Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

P0dbi

Jako malý jsem to zbožňoval. Pěkná princezna bojovnice, která všechny zbije, hezká a ze začátku nešikovná pomocnice, naprosto hloupý válečník, bohové, kouzla a hlavně plno bitek... Kde jsou ty časy. S odstupem musím říct, že seriál žádným zázrakem není, nejvíce mi vadí skákání z jedné historické epochy do druhé, nevyrovnanost dílů, kde si některé hrají na komedii, jiné na nemocniční drama. Váhám mezi 2 a 3 *. Po opětovném zkouknutí **. ()

Reesha

Ano, je to strasliva ptakovina, ale pred lety na mne pusobila tak jak mela a ja se tesil na kazdy dalsi dil. Ted uz to neni ono, ale par hvezd si to ze sentimentu urcite zaslouzi. ()

zurivymlok

O zlomek lepší než Herkules. Jinak podobná slátanina, která s postupným narůstáním počtu dílů narůstala do absurdity. Zajímavé ale bylo sledovat, jak se z Gabriely, poměrně něžné a roztomilé dívčiny, stává muž. ()

garten

Ďalši béčkový seriál...Ako ľahko ním naše TV zaplnili svoj voľný čas a ten plný nie je o veľmi plnohodnotný. Strašný brak toto...Ale pekná príroda je vidieť v seriály. ()

rozum i cit

Myslím, že hodnotit seriál po stránce mytologické či snad historické nemá vůbec žádný smysl. Celkově to mělo několik typů dílů, relativně normální, ty čím dál temnější (asi tak od narození Gabrieliny dcery Naděje, neviděla jsem ovšem všechny řady, ty úplně poslední tedy nemohu hodnotit, tuším, že jsem neviděla minimálně poslední dvě) a pak parodie, které ovšem byly vtipné jen někdy a někdy to byla taková pitomost na n-tou, že jsem to nevydržela ani v těch 11/12 letech. Kvalita tedy značně kolísala, ačkoli souhlasím, že vývoj to mělo (ne vždy zcela povedený) a bylo to opravdu v první řadě o přátelství. Mám-li být spravedlivá, tak aspoň tu jednu hvězdičku, a to z několika důvodů. Za prvé odpadem jsem ohodnotila ještě daleko větší nesmysly, za druhé jako dítě jsem to sledovala (ano, i já šermovala s bratrancem dřevěným mečem na zahradě:) a za třetí za postavu Gabriely, (a tím myslím charakter:), kterého si tu nikdo nevšiml. Holka, co se neuměla (aspoň zpočátku) skoro vůbec prát, za to byla vnitřně silnější než ostatní a razila většinu času myšlenku míru proti boji, lásky a odpuštění proti násilí a nenávisti. Možná to někomu přijde jako klišé, ale za toto si tu jednu hvězdičku určitě zaslouží. U Herkula jsem to nepozorovala, ten je jinak v podobném hávu, jen místo dvou hrdinek dva hrdinové (nepodobnost s mytologií čistě záměrná:). Mladý Herkules bez komentáře. ()

genSilver

Xena, Herkules a Sindibád (tady už jsi nejdem jistý názvem), tyhle 3 seriály jsem hltal. A ruku na srdce, objevilo se od té doby něco, co by je dokázalo nahradit? ()

LOVE VOLE

Ze zvědavosti jsem koukl na asi dvacítku dílů, pak mi to připadalo opakující se. Obdivuji ty, co odsledovali všech 124 dílů. Mě tento seriál nijak neoslovil, ale jistě si své příznivce našel. ()

kloubich

Z nostalgie 2*. Xeniný prsa a stehniska udělaly moje dětství o něco zábavnější. Homo-erotické jiskření mezi Xenou a Gabrielou bylo rozhodně zábavnější než mezi Herkulem a Iolaem. ()

Pharao20

Vždy ma vzrušovali ženské čo sa vedia biť:))..ale nie len preto mám Xenu rád..možno je to infantilné nelogické a neviem čo ešte ale ked ten serial pozerate pravidelne zistíte že to nie je len o lietajúcej žene s mečom ale aj o krásnom priateľstve, krasnej prírode,krásnej hudbe..aj herecké výkony sú z tych kvalitnejších...a ked sa pozriem do tv programu dnes a vidim tie skvele slovenske a turecke sračky, Xena by bola teoreticky určite tá lepšia voľba..5 hviezdiciek nedam len preto ze od stvrtej serie je to brutalny pokles smerom dole a je to nuda...ale prve tri serie mam rad ()

Ogneslaw

ano ano, je to akcny serial... ale ... pacia sa mi dialogy.... hlavne gabriela je vyborna, xena ma pekne nohy a pekne oci... a kaskaderske vykony su tiez zaujimave... samozrejme treba to seldovat v orginali... a mozete si cibrit anglictinu ()

marien1039

Moje dětství. Říkejte si, co chete, klidně mě kamenujte, ale i když je tento seriál děsný, tak ho vždy budu zbožňovat! ()

Voxel

První série jsem sledoval docela často. Lucy a Renéé byly opravdu kočky, k tomu dobrodužná atmosféra a sem tam akční scéna nebo i nějaký ten vizuální efekt. Postupem času (s přibývajícím věkem) mi začala vadit nízkorozpočtovost a televiznost (o větších bitkách se vždycky jen mluvilo nebo měla přijet armáda a pak tam bylo 12 komparzistů atd.), navíc se mi zdálo, že s přibývajícími sériemi klesala zábavnost. Velmi chytlavá hudba v úvodní znělce mi utkvěla v paměti nejvíc. ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)