Reklama

Reklama

Cesta do neznáma

(seriál)
  • USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Hrají:

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(87)

Obsahy(1)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

(více)

Recenze (58)

Nautila 

všechny recenze uživatele

Tak na tohle jsme koukali všichni jako děti...každé pondělí po šesté hodině natěšeni sedíme před televizí. A druhý den ve škole se trumfujeme, kdo z nás si pamatuje lepší scény. Seriál, který mě možná "předpřipravil" k Hvězdné bráně, a vůbec tak nějak i k sci-fi literatuře. Nejraději jsem měla ten díl s vládci snu. Teď si pamatuji jen záblesky a vlnu nostalgie, přesto, když jsem na tenhle seriál narazila před rokem na nějaké televizi, už to nebylo ono. Raději jsem to vypla, abych si nezkazila fajn vzpomínky. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál Sliders je ten nehorší příklad totalně zničeného seriálu. Doslova zabitý společností Fox, aby byla mrtvola později ještě znásilněna společností NBC. Pomyšlení na to co provedli mi vždy pořádně hne žlučí a bodne u srdce. První dvě série jsou výborné, z oblíbeného téma paralelních vesmírů (např. ve Star Treku) si udělali hlavní myšlenku a tak si mohli vymyslet prakticky jakoukoli realitu. Často jsou ty výmysly hodně naivní a děravé a je to spíše určené pro starší děti, nicméně díky všudypřítomné nadsázce to moc nevadí. Sestavě zcela vévodí profesor Arturo, jedna z nejlepších seriálových postav vůbec, jehož arogance (nejlepší byl už v dabingu, ale v originálu je ještě o třídu lepší, v perfektním hlubokém britském akcentu) je neskutečně zábavná a s Rembrantem tvoří krásný protiklad. Dnes by někdo mohl namítnout, že je zosobněním černošských stereotypů. v devadesátých letech se to naštěští ještě mohlo. Wade je sice občas svou naivitou trochu otravná, ale při pohledu do těch jejích nádherných očí by jí člověk odpustil cokoli. No a Quinn tak nějak do počtu a pro ženské obecenstvo (v každém druhém dílu si najde záminku se svlíknout do půl těla), ale není špatný. Jenže ve třetí sérii vzal přímo Fox otěže seriálu, začal kopírovat často béčkové filmy přidávat pohádky, přeměňovat ho v akční seriálové klišé roztahané do zbytečně mnoha dílů, musela přibýt silikonová sexbomba a superzáporák, navíc se přesunuli ze San Francisca někam do vidlákova. A když se jim na to představitel nejlepší postavy John Rhys-Davies vykašlal po neshodách s tragickými scénáristy, tak seriál dojel ve smrtelné křeči třetí sérii. Dál už ani původní producent Tormé nemohl pokračovat. To ale ještě nebylo to nejhorší, seriál převzala NBC na Sci-fi channel a protože se jim na to vykašlala i Sabrina Lloyd, tak její postavu potkal osud ještě horší než Arturův. ČT zcela prozřetelně poslední dvě série vůbec neodvyslílala, dobře udělali. Běžně mám snahu hodnotit podle lepších sérií a né průměrů, problém je, že první dvě série zahrnují pouhou čtvrtinu celkového počtu dílů. 1. série 85% (Prince of Wails, The Weaker Sex) 2. série 72% (Love Gods, Post Traumatic Slide Syndrome) 3. série 36% (Double Cross, State of the ART) 4. série 31%, 5. série 10% ()

Reklama

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

Budu se opakovat, první tři série OK, další solidní nesmysl. Od momentu kdy skupinu opustí John Rhys-Davies a příjde Meggie (Kari Wuhrer) jde to do kopru. Příběhy v prvních třech sériích jsou do velké míry ještě reálné, ale postupně je každá další solidní fantasmagorie. Protože jde pouze o epizodní seriál hodnotím tedy jen první tři série! Po dokoukání všech pěti se vůbec nic nezměnilo. Poslední dvě série jsou jako pěst na oko a tvůrci si toho byli setsakra vědomi, což lze poznat z neustálých odkazů na původní sestavu. Odchodem Aruta seriál začal upadat, nahrazením Vade Meggie se ze seriálu stala skoro nekoukatelná záležitost a odchodem Quina a příchodem Malloryho a nejotravnější postavy seriálu Diany jsem ze seriálu udělal pouze zvukové pozadí při práci. Takže co se týče postav je to jasné ale dějově mě ten seriál přestal bavit v momentě kdy se Quin dozvěděl, že je adoptovaný a jeho rodiče jsou vlastně z jiného světa. Od tohoto momentu se z prakticky epizodního seriálu stává seriál se silnější linkou v pozadí což mu neuvěřitelně uškodilo, protože logika jednotlivých epizod šla k nule. Korunu tomu nasadil neukončený závěr seriálu. Škoda je to jeden z těch které začali dobře ale dopadlo to hrozně. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Tak to se jednou sešel režisér a scénárista, dali dva tři jointy a vymysleli sem tam debilní historku, sem tam trapnou historku, sem tam nudnou historku - úplně o ničem a nebo historku zábavnou - jakž takž vtipnou. K tomu pozvali na panáka producenta a ten jim dohodil: John Rhys-Daviese - velmi dobře hraje, ztvárňuje sympatickou roli a díky němu to za něco stojí. Jerry O'Connella - rachitického mladíčka, v roli génia, který všechny zmlátí a přechytračí a mně připadá s přibývajícími díly více a více protivný, uhlazený až úlisný a až na pěst, jak je dokonalý. Cleavanta Derrickse - v roli blboučkého, ale sympatického a dobře hláškujícího zpěváka, který by bez svého hlasu byl úplné hovno, ale pobavit v seriálu umí, to ano. A Sabrinu Lloyd - která vypadá max. na 18 a čím dále, tím více se mi protivý a přestává líbit - a to jak chováním, tak i vzhledem. Čili ve výsledku poctivé, místy trochu unylé 3 *. P.S. Nevěřím ve multidimenzionální vesmír. (použito i ve snímku "The One, 2001", což byla pěkná hovadina). Vesmír je podle mě velmi různorodý, nepředstavitelně obrovský a hlavně lineární (s danými souřadnicemi se dostaneme vždy někam, něco jako z bodu A do bodu B) a nekoherentní (lokace sobě blízké mohou být naprosto odlišné ve všech směrech - prostředí, geografie, formy života, atd.). Nemá hranice, nejsou zde omezení. Tisíce, milióny, biliony galaxií s různými formami života, které jsou třeba úplně odlišné od nás a my je nikdy nespatříme. Nepomůže nám, ani když dosáhneme rychlosti světla. My se totiž dřív z vesmíru vytratíme. "My" jsme politování hodná entita! - Tak, jak vesmír vykresluje tento seriál, to by byl velmi nudný. Naše Země x-krát jinak? Takový vesmír určitě není. ()

J. T. Kirk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnocení se vztahuje pouze na epizody ve kterých se vyskytuje většina původních hlavních postav. Např. 5. série je naprostá ubohost, tu jsem dokonce ani nedodíval, prostě to nešlo. Nerad bych tak dobrému seriálu kazil hodnocení kvůli posledním řadám, jestli se někdy dokopu k dodívání celého seriálu, tak nejspíš upravím hodnocení. Jak už jsem psal u pilotu, Wade je roztomilá, Profesor Arturo je bedna, Rembrandt je šoumen a Quinn je prostě Quinn. Zbytek postav, které následovali, byl pouze odpad. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)
  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)

Reklama

Reklama