Umučení Krista

• USA The Passion of the Christ (více)

Film Mela Gibsona nás zavádí do Jeruzaléma v době před více než 2000 lety a nebývale působivou, místy až šokující formou popisuje posledních dvanáct hodin života Ježíše Nazaretského (James Caviezel) před jeho ukřižováním na hoře Golgota. (Magic Box)

Almásy

je to veľmi silný film, Gibsonovi sa podarilo cez plátno pretlačiť akési zvláštne duchovno, ktoré je absolútne strhujúce. po stránke filmovej excelentný kus. ()

IMPAIRED odpad!

Doufejme, že se Gibson nedoslechl o kauze Fritzl, protože pokud to vezme Fritzl, ehrm Gibson, pokud to vezme se stejnou vášní a zápalem pro nereálnou, historicky zcela nedoloženou brutalitu, bude dceru při porodu fotr patrně mrdat do análu a sekat u toho sekáčkem do břicha s ďábelským smíchem. A to by byl přímo dokonalý Rakuski Film, naneštěstí bez zajímavého příběhu, nedej Gibsone hlubší zápletky. Film s absolutně nulovou hodnotou, ()

blackkocour

Dost se mi líbí komentáře mírně zaostalých sněžných vloček, co tohle berou jako smýšlený příběh, a někteří se bojí že by mohli spoilerovat, tak na začátku velkým tučným písmem to ještě upozorňují, aby náhodou nedošlo k několika sebevraždám, kde by byl zničen divácký zážitek. Ty komedie, a panečku, já jsem se právě na jednu koukal. Tak, kde začít. No, rozhodl jsem se že projednou své oplzlé a sexuální narážky nechám stranou, a u tohoto filmu se opravdu rouhání fakt nesluší. Za každé slovo "kurva", si budu muset dát deset otčenášů, a nad otevřenou ránou si posypu sůl, abych se očistil nad hříchem. Jak se říká "bolest tě očistí", a tady se tou čistotou fakt nešetřilo. Teď fakt, konec srandy, a budem rozebírat teď vážnější témata. Třeba v tom, že to herec Piláta dost zmrvil při scéně s ukřižováním! Ne, tak dobře, vy jste mi na to neskočili, vy už mě znáte, tak konec tlachání. Pocházím z křesťanské rodiny, a když se křesťanem nazývat nemůžu, protože jak sami vidíte, vůbec se tak nechovám, ale vím celkem o tom dost, a tenhle film se držel nad vrchní poličkou našeho televizního stolku, a rodiče mě od malička s tím tramatizovali, aby mi ukázali jak náš Pán trpěl za moje špinavé hříchy. Ten klučina by na tom křížu měl vyset nejméně desetkrát, aby mě z těch hříchu vysvobodil. Gibson se až moc soustředil jen na to násilí, a udělal z křesťanů jen fanatiky do biblického sadismu, protože víra není jen o tom, že se modlíme k tomu našemu Spasiteli, ale jen k ubičované mrtvole. Tohle je dost hloupý film. Víra má být o lásce, o dobru, a o věčnýmu životu, a ne jen o Satanovi, a jeho nekonečném hořícím jezeře. Rodiče nám zakážou násilí ve Scarface, ale biblické násilí máme už dovolené. Ne, doprdele! O tomhle víra není. Kdybysme se museli modlit k vybuchujicímu Alláhovi, za chvíli by z nás byla jen bombová tlačenka. Mě osobně náboženství přijde jako dost velká fraška. Modlíme se, a uctíváme něco, co jsme prakticky nikdy vidět nemohli, a tenhle komentář nevznikl jen na to, abych křesťanství odvrhnul se svým nihilistickým sarkastickým pokolením, ale abych se jen mírně rozsoptil, nad hodně velkou fraškou. Nechápu sice takovou velkou hysterii, co se okolo filmu děla, že i takový South Park si z toho musel udělat vypečenýho Hitlera, ale Gibson šlápl vedle do psího lejna. Pokud jsem něco vynechal, tak se asi dopředu omlouvám, jde jen o názor pouhého prosťáčka z malého města, přeci byste mě kvůli tomu neukřižovali, že? Já nejsem lump.. (Doporučuju, ať už věřite v čem chcete, neposlouchejte Evangeliky, jak si ho máte uctívat, dělejte si to, jak Vám to přijde za vhod, a nenechte se strašit strašáky o Peklu). Velikonoční film hadr. ()

sedm.1

Nejsem věřící,bibli jsem nečetl a před jídlem se nemodlím.Přesto si dovolím Gibsonova Krista ohodnotit.Bude to tedy z pohledu diváka vírou nepoznamenaného,lépe řečeno zarputilého odpůrce Boha všemohoucího :).A film je to VYNIKAJÍCÍ!A právě ten realismus,za který ho mnozí zatracují,dělá z toho filmu něco mnohem víc.Když se lidé mučili a ukřižovávali,prostě to nejspíš asi opravdu takto vypadalo,zfanatizovaní lidé pomalu,bolestivě a krvavě mučili odsouzené.O nějaký strhující děj tu asi opravdu moc nejde,je to prostě posledních dvanáct hodin člověka odsouzeného na smrt.Věřící v tom možná vidí mnohem,mnohem víc,já v tom vidím realistický pohled na bolest a utrpení,podané výbornou režií Mela Gibsona.Není to film pro zábavu,odpočinutí,relax,je to UMĚNÍ!Je to masakr!A dovolím si citovat z již jedno komentáře zde:Ikdyž jsem ateista,i mě se vhrnuli do očí slzy,co zřejmě musel Kristus vytrpět. ()

ondrech

Kamera: Caleb Deschanel ... přesně u takovýchto filmů si říkám, jestli se mi to jen zdá, nebo je to skutečné. Protože celý tento epos je naprosto vybočující z řady všech ostatních filmů. Kamera, Masky, Zvuk, Hudba jsou dokonalé, jméno Deschanel jsem nikdy předtím neslyšel, ale díky němu získává film opět o jednu hvězdu navíc. ()

ZkuKol

Po řemeslné stránce asi není co vytknout, po tématické(resp. příběhové) asi záleží na vás, pro mě nic moc. ()

kisha

Jistě, Gibson to zpracoval relativně realisticky, ovšem je to známka špatnýho filmu? Realitu vykreslit realisticky? Nekoukejte na to se zavřenejma očima, vydržte to do konce, nenadávejte na brutalitu a všimněte si neskutečnýho příběhu, výborný technický práce, originálních obrazů, strašně silný hudby, promakaných charakterů postav (Ježíš, obě Marie, Ďábel, Pilát, Pilátova žena, Jidáš...), nebo alespoň něčeho z toho všeho. ()

Danoboss

Keby si dal Mel Gibson tú prácu a natočil mňa počas pozerania tohoto jeho skvostu, tak by mal hneď druhý diel - umučenie diváka. Ale kto sa vyžíva v naozaj zbytočnej brutalite, ten si možno príde na svoje ale inak je film podľa mňa nudný. Možno to veriacich chytí viac za srdce ale mňa to nechalo chladným. ()

Rousse

Jsem laik, možná trošku náročnější divák. Ale nejsem sadista libující si v utrpení druhých - ne tak v Umučení Krista. Nic hlubšího než utrpení jsem v tom opravdu neviděla a opravdu mi to nesedlo. Takže pro mně už víckrát ne. ()

lskala

Jsou jen dva filmy, při kterých jsem odvrátil zrak při brutálních scénách. Tohle je jeden z nich. Kontroverzní film Mela Gibsona už byl tolikrát propírán, že já to zde znovu dělat nebudu. Jen ocením odvahu Gibsona, natočit takhle závažnou, nábožensky nesmírně sledovanou, problematiku a ještě v původním jazyce. 60% - 3*** ()

Jungolink

Je vidět, že se zabývám středověkem, protože při scéně snímání z kříže jsem si při pohledu na trnovou korunu a hřeby pomyslel: „To by bylo ale peněz...“ O:) ()

Sdoom

Těžko říct, jestli Gibson tímhle filmem sledoval něco víc, než jen zobrazit příběh, který všichni dobře znají už od dětství, co nejrealističtějším způsobem. Já bych řekl, že ani ne, a pokud takto člověk k filmu přistoupí, pak nejde nic moc vytknout. Možná stopáž mohla být trochu kratší. Velké plus za aramejštinu, kdyby každý ctil takto při natáčení filmů originální jazyky, byl bych nejšťastnější člověk pod sluncem. Slušné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

PALINO

Hlavnou slabinou filmu je, že sa zaoberá iba poslednými 12 hodinami života Ježiša Krista, takže tu nie je väčší priestor na plnohodnotné vykreslenie jeho charakteru. Na druhej strane, filmov o Ježišovom živote už bolo nakrútených množstvo a tak sa Mel Gibson mohol sústrediť len na jedno - Ježišovo utrpenie. To sa v podstate začína už po pár minútach filmu a až do jeho záveru nesledujeme nič iné. Zábery bičovania sú síce stvárnené dostatočne naturalisticky, no svojou brutalitou to nie je nič, čo by sme už niekde inde nevideli. Príjemným spestrením filmu sú flashbacky (ten s Ježišom v role tesára ma zaujal najviac) a hudba Johna Debneyho. Aj napriek tomu, že židovskí veľkňazi sú tu stvárnení ako záporné figúry, film nemožno označiť za antisemitistický, pretože je presným prepisom Nového zákona. ()

Raevan

Naturalismus je jedna věc.. ale tohle.. to jsou režisérovy orgie.. Příběh se mi zdá být jen slabým vedlejším účinkem a ten konec by se spis hodil do terminatora.. ()

Luciášek

Mele Gibsone, víra není obchod. A tohle ani nemá s vírou nic společného, je to jen tupé násilí. Tohle se ti tedy opravdu nepovedlo. Co je moc, to je moc. ()

uzzi

Tohle si dokola můžou pouštět jen dvě skupiny lidí. Ortodoxní křesťané a vyznavači S&M praktit. Bohužel nejsem ani jedno. Chápu že děj posledních hodin Krista byl asi plný tvrdého linče a ponižování (jako asi poslední hodiny tisíců dalších umučených v jeho době). Je to zajména křesťanská agitka. Při sledování mě několikrát napadlo co by na to řekl Homer Simpson. Přitom tohle je film pro Neda Flanderse :) ()

Dočkáme se pokračování Umučení Krista?

Dočkáme se pokračování Umučení Krista?

23.09.2020

Dle čerstvých slov herce Jamese Caviezela (Lovci zločinců, Frekvence) se na pokračování ke snímku Umučení Krista režiséra Mela Gibsona nadále pracuje. Původní film z roku 2004 vydělal celosvětově… (více)

Caviezel se vrátí jako Ježíš

Caviezel se vrátí jako Ježíš

31.01.2018

V Hollywoodu se u každého velkého hitu přemýšlí nad pokračováním. Když tedy Umučení Krista vydělalo 611 milionů dolarů (při rozpočtu pouhých 30 milionů!) a stalo se jedním z nejúspěšnějších eRkových… (více)

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

11.06.2016

Nejvýdělečnějším eRkovým filmem všech dob bylo ještě nedávno Umučení Krista. Koncem března se ale přepisovaly historické tabulky, protože rekordních 611 milionů překonal Deadpool. Mel Gibson si to od… (více)

Ježíš zachraňuje Londýn

Ježíš zachraňuje Londýn

17.11.2008

Samozřejmě je řeč o Jimu Caviezelovi, který si od Umučení Krista nezahrál v ničem pořádném (třeba jeho aktuální film, sci-fi/fantasy řežba Outlander, nakonec půjde rovnou na DVD). Možná se mu zadaří… (více)