Jako první a jediný režijní pokus Oldřicha Nového to IMHO dopadlo hodně zdařile a na detektivku je to hodně svižné a vtipné.(3.6.2003)

Dávno, již dávno tomu, co jsem to viděla naposled. Maturitní šaty mi teta ušila podle Dagmar Frýbortové. Karel Höger byl už tehdy osobnost, ale s léty rostla jeho filmová popularita a čím starší, tím byl úžasnější. Ostatní herci hráli jako amatéři.(21.9.2007)

I když se některé scény a detaily daly lépe vydojit (závěrečné odhalení, komorničení, odhalení zloděje), přece jen se stále pracuje s napětím, jak se věci ve skutečnosti mají, a více se přiklání k romantické než detektivní rovině tohoto odlehčeného snímku, jenž se bere s nadhledem. Režie Oldřicha Nového je lehká, netlačí na pilu, mnohé momenty připomenou pozdější Pytlákovu schovanku, kde se ona parodie povedla v sevřenějším útvaru. Zde je "jen" dobrá, ale veselý a lehkovážný mladý muž v podání Karla Högera a jeho protipartnerka v podání nedávno zesnulé Dagmar Frýbortové vše vyvažují.(23.2.2013)

Pobavila jsem se.... FEX by to měl vydat. Tahle komedie funguje dobře i dnes.(30.9.2009)

Oldřich Nový byl bezpochyby lepší herec než režisér. Ty afektované dámy, které se v tomto filmu promenovaly před kamerou a zajíkavě se k tomu chichotaly, nedokázal zkrotit. Škoda.(23.2.2013)

• - Oldřich Nový zvažoval, že se ve filmu objeví, nicméně nakonec jej lze slyšet jeho zpěv v taneční kavárně. (sator)

• - Filmový debut herečky Jiřiny Petrovické. (M.B)

• - Libuše Zemková se vzdala role ve filmu Šťastnou cestu, aby si mohla zahrát v tomto filmu. (petr.trep)