Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (42)

Karanténa (1992) (S05E04)

Výborná epizoda, která si dělá srandu hlavně z direktiv a byrokracie obecně. Výborná je loutkohra s panem Filutou. ()

Démoni a andělé (1992) (S05E05)

Začátek a "hodná" loď mě bavily hodně. Loď zla o poznání méně, byli jsme tam příliš dlouho. ()

Návrat do reality (1992) (S05E06)

Skvěle vymyšlený díl, který se vyplatí vidět víckrát, aby to člověku všechno došlo. ()

Polymorf II - Emocuc (1993) (S06E04)

Trošku recyklace starých nápadů, ale je to pořád sranda. ()

Uroboros (1997) (S07E03)

Je zajímavé, že má tenhle díl o dost nižší hodnocení než jiné epizody. Přitom humoru je zde plno, dějově je to taky zajímavé. Úplně tomu nerozumím. Za mě je to super díl. "Vy lžeté!" ()

Zkouška kanálem (1997) (S07E04)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, díky kterému se dozvíme něco víc o Listerovi a Kochanské. A vlastně se v ději celkově nikam neposuneme, protože končíme tam, kde jsme začali. ()

Nanarchie (1997) (S07E08)

"Ruko, zvedni ten míček!" ()

Zpátky v Červeném (3. část) (1999) (S08E03)

Taneční číslo s Modrým skrčkem a loutkový spořič obrazovky mě prostě nebaví. Zbytek dílu je povedený, ale hodně mi cuká ruka nad čtyřmi hvězdičkami. ()

Kassandra (1999) (S08E04)

"Říkají tomu vořechotomie." ()

Pete (2. část) (1999) (S08E07)

"Je to zvláštní, ale tuto informaci nemám v databázi. Moji programátoři se mylně domnívali, že tabulky frekvence střevních pohybů dinosaurů nebudou potřeba. Imbecilové." U tohohle dílu se pokaždé směju jak blázen :) ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

S českým dabingem poměrně dobrá zábava. Trochu mi chybí "umělý" smích. ()

Zpátky na Zemi, část první (2009) (S09E01)

Pamatuju si, že když jsem tenhle díl viděl poprvé, zklamal mě. Ale s odstupem času musím uznat, že není zas tak špatný. Divácký smích sice citelně chybí, ale vtipy jsou dobré. Smutnění nad Kochanskou je výborně zahrané, ale na smutné scény tohoto typu v Trpaslíkovi prostě nejsme zvyklí. Digitální robík se taky úplně nepovedl. Vtipný detail - Kryton má v potápěčském zvonu na sobě rukávky na plavání. ()

Zpátky na Zemi, část druhá (2009) (S09E02)

Výrazně méně humoru, výrazně více dramatu. A přesně ve stylu Blade Runnera (kterého zde zmiňují) mě to taky moc nebavilo. ()

Trojan (2012) (S10E01)

Výborný "restart" seriálu. ()

Zapletení (2012) (S10E04)

Trochu slabší než předchozí díly série, ale pořád dobré. ()

Milý Dave (2012) (S10E05)

"Smrtící červ. Obří smrtící červ!" ()

Zlatý dvacátý (2016) (S11E01)

Trochu slabší díl, ale pořád je zde několik dobrých nápadů. Bohužel vtipů je méně. Autoři vsadili spíš na velkolepou show plnou kostýmů, rekvizit a jiných blbinek, ale o tom Trpaslík nikdy nebyl. ()

Vyléčení (2017) (S12E01)

Dobré, dost dobré. Ale něco mi tam přece jen chybělo. ()

Silikonie (2017) (S12E02)

I když tenhle díl není o tolik jiný než ostatní z této série, prostě mě nebaví. Hlavně ta pasáž s vometacím zápasem a následný útěk. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019