Umučení Krista

• USA The Passion of the Christ (více)

Film Mela Gibsona nás zavádí do Jeruzaléma v době před více než 2000 lety a nebývale působivou, místy až šokující formou popisuje posledních dvanáct hodin života Ježíše Nazaretského (James Caviezel) před jeho ukřižováním na hoře Golgota. (Magic Box)

MulaNula

Pokud bych se měl zařadit mezi kladné či negativní diváky, tak určitě kladný. Mel nás neušetří ničeho a naturalisticky vylíčil svůj pohled na historii. Ať to tak bylo nebo ne, tento film se povedl. ()

Schuldiner

Syrové, surové, realistické, bizardní a působivé... A může vám být jedno, že se jedná v podstatě o fantasy, a to ať už z historického nebo dějového hlediska... ()

Wishkah

Záleží na divákovi jak se na tenhle film bude dívat. Jeden bude říkat, že je to geniální dílo, které ukazuje utrpení, jaké musel Kristus prožít. Druhý zas řekne, že je to dvouhodinový humus o tom jak nějakého chlapíka umučili jen proto, že chtěl aby se všichni měli rádi. Já sem tak někde mezi těmito názory. Chápu Gibsona proč tohle natočil a oceňuju realistické ztvárnění a použití aramejštiny pro zvýšení reality. A oceňuju i to, že dokázal i naprostého ateistu nějak zasáhnout osudem Ježíše Knrista. Nicméně na druhou stranu je třeba uznat, že víc jak polovinu filmu se díváte jak Krista mučí, jak mu trhají kusy kůže z těla, jak jej bijí do krve a jak jej přibíjejí na kříž tak přesvědčivě, že se mi občas chtělo i zvracet. Takže závěrem. Film sem viděl, zhodnotil si jej a řekl si, že si příště pustím raději Život Briana ()

Hyb_rid

Jedna hvězda za ikonickou brutalitu(na kterou jsem byl zvědavý) a druhá za Gibsona osobně zatloukajícího hřeby (kdybych byl na jeho místě, tak bych si taky chtěl alespoň jednou rýpnout, seknout nebo něco :-)) ale on to dělal asi z nějakých pro něj symbolických důvodů). Jinak film jako takový je hrozný škvár ... ostatně jako předloha samotná Don't worry, he'll be back! ()

Savel

Milujete Boha? Znáte Bibli nazpaměť? Víte o Ježíši vše? A fascinování jeho osudem se chystáte odjet do Izraele nechat se ukřižovat?....Tento film je jistým mezikrokem. Historická (nechutná) preciznost Mela Gibsna, včetně faktu že Ježíš konečně nemluví anglicky, je největším plusem filmu a dělá z něj fantstickou rekonsturkci události. Rozhodně si ale neumím představit, že film by měl jiný užitek než dějepisný a že by si zdravy člověk v neděli odpo s chutí pustil. Přidanou hodnotou autorů je postava ďábla pokušitele. Bezpohlavní tvor provazí celý film a jeho křik na konci filmu v moderním démonickém světe je nejemotivnějším momentem filmu. ()

Hanes88

Historický film, který více než na děj poukazuje na utrpení Krista. Ačkoli by se mohlo více s dějem pohrát dávám 4 hvězdy pro skvělé zpracování celého filmu ()

vander19

V čase biblických sviatkov a veľkonočného voľna som sa rozhodol preladiť na náboženskú tému. Umučenie Krista je síce už film, ktorý má pár rokov od svojej výroby, ale ja som ho dosť dlhú dobu ignoroval. Zaujal ma hlavne réžiou na ktorej pracoval Mel Gibson. V pohode zvládol Apocalypto tak som bol zvedavý čo predvedie v tomto tak známom biblickom story. Úvod ma moc neoslovil a prišiel mi dosť slabý. Getsmanská záhrada a podobné nezmysly nám tĺkli do hlavy na hodinách náboženstva. Asi nemusím spomínať koľko krát som bol z hodiny vyhodený pre môj postoj ku fyzikálnom prevedení a stvorení sveta. Pak, ale nasleduje takmer dvojhodinové martírium Ježiša. Dosť som sa napočúval o filme ako o dosť brutálnej záležitosti. Ale musím priznať, že v kostoloch sú tie zobrazenia ešte brutálnejšie a drsnejšie. Lenže z toho čo nám tĺkli do hlavy mi pár vecí prišlo biblicky nepresných. Dosť dlho som napríklad čakal na kopiju osudu. Tak dobre známu z mne milovaného Constatina. Ale inak ma ten film bavil a Gibson ním dokázal znovu zreštartovať old school story do súčasného kabáta. ()

Paldiny

Veľmi kontaktný film, ktorý vyžmýkava tému na maximum. Lenže nie po citovej stránke, ale iba tej fyzickej. Gibson maskuje príbehovú malosť extrémnym fyzickým útokom, ktorý v rámci biblických filmov nepozná konkurenciu. Či to bolo k niečomu netuším, či to zmenilo pohľad neveriacich, rovnako si nie som istý. Odmyslím si až splatterovu deštrukciu ľudského tela, prináša film len veľmi málo. Scény s diablom v dave sú zbytočné, flashbacky mi prídu zdĺhavé a bez výraznejšej hĺbky. Sú len akousi zmesou rituálov a zvyklostí jedného (ne)obyčajného muža / tesára, ktorého celosvetová popularita je jedným z najväčších otáznikov vôbec. Tri hviezdy za autentickosť (zachovanie pôvodného jazyka) a Gibsonovu odvahu vniesť do tejto témy sloniu dávku kontroverzie. ()

Rozjimatel

2,5  Vizuálne pôsobivé, až naturalistické dielo. Mimo toho už veľa pozitív nenachádzam. Možno ešte predstaviteľ hlavnej postavy to zahral veľmi slušne, predstaviteľka panny Márie mi naopak pripadala katastrofálna. Za hlavný problém považujem akési strnulé, teatrálne prejavy väčšiny hercov, úplne odtrhnuté od reálneho života. Veľká časť filmu mi pripadala ako také divadielko, ktoré ma moc nebavilo a často som sa nudil. Niekoľko výborné natočených scén už potom celkový dojem vylepšiť nedokázalo. ()

Zero_Signal

Musi sa urcite uznat, ze Gibson mal velke gule, ze take cosi natocil, a hlavne, ze mu to studia odsuhlasili v takejto forme. Ale nalejme si cisteho vina (alebo krvi?) - je to ciste torture porn. :) ()

GREGOIRE

Syrové, dokumentární, realisticky se držící biblických předloh. Ano, je těžké unést takovou míru utrpení, ale o to právě Melu Gibbsonovi šlo. Veškeré násilí a krev však mají své oprávnění. Nic laciného jen pro efekt jsem neviděl. Hodnotit film s tímto námětem je nesnadné. Obsazení ani technické stránce filmu není, co vytknout, a ostatní je na vás ... ()

Damielka

Nechápu, proč tenhle film tolik provětral Vatikánem. Co bude papež a spol. dělat, až si přečtou Šifru Mistra Leonarda? Asi vytáhnou na další křížovou výpravu. Umučení Krista je sice celkem působivý film, ale spíš svou snahou šokovat, než věrně zobrazit skutečnost. Navíc, kdo ve skutečnosti ví, jak to ve skutečnosti bylo? ()

M.I.K.E.

Šokující!! Dlouho po shlédnutí sem se sám sebe ptal jestli se mi to co sem viděl jen nezdálo. Mel Gibson natočil (poprávu nazývající se) konstroverzní film, který se může zdát moc krutý, moc drsný, moc přehnaný ?? možná, nicméně Gibson natočil ,,svůj" film svým pohledem na posledních 12 hodin Krista a nikdo mu nemůže vyčítat brutalitu a mnoho krve, protože nikdo neví jak to ,,tenkrát" bylo. James Caviezel podává v roli Ježíše úctyhodný výkon. ()

Klay

Děj by se dal shrnout do jedné věty a slušně odvyprávět za půl hodiny. Gibson ale potřeboval stopáž celovečeráku a tak to vyřešil po svém - natočil dvě třetiny záběrů zpomaleně. Takže veškerý děj druhé půlky spočívá v tom, že Ježíš jde, nese kříž a třikrát upadne(zpomaleně) a třikrát vstává(taky zpomaleně). Režírovat Rob Zombie a pojmout to jako exploatační film s Ježíšem, byla by to mnohem větší sranda. ()

Cement73

Použitie už nepoužívaného jazyka, brutálne realistické scény umučenia. A nakoniec vyrozprávanie minútu po minúte celj tejto rozporuplnej histórie ktorá už 2 tisíce rokov tvorí históriu. Tento film vo mne zanechal hlboký dojem. ()

conery1

Film, ktorý ma prinútil zamyslieť sa nad sebou. Zbytočne prehnaná brutalita? Tak vedzte, že Rimania zapletali do kože bičov drobné, ostré kostičky, ktoré vytrhávali kusy kože. Najdôležitejšia časť filmu je, keď vyčerpaný Ježiš padá s krížom a z davu je vybratý náhodný pomocník, bez ktorého by Ježiš kríž neodniesol. To znamená, že bez Ježišových nasledovníkov, by bola jeho obeť zbytočná. ()

mazadlo

Ne...nejsem kristuspán a ani nejsem zastáncem biblických příběhů. Ale ano pochopme že se to týká nás všech. Jo a ta smrt i ďábel je sice sexy ale prokristapána a nezlob se na mě ale tohle má být zábava? Proč? ()

Dočkáme se pokračování Umučení Krista?

Dočkáme se pokračování Umučení Krista?

23.09.2020

Dle čerstvých slov herce Jamese Caviezela (Lovci zločinců, Frekvence) se na pokračování ke snímku Umučení Krista režiséra Mela Gibsona nadále pracuje. Původní film z roku 2004 vydělal celosvětově… (více)

Caviezel se vrátí jako Ježíš

Caviezel se vrátí jako Ježíš

31.01.2018

V Hollywoodu se u každého velkého hitu přemýšlí nad pokračováním. Když tedy Umučení Krista vydělalo 611 milionů dolarů (při rozpočtu pouhých 30 milionů!) a stalo se jedním z nejúspěšnějších eRkových… (více)

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

11.06.2016

Nejvýdělečnějším eRkovým filmem všech dob bylo ještě nedávno Umučení Krista. Koncem března se ale přepisovaly historické tabulky, protože rekordních 611 milionů překonal Deadpool. Mel Gibson si to od… (více)

Ježíš zachraňuje Londýn

Ježíš zachraňuje Londýn

17.11.2008

Samozřejmě je řeč o Jimu Caviezelovi, který si od Umučení Krista nezahrál v ničem pořádném (třeba jeho aktuální film, sci-fi/fantasy řežba Outlander, nakonec půjde rovnou na DVD). Možná se mu zadaří… (více)