Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

cariada

Asi sem jeden z mála kdo se u toho bavil. Je to humor toho nejnižšího zrna ,ale to neznamená že by to nebylo k smíchu . L.Sobota asi v jedné z posledních rolí než se totálně zazdil. Nezapomenutelné hlášky jako "zavolej na mě 158" "158" a nebo "Paní Kostohrizová nebrete mě u toho telefony " ()

Amroth666 odpad!

Tohle je opravdu sračka. Nebýt pár nahých holek, asi by se nedalo na co koukat. Teď trochu narážím na špatný výkon Soboty a také narážím na triviální děj. Když to nenatočí jeden sračker Zdeněk Troška, tak to natočí druhý sračker Vít Olmer. Jeho filmy se snad nedají brát vážně. Tady jsou všichni ještě větší blbci, než jsem doufal. Dvě náhodná shlédnutí v televizi se v tuto chvíli mění v poslední shlédnutí. Už ten film nechci vidět. ____ SRAČKA EXTRA UNION!!! ____ ()

MarekT

Narozdíl od Limy si nemyslím, že tohle je první Olmerův krok do uměleckého bahna - tím bylo až Playgirls. Za osmdesát minut jsem se v dobrém smyslu zasmál pětkrát, ovšem zbytek situací jsou většinou trapnosti a laciné nemravnosti (Olmer si v nich, neptejte se mě proč, podezřele často libuje). Škoda, že si Luděk Sobota přes třicet let myslí, že když bude osobitě šaškovat, vždy mu to vynese úspěch - žel, fungovalo to jenom pákrát, naposledy v Lipského Srdečném pozdravu. Kdyby se někdy pokusil třeba o nějakou charakternější roli, nebyl by rozhodně tak nepopulární... Takhle ovšem trumbera v jeho podání vyznívá okoukaně a nepřesvědčivě, myslím si, že hrát hlavní postavu někdo jiný, některé situace by se účinkem neminuly. Zajímavá je účast Gena Deitche, který stál u zrodu několika epizod Toma a Jerryho vyrobených v Praze a českého dabingu Kačeřích příběhů. Chtěl jsem za těch pár dobrých vtípků a pár solidních výkonů (Přeučil, Potměšil) dát slabší dvě hvězdy, ovšem zmíněné sprostosti to shazují o deset procent dolů. ()

Šimpy

Já jsem se v kině docela bavil. Luděk Sobota se pokouší zvednout upadající slávu. Chvíli trapné, chvíli strašné a nechutné, ale jako vymývačka mozku dobrý. ()

dr.fish

Cena filmu spočívá hlavně v tom, že je svědectvím doby. Pozoruhodné je už spatřit na vlastní oči na co chodily davy lidí do kina v letech devadesátých, jaké byly hodnoty. Osobně jsem rád, že jsem film viděl. Překvapivě tu byl Luděk Sobota vlastně mezi slepými jednookým králem. 60% ()

fantoci

Na tento film sem se díval jednom kvůli tomu, že jsem tam byl jako kompars. A ten jeden bod je za Luďka který tam měl aspoň nějaké výkony. ()

Savo odpad!

Tak tomuhle hnusu nedám ani jedni hvězdičku už jenom z principu. Za prvé: Vít Olmer, za druhé: Luděk Sobota. ()

Iroquaise odpad!

Pokud si nějaký film zaslouží hodnocení Odpad!, pak je tohle asi nejžhavější kadidát. Film nepůsobí zhola ničím, maximálně může fungovat jako svědek doby.Je rozpadlý do série nesouvislých epizod, absolutně postrádá jakýkoliv humor, chybí tu dramatické pointování jednotlivých scén, herecké výkony jsou otřesné. Přestože starší české filmy s Luďkem Sobotou mám celkem rád ( Jýchyme, hoď ho do storje patří mezi tuzemskou komediální špičku), postava, kterou zde vytvořil je nejen zhola nezábavná, ale místy totálně nesnesitelná.Jako zlatý hřeb do rakve bezpochyby funguje scéna soulože ve stísněné kanceláři...Jeden z nejhorších českých filmů vůbec. ()

Akumulátor

Nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo. Bylo tam pár opravdu trapných chvil, ale i spousta velmi vtipných hlášek a situací. A taky asi poslední film, kde byl Sobota ještě alespoň občas vtipný. ()

pytlik...

Film mě nenaštval nebo neunudil, takže mu odpad určitě nedám, naopak některé Sobotovy a Mládkovy výroky se dost povedly. Navíc jsem moc přál Přeučilovi tu jeho roli, to je boží trest za tu jeho neustálou přehnanou markýrovanou mluvu a gestikulaci, kterou on asi považuje za umění či co. Jinak děj a zejména závěr nijak zvláštní logikou nevynikal, nicméně snímek si zaslouží pochvalu za ten mysteriózní přesah... nebo on snad někdo pochopil, jaký byl vztah Alice a toho jejího "psychologa", a čím nebo proč ji on vydíral? ()

ghatos odpad!

Infantilní, infantilní, infantilní...těžko hledat slova. Je to taková zdegenerovaná verze Dědictví aneb Kurvahošigutentag. V tehdejší době byly restituce a dědictví aktuální. Velmi nešťastně se to odrazilo v této katastrofě. Jsem šokován čemu se propůjčil Tomáš Töpfer, Jan Kraus a další. Nejvíc otřesný je Luděk Sobota - hrozná karikatura a idiot. Ivan Mládek nakonec byl nejlepší (a to nemyslím ironicky). ()