Miluji tě modře

• Slovensko Miluji tě modře (více)

Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor David Bárta, se blíží Kristovým létům. Jeho život by už měl mít „ustálenou" podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá Bárta docela smolné období. Dostane výpověď z Národní galerie, žije stále pod jednou střechou s matkou, posedlou jógou, nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem. A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu, krásnou aranžérku - tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz vzhůru nohama. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten" třetí – přítel Terezy, artista Igor, rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože. Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se to neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. Na Davidovi je, zda dokáže ustát všechny karamboly rozchodu Terezy s Igorem a zda si dokáže získat Terezinu přízeň... Není to lehké, protože Tereza jednoho dne záhadně zmizí... (Bioscop)

Sasulka3

Jsem zena a miluji romanticke filmy...Ale tohle mi prislo nijake. Kluk jde po ulici, uvidi peknou slecnu, jde tam druhy den, oslovi ji, zakouka se, randi..... Takove o nicem. To nejhezci na filmu je pro me pisnicka od Irglove, ktera je neuveritelne procitena :) ()

Pitryx

Proč z té herečky v hlavní roli udělali rezavou poloopici to fakt nechápu. Byla mi protivná celý film. Kazila mi tím dojem furt a stále. Ovšem jinak jsem se dost bavil. Hlavně tím, že třiatřicetiletý chlap se chová jako čtrnáctiletý. Dám čtyřicet za některé opravdu legrační okamžiky. Podruhé netřeba. ()

Luciee113

Nebyl to žádný trhák, ale velmi klidný, příjemný film na nedělní odpolední pohodu u telky se zmrzlinou, nejlépe šmoulovou 😉💙💙💙 ()

Hemlock odpad!

Kdybych si pustil náhodný generátor slov, vyšlo by to na stejno… Dlouho jsem větší sračku neviděl a většina dialogů způsobila u mé osoby křečovité stahy břišního svalstva a bránice, jež měli za následek náhlé, nervově řízené perorální vyloučení tráveniny ze žaludku, možná dokonce i z dvanáctníku… ()

Spilif

Vůbec nevím co jsem od toho měl čekat, ale tak nějak sem dostal vše co jsem potřeboval i když jsem vlastně ani nečekal že něco dostanu. Za mě parádní česká jiná podívaná pro odreagování a na to že jsem chlap, muž věkově na hranici 36 let a můj život je založen na prázdnotě (videoherního průmyslu,fitness a práci, bez partnerky) a vnitřním naplnění z uspokojení druhých, mých blízkých musím říct že tenhle film je vážně báječná podívaná a jednohubka pro klidný večer. A možná jen podotknu každý v tomto filmu a vlastně v jakém koli filmu uvidí jen to co chce.... A nic dál :) ()

sardon

Tak nějak jsem nepochopil o čem ten film je, pro mě byl o ničem. Už od začátku jsem se dost nudil a dokoukal jsem ho jen pro to, že jsem doufal, že se děj dostaví.Nestalo se.Hlavní hrdina v podání Václava Jílka se celý film tváří naprosto přiblble, jako kuře co se včera vylíhlo z vejce.Z hereckých výkonů mne tak zaujali jenTaťjana Medvecká, Rostislav Novák ml., Miroslav Táborský a Marek Vašut. Největší zklamání pro mne však bylo zjištění, že autorem scénáře byl Jaroslav Papoušek, tvůrce dnes už klasických a nikdy neokoukaných náhledů do života " typické české" rodiny Homolkových.Nechápu, kde se stala chyba.Na odpad to sice není, ale víc jak jednu hvězdu taky ne. ()

blondboss

Taká veľmi priemerná česká romanca, ktorá neurazí, nenadchne a ktorá v podstate totálne vykráda klasická americkú žánrovú tvorbu. Keby aspoň nejaký ten náznak originality, hneď by to bolo lepšie. Hviezdička navyše za nádhernú českú "Pauhofovú". 50 % ()

rionka

kolorizace a vizualizace super, krásné interiéry. škoda, že se hrdina chová občas tak pitomě. takové zkratkovité jednání u reálné postavy ze života nenajdeš. "Namažse". ()

tomashinka

Nedá se říct, že by to bylo vyloženě špatný. Ale takový nijaký... Musím vzít samozřejmě na vědomí, že to není úplně formát pro pány, proto jsem také více tolerantní v hodnocení, ale zrovna minulá zkušenost (Všechno nebo nic) je také vztahovka a líbila se mi moc. Romantická, celkem předvídatelná zápletka, hezké exteriéry, interiéry, má to děj, ale na můj vkus nevýrazný, ukecaný, bez nápadu, klišé. Vtipné to není skoro vůbec, sem tam střípek vtipu. Docela slušně zahrané, ale nějak mě to prostě nechytlo. Ke všemu nevýrazná, chvílemi až otravná hudba, dá-li se tak nazvat. Nejlepší scéna je ta z traileru, kde pan Táborský hodnotí situaci s proskočeným obrazem, hezké scény tance na šálách. Víc nic. Jo a hezký nahý holky, asi 20 sekund. Nudil jsem se a nic mi film nepřinesl. Vyloženě dámská jízda. Přínos české kinematografii se opět nekoná. ()

fafejt001

TAK nějak, řekl bych veeelmi slabé . Jo nahé holky pěkné , hudba rovněž , Kratina a Medvecká jakbysmet . No a to je tak asi vše . Jěště kluci a holky na tom laně při vystoupení také dobré . Slabý scénář v podstatě poslal všechny zúčastněné do kopru , jak do porostu , tak na place . Zatím aspirace na nejslabší český film roku . ()

rigby

Na začátku to vypadalo jako parádní romantický film s příjemným uměleckým šmrncem zaručující originalitu. Ale slibům nevěřte. Sklouzne to do nekonečné nudy, kdy se vlastně vůbec nic neděje. Herci ze sebe nedovedou dostat žádné emoce, tudíž jim nelze věřit ani slovo. I to umění se rozplyne v nějakou nezřetelnou čmouhu. Nakonec nezbyde vůbec nic. Žádná velká romantika se nekoná a divák se trápí. Navíc těch odkazů na Básníky je i na mě moc, stačí, že v nich hrála hlavní hrdinka. ()

zigy

Zklamání roku. Potom, co jsem viděl Nesvačilovou v Básnících, mě tady hrozně zklamala. Stejně tak Jílek. Takhle topornou mileneckou dvojici aby pohledal. Známí herci ve vedlejších rolích to nevytrhnou, když je scénář tak umělý....ach bože, to bylo na úrovni venezuelského romantického filmu, a teď jsem ty Jihoameričany urazil. Ale stejně ty dvě hvězdy dám. Proč? To sám nevím, asi proto, že Šmídmajer je mi jinak sympatický a nechci ho shodit. Taky ten umělecký a poetický nádech je mi v této době komerce a konzumu sympatický. Ale bohužel, ta erotika tady hrubě nevyšla, naprosto bez invence a lepšího vkusu. ()

werxix

Díval jsem se na to jen z prostého důvodu a to proto, že se to natáčelo i v Olomouci (konkrétně bývalá tereziánská zbrojnice - nynější knihovna Univerzity Palackého). Ale, že to bude takový brak, to jsem nečekal. ()

Scaevola

Pohledná komedie sice nedbá na logickou návaznost scén a obrazů a kupodivu se ani příliš nezabývá motivací jednajících postav, ale dobře se na ni dívá, ať už díky přímočarému humoru a pěkným hercům, nebo pojednání o fungování uměleckého světa. Jenže nic víc a mám strach, že se snímek za nedlouho zcela ztratí ze všech vzpomínek. ()

Muf911

Červená knihovna pro starší ženy. A aby si pánové moc nemohli stěžovat, tak tam dali nahé krásky. A hodně. ()

Leb_Halabala

Byl jsem to defacto donucen sledovat moji matkou, když sem uklízel v kuchyni. Po celou dobu moje duše neskutečně úpěla a mozek se pokoušel katapultovat z dutiny lebeční. Z nebetyčně pitomejch dialogů mi bylo ouzko. Jedinej důvod proč sem tomu nedal odpad byl asi tří vteřinovej záběr na fešný kalhotky. ()

Jard

Nebol to film, ktorý by nejako špeciálne urobil dieru do sveta. Boli tam aj humorné momenty, len škoda, že ich bolo tak málo. Námet pokladám za celkom dobrý, len skôr by sa mi celý príbeh hodil do knižnej podoby ako do filmovej. 55% ()