Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

HonzaMag odpad!

Ukázka toho nejhoršího co nabídlo "porevoluční" období, kdy si tvůrci myseli, že hladový český divák skousne všechno. Smutné, když člověk vidí, kam až může klesnout kdysi celkem populární Luděk Sobota.... ()

dessa odpad!

totální porevoluční odpad s extratrapným Sobotou, kam se poděl ten Jáchym? snad jedině u filmu Tokyo Gore Police jsem si byl jistější při udělování odpadu... ()

marusaj odpad!

K uzoufání nudná a trapná snaha neschopných rádobykomediantů Olmera a Soboty. Zde se nachází ubohost v krystalické čistotě. ()

Realmond

Je to sice blbost, ale o to víc vtipná s Luďkem Sobotou v čele, který pěkně hraje natvrdlého. Někdy je humor trefnej, někdy ne, ale myslim že si to ani na nic víc nehraje. ()

quixote

Souhlas s Opshou! Při sledování tohoto dílka po 16 letech měním názor - zas taková hrůza to není a dnes to působí i ve své nadsázce "dokumentárně". Bizarní komedie z bizarní doby přechodu ke kapitalismu. Některé vtípky jsou hodně trapné, ale najde se i několik docela dobrých. Později jsme se dočkali i mnohem větších hrůz (Kameňáky, Trhala fialky dynamitem, Veni vidi vici...), díky čemuž přidávám Blbci hvězdičku. Sobota hraje Sobotu, jako vždycky. Škoda, že nezkusil jiné polohy, po "Okresním přeboru" jsme se opět přesvědčili, že je to kvalitní herec, pokud má dobrou roli! ()

gemi

Na tomto filmu je pozoruhodná jediná věc - jak moc špatně tady hraje celá plejáda jinak výborných herců. Takhle zprasit film, to je vlastně svým způsobem taky umění. Paradoxní je, že kdyby byl film o trochu lepší, tak by se na něj vůbec nedalo dívat, protože jediné, co je na něm trošku zajímavé, je právě jeho tragické provedení. ()

Nocturno culto

Je to trochu mongoloidní ale místy to u člověka vyloudí úsměv, třeba když Ivan Mládek vysvětluje delegaci gynekologů jak to chodí v pivovaru a nebo Pinďour mluví s Vitouškem, jinak to stojí za bačkoru, viz. Sloup jako ruský mafián, Kraus jako Bossův poskok Gold, souložící Přeučil a mnoho dalších ...bída s nouzí .. ()

Chamyl odpad!

Další z děl Víta Olmera z jeho "odpadové" poloviny 90. let. Jenom stále nevím, kdo je tím větším blbcem: Sobota, režisér nebo divák v kině? ()

donkocicak

Když jsem byl mladší, měl jsem tuhle komedii docela rád, teď už se na ni samozřejmě dívám jinak, ale i tak si ji z nostalgie tu a tam pustím a pár vtipů tam bylo povedených. Nemyslím si, že je to vyloženě odpad. Podprůměrný český film je to ale bezpochyby. ()

haffen odpad!

To sa nedalo pozerať. Môj žalúdok strávi kadečo, ale toto fakt nie! Aj tie zlé filmy dokážu ako tak zachrániť aspoň tí trocha známejší herci. Tu sú tiež, ale čo na tom, že dostatočne dobre konkurujú vreciam zemiakov? Skutočne tak sprasačené herecké dno sa len tak nevidí. O ostatných "kvalitách" filmu je zbytočné sa vyjadrovať. Je to žumpa, úplné dno od ktorého sa dá len odraziť. Pri filmoch podobného druhu až pociťujete fyzickú bolesť z pozerania. Fakt na to pozor, aby to neodnieslo vaše srdce, alebo mozog. Toto je tak na 0% kde opäť netuším ako to skončilo. Fakt sa to nedalo dopozerať. ()

vozralec

Nízké hodnocení není na místě. Každou chvíli nějaký vtipný moment. Různorodé postavy - Vitoušek, Pinďour, Kostohryzová, Vazba atd. V podstatě kultovní film. ()

Godhaj

,,Promiň, já jsem ti asi šlápnul rukou pod nohu.“ Tato komedie se skutečně příliš nepovedla. Příběh je hloupý a postavy jsou zjednodušené, jak jen to jde. Hlavně je ale celý film ukrutně nudný a zdlouhavý, divák musí protrpět hodně scén, které příběh ani postavy nikam neposouvají. Celý film je ještě tak nějak divně přisprostlý, což mi vůbec nesedělo. Já jsem se jen sem tam zasmál nějaké té Sobotově hlášce. Další klady tohoto filmu už nevidím. ()

topi80

Naprosto geniální pomník 90. letům, kdy tvůrci zkoušeli, kam až je možné v totálním amatérismu a snaze v rychlosti stvořit nějakou restituční komedii zajít. Jenže co čert nechtěl, ač je tento film přehlídkou snad všeho, co se tehdy dalo udělat špatně a co tehdy všichni opravdu špatně dělali (bordely, zlý podnikatel s fárem, ždímání potenciálu komika z minulých dekád, předstírání honosnosti v ošoupaných exteriérech i interiérech), výsledkem je naprosto fascinující dadaistické dílo, u něhož se tlemím od začátku do konce (dobrým vtipům, ale ještě víc těm špatným) a jemuž nasazuje korunu naprosto geniální erotická scéna s Janem Přeučilem. ()

Rattlehead

V roce 1994 mi bylo jedenáct, pamatuji, jak některé hlášky v naší třídě zlidověly. Kdo nepamatuje devadesátá léta, nemůže podobné snímky nikdy pochopit. Některé jsou příšerné, jiné celkem zábavné. "Blbec" má aspoň zajímavý děj a občas se zasmějete. Opravdický kozy u bazénu (a jeden bobřík) potěší. K tomu můj velký oblíbenec Ivan Mládek, Jára Kohout, sexy Chytrová (moc jí to v tom oblečku pokojské sluší) - tento snímek si odpad rozhodně nezaslouží. Ze Západu dorazila pokleslá pseudokultura a podobné snímky jsou prostě pomníky své doby, v tom je jejich "hodnota". Že je v tomto filmu vítána i ODS, je více než symbolické... ()

Ex_Machina

Sobota je ešte väčší neherec ako sme dúfali a bije to do očí až to bolí, ale je to nezameniteľné neherectvo. Nikto iný by tak nezahral popleteného a jednoduchého dobráka čo zdedil hotelík vo Varoch. Hlavou mi vŕta len jedno. Kde vzali po celú dobu filmu také upršané, tmavé a depresívne počasie. Hrubo to uberá filmu na veselosti. ()

Spectacle odpad!

Obecně nemám rád domácí tvorbu, která vznikala počátkem devadesátých let. Doba se filmech té doby podepsala víc než dost. "Ještě větší blbec" je takový nesmysl, až jsem se tomu musel smát! ()