Akta X - Návrat

(série)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA, 2016, 4 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Kamera:

Joel Ransom

Hudba:

Mark Snow

David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Lauren Ambrose, Robbie Amell, Joel McHale, Annet Mahendru, Annabeth Gish (více)

Epizody(6)

Téměř 14 let po odvysílání původního seriálu se otevírá další strhující kapitola Akt X v šesti epizodách, za kterými tradičně stojí tvůrce a producent Chris Carter. V hlavních rolích slavných agentů FBI, Foxe Muldera a Dany Scullyové, se opět představují David Duchovny a Gillian Anderson. V roli Waltera Skinnera, náměstka ředitele FBI a nadřízeného obou agentů, který zručně balancuje na hraně mezi loajalitou k oběma detektivům a odpovědností vůči nadřízeným, se jako obvykle objevuje Mitch Pileggi. Užijte si návrat jednoho z nejdéle vysílaných sci-fi seriálů v televizní historii, popkulturního fenoménu, který se může pyšnit cenou Emmy i Zlatým glóbem. (Magic Box)

Joral

Nové akty X nadväzujú na starý rámec ale s pripomienkami na nové technológie. Mulder a Scully ale žiadne nové technológie nepoužívajú, dokonca ani počítač, takže so zháňaním informácií to budú mať ťažké. Veľa vecí je po filmárskej stránke nedotiahnutých, ale to im prepáčim, lebo vyťahujú ako témy klasické konšpirácie. V ich podaní sa ukazujú konšpirácie ako úplne pravdivé, až sa toho tzv. "mienkotvorné médiá" zľakli. V jenom nemenovanom denníku som čítala tvrdú kritiku týchto nových dielov, vraj by radšej mali citujem: "bojovať proti konšpiráciám na sociálnych sieťach, aby išli s dobou". Tak sa zdá, že tvorcovia zaťali do živého a možno dokonca odhalili pravdu? Držím im palce a teším sa na pokračovanie. ()

katikka

Nove akty x su tocene starym sposobom, ktory dnesneho divaka zvyknuteho na inu uroven neoslovi. Bohuzial toto velmi nevyslo, serialy sa pohli vpred.. kamera, scenar, dialogy, akcia.. Vsetko to, co na mna vtedy posobilo tajomne, putavo a vyvolavalo strach tam uz nieje.. Ano bude to aj tym, ze to bezalo ako trhak za mojich detskych cias, ale nove pokracovanie malo ist s dobou a znova vzbudit tie stare pocity novym sposobom. Takato kultovica si zasluzila vytunovat a nie potopit. ()

LUCCKE

Akty X som vždy miloval a veľmi som sa tešil na návrat. Prvé dva diely ma naozaj bavili, neboli vynikajúce, ale naplnili moju túžbu po starom príbehu o mimozemskej civilizácii medzi nami. Tretí diel je však úplná paródia na Akty X. Naozaj som si miestami myslel, že pozerám komédiu. Zatiaľ teda sklamanie. ()

Ijeka72

Návrat jedného z mojich naj seriálov. Hodnotenie? Zatiaľ po 3 dieloch asi takýto, teším sa, že to bude lepšie. 1. diel Návratu- 90% 2. diel - 100% 3. diel- sklamanie, človek nevie či sa smiať, či zaplakať nad dialógmi, škoda- 30% ()

pedruska.n

Po rokoch sú mulder & scully v plnej forme späť a s plnou dávkou nečakane vtipných a napriek tomu nerušivých scén. 1&2 diel top (klasika s emzákmi), 3.diel asi najzábavnejší, 4.diel trocha slabší a 5.diel s asi 5 minútovou scénou mulderovho tripu veľmi pobavil...áno, treba počkať ako sa to celé uzavrie, ale neudržím sa a už teraz dávam 5* ()

chevronman

Z milosti a z lásky k tomuto kultovnímu seriálu dávám tři hvězdičky. Čekal jsem, že 10. série se bude nést v trochu velkolepějším duchu a že děj této šestidílné minisérie se zaměří na jedno téma, které nám zůstalo nakousnuto v posledním díle deváté řady. Místo toho se k nám dostala prostě jen obyčejná série s průměrnými díly, na které by nikdo nekoukal, kdyby věděl, že jich bude ještě dvaadvacet. Ano, plnohodnotnou sérii, která se nese v tomto duchu, by už asi málokdo překousl. 10. řada je prostě velkým krokem zpět do devadesátých let, která nemíří k případným novým divákům, ale naopak se snaží zaujmout ty, pro něž jsou Akta X kultovní záležitostí, tedy ty, kteří poctivě sledovali předchozích devět řad. Čekal jsem velkolepé vyřešení a rozpletení celého seriálu á la film z roku 1998, místo toho jsem dostal průměrný epizodický seriál, který dnes už nikoho nezaujme. ()

Macinkacz

75% - suma sumárum , návrat by se vyvedl možná mnohem líp, kdyby se nesnažili do 6ti dílů nacpat tolik, co v předešlých sérií nacpali do 10ti epizod. Na mě to bylo všechno moc uspěchaný, herci jakoby se nemohli dostat do své role. Po většinou na mě hlavně Duchovný působil tak, že to hrál jen tak aby se neřeklo. Vůbec sem mu to nevěřila a starý Mulder je kompletně pryč. Scully na tom byla mnohem lépe, Andersonové sem to naopak docela věřila a myslím, že celkově se s návratem vypořádala spolu s kuřákem ze všech nejlíp... I přesto všechno doufám, že natočí ještě něco, možná lepší, kdyby celovečerák a už to tím ukončil nadobro. Hlavně bože už žádnej Islám a ožralého nebo "tripového" Muldera... ()

ogy86

Je škoda, že se tvůrci celou dobu nevěnovali hlavní dějové linii s konspirací. Epizody 1, 2 i poslední 6. totiž byly hodně povedené a ukázaly, že tenhle seriál na TV obrazovkách chybí. Bohužel epizody 3,4 a 5 byly spíše takovou vatou, která by se hodila možná do klasické sezóny seriálu, ale ne do minisérie. ()

tommassek

Tahle série aktu X je jako zlý sen! Na první a poslední díl se dalo trošku dívat, zbytek byl jak špatný vtip, úplné zklamání dvě hvězdy dávám jen pro to, že na starých sériích jsem vyrůstal a je mi líto akta x úplně odsoudit !!! ()

Lazy87

Tak už to není taková pecka, jako kdysi. Nicméně trochu mě to nakoplo a mírně zvažuju nahlédnutí trochu dál. Celkově ale nejsem nadšený z těchto nových epizod, ale na druhou stranu příjemné znovuobjevení X files. Některé epizody byli docela praštěné. ()