Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

amyth odpad!

Když jsem viděl tento film, tak ač zapřísáhlý nepřítel čehokoliv nedemokratického, zejména cenzůry, musel jsem litovat, že toto bylo vpuštěno do kin. Takováto zhovadilost se jen tak nevidí. Spolu s Playgirls 1,2 a zejména Nahotou na prodej je to to nejhorší co kdy běželo v kinech. A to do tohoto hodnocení počítám i normalizační úvodníky. Ty byly alespoň v něčem profesionální ()

macetoma odpad!

Pana Sobotu mám rád, ale musím žel uznat, že je to ještě větší blbec, než jsem doufal. Pan Olmer by mohl prosím přestat točit "filmy". Odpad! ()

Kubi21 odpad!

Název vystihuje vše. Sobota je pouze jenom Sobotou a bez Šimka a dobrého příběhu to není ono. Fuj!!! ()

brzozin odpad!

Osobně mi to připadá, jako Olmerůlv pokud natočit Bony a klid 2 v porevolučním prostředí. Ovšem jediné pojítko je tady Roman Skamene coby velebos mafiánů. Jinak se jedná o napsrosto podrůměrnou sračku, jeden z nejhorších porevolučních filmů (a to už je co říct). Pamatuju si z toho jen dvě věci. Totálně sutpidně se tvářící Sobota, který si tu chtěl střihnout svého druhého Fratiška Koudelku, ale vyšel mu z toho Forrest Gump. A nezbytný sexy prvek všech porevolučních filmů - tedy kozy u bazénu. Zbytek je jen nezáživná vata. ()

majky19

Jednoznačně to není žádný filmový zázrak, ale myslím si, že režisér Vít Olmer natočil po sametovém převratu i daleko horší snímky,mezi nimiž jmenujme kupříkladu Play Girls 1, 2, Waterloo po česku nebo bohužel ne příliš povedené pokračování kultovního snímku Bony a klid. V každém případě se i v tomto filmu sem tam nějaký povedený vtipný moment objeví, a mě zejména bavily scény, v nichž se Sobota potkal s Romanem Skamenem, což byly jedny z těch kladnějších momentů tohoto filmu. ()

Pitryx

Tak mám dojem, že ten, kdo psal scénář, chtěl něco přidávat a nakonec to domotal tak, že se v tom ani prase nevyznalo. Pan Sobota zde moc nevyužil svého talentu, jako to mu bylo v Jáchymovi. To byla ta největší škoda. Takto mi připadala tato komedie trochu uťápnutá. Jinými slovy, něco tomu scházelo a dost hodně. ()

ostravak30

Nepochybně byly v devadesátých letech točeny převážně špatné filmy. Mnoho herců bralo skoro všechno, protože nikdo nevěděl, jak to teď vlastně bude. Zda se uživí divadlem, filmem. Jediným pozitivem je, že na nešvary devadesátek tvůrci pomocí filmů upozorňovali. Tohle není jiný případ. Ruská mafie se v Česku pohybovala s větší jistotou než Havel na hradě. A podnikatelé stát pomalu, ale jistě rozebírali kousek po kousku. Ovšem tento film bych úplně nezatracoval. Nejspíš v roce devadesát čtyři nebyl skutečně natočen horší film, ale celkově mezi devadesátkami jistě nepatří a nemůže patřit k šestnácti procentům. Například výběr herců není špatný. První třetina je dokonce koukatelná a překvapivě vtipná. Bohužel pak už film ztrácí nejen vtip, ale i chvilkama logiku či tempo. Samozřejmostí u prvních filmů po revoluci jsou nahotinky. Vít Olmer byl na nahotu specialista - dával ji do každého filmu, zaplať pán bůh ne do pohádky. Akorát by mě zajímalo, z čeho živ byl ten člověk. Já nevím, kdy on natočil něco, za co by se nemusel národ stydět. Vlastně ano - Strašidlo cantervillské se mi líbilo. ()

Odino

HAha, neskutočne podcenený film. Debilný scenár, otrasné výkony. Ale za skvelého Luďka, ktorý ani nemusí hrat a za jeho hlášku s burákmi je to u mňa jednoznačne za 5. ()

Kokutek odpad!

Šmankokote ! Mnohými zmiňovaná a očekávaná soulož Přeučil x Kostohryzová předčila moje očekávání "Nemůžeme to nějak urychlit, pane řediteli ?" ..."Mlčte paní Kostohryzová, vy si myslíte, že pro mě je to nějaké potěšení ?", nebo tak nějak to tam bylo ? "To jako když se spermie spojí s vajíčkem ?"... pevně doufám, že se mi tyto scény nebudou vkrádat do mých onanických fantazií, tato část mého sexuálního života by byla ve vážném ohrožení. Ovšem ona i ta dvojka Sobota x Chytrová vyvolává kopřivku...kulturní masakr. ()

heavy66

Vážně nevím proč, ale mám pro tenhle film slabost. Všechno a všichni jsou velmi stupidní, ale celkem je to docela koukatelné, místy i legrace. Prostě se mi vždycky líbil styl humoru Luďka Soboty! 4* jsou samozřejmě trošku natruc té plejádě odpadů! ()

honzic

Nevím, proč dávám jednu hvězdičku, snad za pár scének Skameneho se Sobotou, jinak je to ultraodpad, to bez diskuze. Hodnocení: 15 % ()