Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

Roxeet

Jako malý jsem to zbožňoval, princezna Xena v podání Lucy Lawless byla snad první sexy ženská na plakátu, zdobící stěnu mého pokoje :)) K seriálu: Vcelku příjemná fantasy, na svou dobu, ovšem když jsem se na to díval nedávno, už mě to tolik nebralo. Přesto dávám z nostalgie 4 hvězdičkové hodnocení. ()

lyzbeth

Všechny jsem si jako malé hrály na Xenu a kdo říká, že ne...tak kecá :-)) Jako s odstupem let....přiznávám, je to kravina...ale jako malý puboš jsme to žrala. ()

sergiokish

Xena je seriál naprosto o ničem,jednotlivé díli na sobě nejsou nijak závislé,takže jde v každém díle o neco jiného,a to postrádá úplně logiku,i když tam nikde žádná logika není. ()

JackieBliz

Tak si to shrneme: princezna, bývalá diktátorka, teď ochránkyně nevinných Xena a její blonďatá kámoška Gabriela se ve svém životě setká s postavami, které normálně od sebe žijí stovky let. To beru. Je to fantasy seriál. Ale na takové úrovni, že o tom ani mluvit nemůžu, aniž bych se nestyděla! Po díle, kdy měli statečné bojovnice vši, nejde jinak než jedna*. ()

nuwer

Serial,ktery jsem jako mala zboznovala ,litala jsem s plastovym mecem a hudrala (nebo co to Xena dela pri boji za zvuky),ted uz to neni ono ,ale znelku si nazpamet pomatuji dodnes... ()

martyxa

Podle mě, nenáročná fantasy pohádka na pokračování. Některé díly jsou lepší, jiné horší, některé blbost, na některé se nedá ani dívat, ale ve výsledku si u mě toto hodnocení zaslouží. Je sice pravda, že akční scény jsou zdá se pořád stejné, hodně tam bijou do očí filmové triky, ale já si cení nápadu a příběhu, který někomu může připadat stupidní stejně jako celý seriál, mě se to ale prostě líbí. Nenáročná, konzumní podívaná, u které snad nemusíte ani přemýšlet. ()

bmx6

Staré dobré časy!!!!Teď když vidím nějaký díl,tak se musím smát,ale za ty časy,které jsem s Xenou strávil-na ty nikdy nezapomenu!!! ()

Merenre

Stará dobrá Xena a její kulatý krám. Svět, v němž se může setkat Herkules s Caesarem nebo čínským císařem nemůže nestát za to. Jistě nikdo nebude zpochybňovat, že nejlepší jsou díly s Joxerem, který je v naprosto brilantním dabingu neodolatelný. ()

sydney

Spin-off Herkula se v prvních 3 sériích docela povedl. Bylo v něm všechno - moji oblíbenci (řečtí bohové), drama, hrdinství, ale i vtip a komedie, písničky. Nic náročného, ale mně se to líbilo. Jenže od okamžiku, kdy se Raimi a spol rozhodli zadupat antické božstvo do země a udělat z bohů chudáčky, seriál začal ztrácet. A jakmile nabylo vrchu vše spasitelné křesťansví, seriál z mého pohledu ztratil šťávu. Konec a puntík tam. A co teď s bodováním? 1-3 za 4, zbytek za 1-2. Vyzdvihla bych LoDuca za povedenou hudbu, Bruce Campella za Autolyca a nezapomenutelného Área v podání Kevina Smithe. ()

unclejack

Bojovná žena Xena a jej protivníci v širokej škále druhov. V podpriemernom spracovaní. Teda aj s mojím podpriemerným hodnotením. ()

p.a.douch

Tak jo nakonec jsem dal za slabší tři. Sice tento seriál nehorázně przní antickou mytologii a Lucy Lawless a Reneé O'Connor moc hrát neumí, ale zase jsem uprostřed dílů neodcházel. Taky se zde vyskytují Ted Raimi, Karl Urban a Bruce Campbell, což považuji za obrovské plus. Někde je také znát producentský dohled Sama Raimiho. Samozřejmě nečekejte perfektní triky, herecké výkony a výpravu. Snést se to ale dá a diváka to vyloženě neuráží. Rozhodně tenhle seriál nedoporučuji milovníkům řecké mytologie. Ale s odstupem času tenhle seriál hodnotím jako lepší průměr televizní zábavy. ()

X_B_D

Klasická US komerce, která se opravdu povedla. Pokud někdo od seriálu očekává historický základ, tak ho musí nutně klepnout, ale pokud Xenu neberete smrtelně vážně, tak se na to dá velice dobře koukat. ()

Olafa

Jako děcko jsem to žrala - Xena byla mým vzorem, když mi bylo 7-10 let. Před nedávnem jsem měla tu čest zas nějaký díl vidět, když ji v noci znovu reprízovaly, a už mě to samozřejmě tak nenadchlo a hlavně mě zarážely trapné kostýmy (i když ty mýtické potvory byly fajné) a papundeklové kulisy. To měla Xena vždycky TAK krátkou sukni?! Můžeme polemizovat o cílové věkové skupině, ale já se radši rozhodla o kompromis malé holky a staré kozy. :) ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)