odpad!

modré memento scenáristické legendy československé kinematografie - netuším, jestli Papoušek tenhle film miluje, ale spíš bych si tipnul, že z něj rotuje v hrobě... podobně jako u Jiřího Menzela došlo blahé paměti k přerodu z fáze “dobrý tvůrce” do fáze “velký špatný”, i Papoušek tu (v zastoupení, což je dost podstatný - ale chyba nejspíš bude už v prvopočátku) předvádí obdobný myšlenkový veletoč a jarmark marnosti... připadá mi, aniž bych chtěl jakkoli zobecňovat, že tyhlety pocty a dodělávky šuplíkovejch děl velkejch mistrů a přebírání / přepisování jejich scénářů fungl novými týmy stojej častokrát za velký, modrý, nepříjemný kulový - někdy to možná žádá situace, ale někdy se o to ani kdokoli neprosí, což je přesně případ MILUJI TĚ MODŘE... chápu, že Šmídmajer miluje šedesátkový československý tvůrce (koneckonců jeho možná nejlepším filmem nejspíš navždy zůstane formanovskej dokument), my všichni je milujeme celým barevným spektrem, ale některý sny by si člověk neměl plnit - jako třeba aktualizaci a zfilmování scénáře šedesátkového barda, kterej je do současnosti přenesen takovým způsobem, že z toho má jeden dojem, jako by se snímek s jakoukoli současností (a konceptem reality jako takové) rozžehnal a nechal ji stranou... zároveň je to projekt tím podivnější, že asi nešlo o úplně lacinou záležitost (jako, jezdit z Prahy do Olomouce jen kvůli natočení vrátnice a iracionálního Rosťovo výstupu na Suškově soše je docela luxus)... to je ale všechno oukej - ať si lidé točí třeba cirkus Berousek balancující na špici brněnského orloje, mají-li na to prachy; už méně oukej je ale celkové vyznění filmu: 1.) holky zase jen na čumendu nebo jako karikatury - tybláho, z jistého úhlu pohledu vypadá česká kinematografie jako průmysl ovládaný mlsnými šedesátníky+, kteří by si rádi plácli, ale už je žádná nenechá, tak o tom pak točej filmy; 2.) “ne” není odpověď - kdo vymyslel, že je romantický (nebo vůbec přijatelný) uhánět holku imrvére den co den, přestože tato se jasně vyjádřila, že nemá zájem?; 3.) umělci jsou prolhaná prasata - tohle je taky pořád všude, ačkoli podobnej stereotyp byl vousatej už v době, kdy ho poprvý vynašli... ve výsledku tak máme před sebou efektně nasnímaný sexistický svět, který obývají povrchní a bezprizorní osoby, v němž sexuální obtěžování je prezentováno jako romantické chování - a kde umění je pouze prostředkem k ukájení vlastního libida... ()

adelina8 odpad!

To měla být nějaká nepovedená reklama na La Putyku? To přece nemají zapotřebí... Odpad dávám jen velmi nerada, ale tady nelze jinak. Zrovna včera jsem tu komentovala český romantický film Pohádky pro Emu, kde byl děj jasný už od začátku, ale vůbec to nevadilo, naopak vše šlapalo jako po drátkách. Tady ale nefungovalo nic. Nevýrazní herci, většina z nich i značně nesympatická, děj, pokud se tam občas vyskytl, nudný, hloupý a často mimo realitu, jednotlivé obrazy na sebe nelogicky navazovaly a dialogy nedávaly smysl. Opravdu těžko se hledají pozitiva; možná neotřelé prostředí galerie, které to ale bohužel nevytrhne. Stejně tak neustálá přítomnost pěkných nahatých slečen film nemůže spasit. ()

nonick1 odpad!

Další z dlouhé řady novodobých nepodarků z českých filmových luhů a hájů, který se marně snaží předstírat, že jde o film a ne o jednu velkou a dlouhou reklamu na (doplňte dle potřeby: auťáky, šampóny, alkohol, atd., atd.). Podivného slepence zcela nevěrohodných jednání postav se scénáristé drží jako ono příslovečné hovno košile, přičemž herecké "výkony" všech aktérů úporně setrvávají na jim dobře známém, řekl bych až domovském, televizně-reklamním levelu, stanoveném německými výrobci pracích prostředků a italskými výrobci tuňákových konzerv. Až člověka napadá, zda honoráře nakonec nebyly účinkujícím tohoto panoptika vyplaceny barterovým způsobem: bedýnka kosmetiky Donna HAIR, dvě lahvinky Baileys a půjčení mazdy na tři týdny. Plus bonus pro (ne)stárnoucího Kratinu: ještě jednou si aspoň šmátnout... ()

godycz

zaklad nebyl blbej. scenar i dialogy mali hlavu patu, bylo romanticke i lehce vtipne. tak jemne vtipne. cekal jsem pruser, ale byl jsem mile prekvapen. ()

Brtniik

Jejda, koukám, že jsem to viděl, leč nekomentoval a nehodnotil. Poslední dobou se mi to dost často stává. Po dlouhé době hodnotit, natož komentovat by byla troufalost, ale nejspíš mne to nikterak nepohoršilo. Ostatně jsou tam hezké holčiny. Edit: Nepřišlo mi to tak hrozné, jak se zde tvrdí. ()

zdeny99

Do reálného života až moc romanticky uhlazené a sladké, což ještě více znásobuje ta umělecká část filmu z prostředí galerie, focení, artistů. Takhle možná žijí herci a umělci v Praze, ale běžný člověk tak nežije, i proto je to pouze snová podívaná, ale přesto krásná. Restaurace žižkovské věže, Pražský hrad, zrzavá Nesvačilová to ještě umocňují. Jen ten sladkej klučina v hlavní roli (Václav Jílek) mi vadil. Ten byl sladkej až moc. [1933. hodnocení, 105. komentář, 38%] ()

Olík

Pokud by jsme se bavili o malé neškodné televizní romantice na nedělní odpoledne, tak určitě proč ne? Dějová linka potěší dámskou část publika a hádám že ani tu mužskou vyloženě neurazí. Ač kýč jak zahradní trpaslík, tak i já jsem v ní našel něco co mne upoutalo....možná ta Národní galerie...fakt nevím. Ale pokud se budeme k této romantické komedii chovat jako k seriózně myšlenému celovečernímu filmu, tak to je potom jiný obraz. Řekněte mi upřímně, kdo si může dovolit přiklepnout hlavní roli borci, který je přirozený asi jako plejtvák obrovský v pokojovém akvárku. A vůbec všechno, prostě jak už jsem psal, působí to strašně televizně. S tímto projektem si chtělo dát trochu víc práce a výsledkem nemusel být špatný rom-com, ale takhle - ODFLÁKLÉ-!!!! ()

Rockerman

Vizuál nádherný, zvláště ty holky ( Kratinovi jsem fakt záviděl) ! Jenže to je tak jediné, co tento film uchránilo od odpadu! Obsahově totiž naprosto prázdné a těch několik posledních minut bylo dialogově k nevydržení! Líbit se to může jen tomu, kdo má rád " Pojišťovnu v Růžové Ulici "! ()