Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

Praxis

Jeden z ranku: "Hodně špatný výplach mozku." Cage hraje opět další z jeho nekonečné řady špatných rolí, ale jako hořící lebka mě docela bavil, takže za tohle alespon dobře. Eva Mendes zase pěkně sexy kostička a jinak vše okolo dost zásadní nuda. Sbírka hollywoodských klišé a tuna filmařského patosu. 40% ()

JJ.Gibson

Chudé chudé dvě hvězdičky. Myslím si, že M.S.Johnson vůbec nevyužil charakter a potenciál Ghost Ridera. Ghost Ridera máte rádi proto jaký je a Cage to vcelku ustál, aspoň podle mého mínění. Ale pár dobrých scén, to nezachrání od krachu. Na škodu mi taky přišlo, že Johnny Blaze začal své ,,prokletí" ovládat sakra rychle, mohlo to být trochu více propracované. A dále, romantická část filmu je až moc zažraná do příběhu, což je trochu na obtíž. Nakonec bych řekl, že i přes ne příliš zvládnuté přenesení Ghost Ridera na filmové plátno, stejně vznikne druhý díl a doufám, že se tam přenese mnohem více action a humoru a trochu té ,,popcornové zábavy :)"!!!!!!!!! ()

sta odpad!

kdyby eva mendes ukázala své dvě největší přednosti (ne, není to hraní a zpěv), bylo by to za jednu hvězdičku..takhle žel nic ()

Ridick

uffff...no tak konecne mam to za sebou...po dlhom tryzneni tymto shitom mozem povedat, ze cage nadobudol status upadajucej hviezdy pripominajucu s. seagala, s tym rozdielom, ze cage ma o triedu lepsie srackoviny na ucte....ohladom filmu: je to bachorka podla dementneho komiksu, kt. nic nevychadza, ci uz herci prehravaju, a to vsetci do bodky, este aj komparzisti su odporni...ku trikom sa ani nevyjadrujem...proste je to cele na sablu... ()

Popluh

Ghost Rider je tradiční béčko s áčkovými triky, áčkovými herci hrajícími béčkově a béčkovým příběhem, který si na nic nehraje. Jeho jediným účelem bylo „spálit“ dvě hoďky našeho času. A to se tomuto čistokrevnému „popcornu“ s příchutí westernu zaručeně povede. ()

GodComplex

Sice mam seriozni slabost pro demony z pekla a kdyz se misto nich na scene objevi sexy "vyvinuta" girl, tak taky nemam nic proti, ale tohle proste ne. To byla tak neskutecna blbost. Nechapu co tady dela Nicolas Cage, uz dlouho jsem nevidel, ze by se nekdo na svou roli tak totalne nehodil. Proc do role "cool comicsoveho hrdiny" obsadi nesympatickeho plesaticiho strejdu, kteremu potom kazdy den 3 hodiny musi stylistky patlat pricesek? Navic on sam by mohl mit take nejaky standard, ci soudnost pri cteni scenare a vubec se do podobnych projektu nezapojovat. Ano, je to comics a je to zamerne klise, ale v tom pripade bych za odmenu ocekaval nejaky zabavny a vizualne bombasticky narez, ktery zde vubec nehrozil. Efekty tady ocividne delal nejaky noob, kteremu to napalili za trest a vysledek pak vypada jako hodne nepovedena animace z pocitacove hry. Nemluve o tom, ze hlavni zaporak, ktery mel pusobit maximalne demonicky, vypadal jako prerostly Frodo Pytlik. Nezachranili to ani hudba Chrise Younga, ani pekelny hrobnik na ohnivem ori Sam Elliott, ani jiz zminene chodici narazniky jmenem Eva Mendes. 3/10 ()

Džejkop

Být v pubertě, tak bych pravděpodobně výskal radostí. King na harley co kosí parchanty z pekla. Co hasí oheň ohněm. To je pekelně hustý přece. Tak škoda, že už v tý pubertě nejsem. Teď jak to píšu si ale vlastně uvědomuju, že při vyslovení názvu Ghost Rider mě jako první napadne slovo kozy. Takže asi přece jenom svým způsobem v pubertě stále jsem. Jo musím uznat, že výstřih Evy je fakt parádní. ()

Vojcl

Hodne nepovedena marvelovska adaptace s nevyraznym hrdinou i zaporakem, nelogickymi az nechtene komickymi akcnimi scenami a ceckovym scenarem. Kdy uz konecne v Hollywoodu pochopi, ze udelat film podle komiksu nemusi znamenat vzdy uspech. Jedna hvezdicka za Evu Mendes :-) ()

blackrain

Nicolas Cage podepsal jako mladík smlouvu se samotným ďáblem. To se nevyplácí, neboť ďábel chce něco na oplátku. V noci se z Nicolase Cage stane pekelná bestie, která loví zlobivé démony. Na konec se ďáblu postaví. Chce ochraňovat nevinné oběti a bude k tomu využívat nově nabytou sílu. Nic jsem si od filmu neslobovala. Taková akční oddechovka. ()

BloodyVamp

Stěže průměrný paskvil chybým ústředním "hrdinou" a přímo tragickým záporákem. Naštěstí se na některé scény hezky kouká (teď tu přímo nemyslím dekolt Evy Mendes), tempo je celkem svěží a hudba Chrise Younga je velmi šmrncovní a dodává filmu alespoň nějakou tu hloubku. Nicméně tak příšerné to není a Ghost Rider je přesně na půli 2 a 3 hvězdiček. Jdu dolů vzhledem k absurdnímu scénáři. 50%. ()

Bat55

Ghost Rider a tak veľmi som sa tešil. Za daných podmienok sa dal nakrútiť omnoho lepší film. Respektívne druhá časť filmu mi vadí. Prvá polovica filmu je fajn, v poho. Johnny Blaze v úvode je zaujimavý a neskoršie s tvárou Nicolasa Cage bol zasa super, ako vždy. Johnny a jeho preskakovačky, scéna na dialnici s Roxanou, ktorú si zahrala sexy Eva Mendes, je proste super. Srandy a dobrého príbehu teda nechýba. Horšie to je potom. Prvá premena Blazeho v Ridera je celkom ešte dobrá, ale to čo nasleduje za týmto je už na smiech. Naozaj mi niekedy pripadá, že tvorcovia nakrútili strašnú blbosť. Rozhodne sú niekedy efekty vymakané, niekedy zasa strašne odfláknuté a šitné. A práve toto neznášam. Zasa dobrý komiksák, ktorý má síce dobrého predstaviteľa, ale zasa v špatnom filme. A ten záver? To nemá zmysel komentovať, ešte by som vám pokazil chuť, nie. Keď zrátame všetky plusy a mínusy, vznikne z toho slabučký priemerák s rozhodne skvelou komiksovou postavou. /55%PS: Hororovejší štýl by taktiež neuškodil :-))) ()

gogos

Naprosto toporný Cage v perfektním příběhu sepsaným do zpraseného scénáře. Film plný bezduchých scén, trapných a suchých hlášek a efektů, které určitě neodpovídají rozpočtu filmu. Překrásná Eva Mendes a ultimátní nádech béčkovosti pojatý tak, jak to dokáže vyprasit jen Mark Steven Johnson. A já mu to žeru! Limonádová břečka, u které si člověk odpočine a nenáročně se pobaví mi vždycky vykouzlí ten přiblblý úsměv na tváři! 4* ()

kaylin

Ghost Rider je neskutečně charismatická postava, ale to, co se z ní stalo ve filmu, je prostě jen obyčejné. Máme tu "superhrdinu", který by měl být ambivalentní, ale ve skutečnosti není. Máme zde záporáka, který je jen záporný, nic jiného si na něm nevezmete. Peter Fonda dodává své postavě alespoň něco navíc. Ani Nicolas Cage mi nevadil, obecně ho mám rád, ale scénář je prostě jedno velké klišé, který musí skončit trapně šťastně. Tahle postava by ve správných rukou mohla vypadat naprosto jinak. Ani to westernové stylizování tomu nesluší. ()

IllIlIlIIl

První polovina filmu byla celkem poutavá a vypadalo to na příjemnou podívanou. Bohužel druhá polovina se zvrhla v cosi nejpomenovatelného, v něco, co nemá příliš soudnosti a co je velmi přitažené za vlasy. Druhá polovina zdecimovala i ty alespoň nějaké kladné pocity z první poloviny. ()

movieband

Ghost Rider by fungoval líp, kdyby to nevypadalo, že paroduje sám sebe. Atmosféra se místy mihne, taková, jakou by si film zasloužil. Jenomže to by tam musela zůstat celou délku filmu a ne těch pár minut během začátku a přeměny Cage v hláškujícího, pekelného kostlivce. DC verze celkový obraz vylepšuje o pár bodů navíc. P.S. Nějaká dobrá duše udělala na youtube video ke Ghost Riderovi s coverem písně Burn in Hell, kterou tu od Twisted Sister nazpívali Dimmu Borgir (samotné video, je větší nářez, než celý film sám o sobě.) ()

K.I.N.G.

Tak toto nebyl vůbec můj šálek kávy. Káva byla totiž zkažená, přeslazená, plavala v ní kopa hnusných digitálních efektů a při pohledu na herecké výkony jsem ji div nevyzvracel. 10% ()

Damiel

41 % - Zřejmě nechtěná parodie na akční komiksový žánr :-) U téhle ptákoviny jsem se zasmál víc než u leckteré komedie, ale to proto, že ono to není vlastně vtipné, jako spíš směšné (skutečně dobrá, suchá hláška je tady jenom jedna, a zrovna je spojená s vodou). Zvlášť závěr, tupě roubovaný na možnost sequelu, je opravdovou dardou :-) Veskrze trapná napodobenina Constantina, až se mi chtělo brečet. Unylé psí pohledy Nicolase Cage alespoň vykompenzoval příjemný pohled na proporce Evy Mendes :-) Mno, kdyby daredevilista Johnson vzal V zajetí rychlosti, zapálil Hopkinsovi hlavu a po solné pláni nechal poletovat nějaké ty příšerky, mohl být výsledek mnohem lepší... ;-) ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)