Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

honajz

Tahle po letech, z nadhledu, musím uznat, že Vít Olmer byl svým způsobem vizionář. A podobně jako Chytilová u Dědictví nebyla hned tehdy pochopena, ale na její slova došlo, tak je tomu podle mne i s tímto filmem. ()

MM11

Příliš snadný terč… Pokleslá komedie s bezzubou snahou být v ostře satirickém duchu navrch. Nedivím se, že tolik lidí hází kamenem, Olmer si o to říkal už tím prorockým názvem. Byť to není dvakrát svižná podívaná, tak bych primární problém neviděl přímo v něm a snad ani v hercích (obsazení má i dobré hráče, kteří jsou však na okraji a primární roli vyzobávají režisérovi toporní oblíbenci). Nejhorší je scénář a jeho vyžívání ve vulgárních vtipech a primitivních dvojsmyslech. Pobaví jeden z dvaceti, přičemž po jistých jdou na diváka mrákoty (pověstná „výměna“ mezi Přeučilem a Kostohryzovou fakt vede). Skoro až úsměvná je rozbujelá kritika poměrů a pokusy rýpat dokonce i do konkrétních politických stran (!), což vyzní v jednom sledu s obskurním product placementem na Becherovku obzvlášť šíleně. Když se na film podíváte právě dobovou podmíněností, tak se budete bavit aspoň tou obskurností devadesátých let v českém filmu, právě díky tomu podle mě bude za několik let Nahota na prodej kultovní guilty pleasure. Tak „vysoké“ cíle tahle nevyvedená taškařice asi mít nebude, přesto jako připomenutí stojí snad i za vidění. Otrlým bych doporučil… P. S. – Simona Chytrová je zoufalá herečka, ale tohle je jediný film, kde jí to doopravdy sluší. ()

eraserhead666

"Nezvedejte mi při tom ty telefony" - až vizionářská hláška. To je přesně ten film, který se dostal na hranu hodnocení - tak blbé, až vlastně dobré. V kině coby puberťáka mě to docela pobavilo, po čtvrt století jsem se pořád ještě zasmál. Přeučil s Brettschneiderovou jsou skvělá dvojka, to je mi překvapením, že se jich ještě někdo nechytl, ti dva hlásí fakt zábavně. No a pak je tu Simona Chytrová, která možná není dobrá herečka, ale je hrozně pěkná herečka a mě se vždycky líbila. A když promluví... Takže, já bych ten film zase tak vůbec nezatracoval. a klidně se na něj podívám po času zease. "Sbohem, rychlej šípe." ()

duklak2

Některé pasáže ve filmu nepůsobí trapně. Pa Sobota sice hrál v mnohem lepších komediích, ale tato také není tak špatná. Bohužel někteří lidé se podívají napřed na hodnocení na CSFD a hned je to odradí od zhlédnutí. To je chyba. Tento film by si zasloužil určitou pochvalu, která by mu dodala větší sebevědomí. Někteří herci zde předvedli sice strašný výkon, ale je tu i hrstka lepších a tím pádem snímek nepatří do "odpadních vod". ()

Tommassi3 odpad!

"Máš s sebou gumu ??" - "Jo, mám i tužku !!" ;) To chtělo vygumovat už ve stádiu skriptu.. Kohout zakrkohal a přišla zoufalá bída na český film.. ()

corpsy

Už len za tú roztomilú debilnosť, si tento film moje hodnotenie zaslúži. Sobota je topka, vo všetkom v čom sa ukáže...aj v tomto nezdare. Jeden z príkladov porevolučných komerčných filmov, kedy sa chcelo podobať Západu. ()

Kryton odpad!

Za tohle by se měli všichni kolem tohoto filmu zavírat za ohrožení psychického vyvoje českého národa a za špinění dobrého jména českého filmu. Jeste vetsí pruser , než jsme doufali!!!!! ()

topi

Existuje spousta horších a vyloženě trapných komedií. Tady vše stojí hlavně na Luďkovi Sobotovi a hraje tu svoji bláznivou postavu tak, jak ji fanoušci mají rádi. Poslední roli zde ztvárnil legendární komik Jára Kohout. ()

OG_Swifty

Simona Chytrova na svym symbolickym vrcholu, ale tomu shit hodnoceni zas az tak nerozumim - ja jsem se fakt bavil. Pindour, Krivacek a pani Kostohryzova - originalita dostala zelenou! Kdyz pominu tu symboliku ve spojeni s Chytrovou, ktera ve skutecnosti nikdy nezarila, tak Sobota, Skamene i Preucil doslova zari. ()

rakovnik

Sobota a Skamene nejsou vůbec vtipní. Ani zvlášť, ani spolu. A bohužel na nich stojí tento film. V devadesátých letech Vít Olmer klesl na dno. Myslím ale, že kdyby v hlavní roli nebyl Sobota, film by nebyl tak špatný, protože scénář se mi zdál poměrně zajímavý. Popravdě, program v televizi je tak špatný, že při repríze se stejně dívám a film mi přijde s odstupem času čím dál zajímavější. Odraz té doby ve filmu už trošku zavání vzpomínkami. Potěšila rolička Ivana Mládka, postava dědečka z Ameriky potěšila trochu méně, i díky její angličtině. ()

Martin741 odpad!

Klasicky Olmer : v 80s tocil kvalitne filmy /Co je vam, doktore, Bony a Klid/, ale po Nahote na Prodej uz vacsinou hrozu. Pre mna sa tymto filmom zacina odpadova cast jeho tvorby. 0 % ()