Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

sud

No, je to sice blbost, ale ne zas taková, jak se prezentuje. Viděl jsem hodně horších filmů. Příběh (jestli se tomu tak dá říkat) je sice ujetej až na půdu a řada scén si pohrává s trapností (erotická scéna mezi Přeučilem a Kostohryzovou je přímo pekelec), ovšem několik fórů se povedlo (třeba scéna z pivovaru s Ivanem Mládkem), Luděk Sobota mi nikdy nevadil (i když hraje skoro všude blba, tady se mi nezdá zas až moc ad absurdum) a Roman Skamene jako boss Pinďour nemá chybu. Podprůměrný film, nikoli však dno. 30%. ()

MM_Ramone

Pán Vít Olmer je mimoriadne slabý režisér, ktorý však mal vždy prehnane veľké ambície. Na svojom konte má také nepodarky ako napríklad: "Nahota na prodej", dva diely "Playgirls", "Waterloo po česku", "Bony a klid 2" či príšerný televízny seriál "Policajti z předměstí". V roku 1994 sa mu podarilo natočiť tiež poriadnu blbosť. Nezábavná komédia "Jěště větší blbec, než jsme doufali" v hlavnej úlohe so zúfalo trapným Ľuďkom Sobotom bola ešte väčšia filmová katastrofa ako som očakával. * ()

troufalka

Dlouho jsem sbírala odvahu podívat se na tenhle kousek. Dneska jsem byla dostatečně vláčná, abych nechala film plnout, spíš tak nějak do podkresu. Když se podívám na scénář, hned mě odradila tři jména. Jak je moc lidí pohromadě,je nebezpečí nesoudržnosti. A ta také provází celý film. Ale přesto se najdou i hezké momenty. Líbila se mi postava Simony Chytrové. Je to herečka s chladnou krásou uvnitř, není komická ani dramatická, ale některé polohy jí sedí. Pokud dostane roli na tělo, je dobrá. Vít Olmer se mi odjakživa líbil víc před kamerou než za kamerou, tenhle kus to jenom povrzuje. ()

sepp odpad!

Zacatek devadesatych let, obdobi divokeho kapitalismu, se na ceskem filmu hodne podepsalo a dalo vzniknout cele rade stralivych pitomin - tahle je pak asi ta nejvetsi. ()

paascha odpad!

Další z jasných důkazů toho, že místní nabídka hodnocení je zcela neodpovídající. Zatímco hvězd je jen pět, negativní kategorie se musí spokojit s obecným odpadem, i když právě takovéto kousky spadly hluboko pod... ()

Big Bear odpad!

Tohle se mi nějak (naštěstí) v devadesátých letech vyhnulo a já blbec se rozhodl, že to zkouknu teďka v TV. Pane Olmere, nejsem takový blbec jak jste doufal. Film jsem po 20 min sledování nehereckých výkonů Soboty, Chytrové, Skameneho a dalších vašich oblíbenců vypnul s přísahou, že jej již nikdy nedokoukám. To se fakt nedalo - ODPAD ()

mchnk

Jára Kohout to vyjádřil přesně."Fuck off!". Vitouškovu přirozenost a naivitu lze aplikovat na celý národ, který se již čtvrtým rokem nestačí divit, jak může vypadat kapitalismus v praxi. Olmer tak nějak nastiňuje pojmy jako tunelování, či obohacování se na nároku druhého, nicméně primitivní humor a sexismus je mu přednější. "Oh shit!" "Né dědo...ona nešije". ()

kingik

Velký návrat českého roztržitého blondýna se až tak nekonal. Sobota se pokusil po letech svojí hlavní rolí navázat na své úspěchy spojené s Jáchymem. A tak tady máme podobně naivního a bezelstného Vitouška, co naletí úplně každému a za všech okolností. Zděděný hotel po dědečkovi z Ameriky rozpoutá zvýšený zájem o jeho osobu z řad podvodníků a šejdířů. A tak nás čeká typická porevoluční komedie, kdy Vít Olmer jako režisér se urve z řetězu a užívá si nabyté svobody plnými doušky. Projeví se to nacpáním přemíry nejrůznějších gagů valné i nevalné kvality. Sobota a spol. prakticky nedělají nic jiného než přehrávají a to záměrně nebo jen v domnění, že budou tak vtipnější a zábavnější. Klidně se to dá po dvaceti minutách vypnout, ale zase se připravíte o příval humoru, který z našich filmů, s postupem doby a nových možností, zcela vymizel. A to jsou některé soudobé české počiny oproti tomuhle nudné a bez nápadu. Pohoršovat se nad tímto filmem nemá smysl. Dal jsem mu šanci a věděl jsem do čeho jdu. 50% ()

meave odpad!

Skutočne to v blbosti predčilo moje očakávania. Trápnosť súťaží o prvé miesto s nudou a floskulami. Nie som fanda Luďka Soboty, ale toto je ešte aj pod jeho úroveň. Údes. ()

Chrustyn odpad!

Já osobně považuji Víta Olmera za jednoho z nejhorších režisérů vůbec a každý jeho film mi to jen potvrzuje. ()

Ivoshek

Ta jedna hvězdička je za to, že tenhle film (a s ním i pár dalších) celkem věrně odrážejí dobu první poloviny 90. let. ()