Cesta do neznáma (TV seriál)

Sliders

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995, 87x45 min

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer, Brooke Langton, Corey Feldman, Angela Bettis, Zack Ward, Christian Oliver, J. August Richards, Kristoffer Tabori, Sabrina Lloyd, Max Grodénchik, Danny Masterson, Gina Philips, Charles Cyphers, Sarah Strange, Malcolm-Jamal Warner, Paula Trickey, Thomas G. Waites, Gwynyth Walsh, Karin Konoval, Ken Jenkins, Valarie Pettiford, Chris Elwood, Claudette Mink, Neil Flynn, Ona Grauer, Jason Gray-Stanford, Paul McGillion, Ted Rooney, Richard Fancy, Shaun Toub, Elyse Mirto, Justine Miceli, Meadow Sisto, Elizabeth Lackey, Peter LaCroix, Perrey Reeves, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Don Most, Tim Griffin, Michael Manasseri, Vicki Davis, Donna Cherry, Veronica Cartwright, Bodhi Elfman, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, John Walcutt, Judson Mills, Ron Melendez, Melinda Clarke, Paul Sand, Kenny Johnson, Jeff Rector, Marshall R. Teague, Symba, Katherine LaNasa, Rod Wilson, Fredric Lehne, Eddie Mills, Austin Nichols, Phil Fondacaro, Ben Ratner, Duff McKagan, David Dukes, Julie Adams, Brigid Brannagh, Marco Rodríguez, Chuck McCann, Anthony Tyler Quinn, Kristen Dalton, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Tom Jackson, Françoise Robertson, Stephanie Niznik, Jim Byrnes, Steve Rankin, Chase Masterson, Michelle Burke, Hayley DuMond, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Leah Ayres, Angela Paton, Rob Youngblood, Jerry Hardin, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Michael Sabatino, Tim Thomerson, Reno Wilson, Nicholas Worth, Duane Journey, Reiner Schöne, Victoria Mahoney, Kendall Cross, Jennifer Hetrick, Josh Coxx, Dan Gauthier, Natalie Radford, David Chisum, Sean Moran, Deron McBee, William MacDonald, John Novak, Saxon Trainor, Karen Austin, Alex Datcher, Tim Quill, Thorsten Kaye, Kyle Alisharan, Sean Flynn, Tom Fitzpatrick, Sandahl Bergman, Robin Riker, Pepe Serna, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Lee Weaver, Sandra Hess, Cameron Labine, Elisabeth Rosen, Julie St. Claire, James Colby, George DelHoyo, Connie Sawyer, Walter Olkewicz, Scott Decker, Tom Heaton, Teresa Barnwell, Alf Humphreys, Tembi Locke, Robert Jayne, Jill Teed, D. Neil Mark, Jack Kehler, Robert Allen Mukes, James Patrick Stuart, John Colton, Paul Jarrett, Jordan Warkol, Peter Spellos, Julie Caitlin Brown, George Touliatos, Artine Brown, Liz Sheridan, Robert DiTillio, Joey Stafura, Mark Kiely, Mel Tormé, Francis Guinan, Don MacKay, JD Cullum, Carolyn Adair, Gillian Barber, Ted Cole, Tom Pickett, Gerry Rousseau, Brenda Crichlow, E.J. Callahan, Bernie Coulson, Lori Triolo, Oona Hart, Michael Warren, Brian Cousins, Franc Ross, Georgia Emelin, Andrew Patrick Ralston, Heather Hanson, Barry Livingston, Randy Vasquez, John DeMita, Scott Klace, Mark Vasconcellos, Todd Waring, David Kallaway, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Frank Charles Turner, Laird Macintosh, Patrick Stevenson, Gonzalo Menendez, Marie Stillin, Richard Leacock, Andrew Kavadas, Gary Jones, Kathleen Duborg, Peter Flemming, Henry G. Sanders, Burton Gilliam

Občas zajímavý seriál, který si občas vybral svou slabší chvilku, když se to nehodilo, ale jinak je téma poměrně slušně využito. Škoda, že není nějaká delší důležitá příběhová linie, která by seriálu dodávala příchuť seriálu a ne jednohubky, u které je jedno zda jste viděli díl předtím nebo uvidíte díl potom. Herci jsou příjemní a dokonce se v pozdější fázi dočkáme změny v řadách Sliderů.(18.9.2007)

První dvě sezóny takřka bez chyby, jinak napsáno: za pět hvězdiček. Třetí je slabší. Čtrvtá je slaboučká až na pár povedených epizod a pátá docela ujde, když si zvyknete na nové postavy.(24.1.2013)

V TEXTU SE NACHÁZÍ SPOILER: Tak abych se přiznal, tenhle seriál jsem opravdu miloval. Cestování do paralelních pomocí podivného přístroje a následného hledání cesty zpět domů nabízí velice slibný potenciál a tvůrci jej naplno využili. Seriál nenudil, byť se díly zakládaly na podobné koncepci, protože stejně rychle jako se střídaly jednotlivé vesmíry se střídali i žánry, jednou jsme měli co dočinění s hororem, ve kterém se obyvatele proměnili vlivem prášků na hubnutí v zombie (i když ještě děsivější byl díl s vládci snů) a příště jsme se setkali s promyšlenou detektivkou, při níž byl omylem zatčen jiný návštěvník místo pravého pachatele, obyvatele vesmíru do kterého naši hrdinové právě dorazili, jenž sice nosil stejný obličej, ale jednalo se o naprosto jinou osobu. Jediné co mi jednou na seriálu vadilo bylo poněkud přehnané navrácení se zpět, když se totiž parta hlavních postav konečně dostala zpět do svých domovů, objevila se na časovači (vždy po přeletu do nového paralelního vesmíru ukázal časovač za jak dlouho se vytvoří hyperprostorová brána mezi světy) velice krátká doba, jenž neumožňovala prozkoumání této reality, když se tak vědec v podání Jerryho O'Connella zastaví před brankou svého domu a chce vkročit za svou rodinou, branka nezavrže, bohužel neúprosný časový limit uplyne a on tak musí pokračovat v "hledání" my se však nepřeneseme s ním, ale sledujeme opraváře, který si odnáší hotovost za promazání a opravení právě toho osudového vchodu.(13.1.2006)

Já tenhle seriál doslova žral každou epizodu...Nejlepší byl díl, ve kterém se hrdinové přenesli do paralelní Země kde lidé neznali antibiotika a kosily je nemoci...(12.1.2008)

Nedokážu pochopit to, jak dokázali autoři nesnížit laťku scénářů aspoň po ty tři slušné série z pěti i přesto, že je to všechno o tom samém ale každá ta Země je uplně jiná. Nepřijde mi to zas tak ujetý seriál ale jako malý jsem ho rád sledoval i když jsem moc dílů neviděl. Dnes si to vynahrazuji a postupně sleduji o co všechno jsem přišel. Dobrodružně pojatý seriál, který ani vtipem nešetří a ten černoch to příjemně uvolňuje. (73%)(5.9.2006)

• - Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)