Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Kateřinské Hoře Zeman narazí na šmelinu s nedostatkovým lékem inzulínem. Její nitky vedou do zdejší soukromé ordinace ke zdravotní sestře (Alena Vránová) a na ministerstvo zdravotnictví. Při vyšetřování Zeman spolupracuje se saniťákem Hradcem (Rudolf Jelínek), kterého láká k SNB... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tretej časti kriminálneho televízneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana" ide o prípad krádeže a kšeftovania s inzulínom. Píše sa rok 1947. V povojnovom Československu vyčíňajú rôzne zločinecké a podvratné skupiny. Jednu takúto organizovanú bandu, ktorá sa špecializuje na inzulín, sa pokúsi súdruh Zeman rozložiť. Samozrejme, že sa to tomuto chrabrému socialistickému Jamesovi Bondovi podarí. Táto epizóda nesie názov "Lúpež sladkého i". ** ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Průměrná epizoda seriálu, jejímž největším kladem je uvedení důležité postavy Jiřího Hradce do děje. Zatímco padouši v prvním díle patřili k národním socialistům, minimálně jeden ze záporáků této epizody (role Kloudy zahraná Josefem Langmilerem) je členem lidové strany. Důkaz toho, že propagandistické zacílení má téměř každý díl Zemana. Záporného člena KSČ si v seriálu vůbec nevybavuji. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Boľševik ešte úplne nezvíťazil. A tak sa Honzík Zeman uprostred oklieštenej povojnovej česko-slovenskej demokracie bojuje nie v Prahe, ale v jakejsi Prdelovej Lhotě s miestnymi neduhmi. Hoci služba v kraji dávno spiacich líšok nie je žiadnou slávou, hrdina sa venuje kalokagatii.  Závity v mozgu, rozkmitané sústredeným vyšetrovaním zločinov v službe, uvážlivo kombinuje s behom pomedzi okolité lesy. Raz pri joggingu naďabí Zeman na otvorenú opustenú sanitku. I hneď zašípi kriminálne pozadie! Zbehne k otvorenému vozidlu a nájde v ňom šoféra sanitky uprostred hier lásky šálivej. Ale inštinkt bol vo všeobecnosti fajný. Tá sanitka tam ešte úlohu zohrá! Pôjde o kšefty s nedostatkovým inzulínom. Byť cukrovkárom po vojne: nič moc. Samozrejme, že zločinný kšeft obstaráva funkcionár jednej z nekomunistických strán cez kontakty na ministerstve zdravotníctva. Skvelá je herecká etuda Martina Růžka v úlohe rezignovaného lekára-alkoholika, v ktorom sa ale rozkmitajú akési staré vety o nepísaných pravidlách, ktoré by mal dodržiavať aj ochlasta. A fajná je aj Liškova sprievodná hudba. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Víš co dneska platí cukráři na černým trhu za jednu ampuli? 500 korun." Tak rok 1947 evidentně nebyl pro peněženky cukrovkářů příliš příznivý. Takže hurá po stopě zmizelého inzulínu, ať to tomu zdravotnickému personálu, recepčním a pracovníkům ministerstva neprojde. Mě to tedy vždycky bavilo, což tentokrát zajistili zejména směšně joggující Zeman a obšourník Hradec. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí díl byl vskutku svou náplní zatím nejslabším kouskem tohoto seriálu. Nějak závratně jsem se u sledování nebavil a až na pár záchvěvů zajímavé atmosféry, to postrádalo potřebnou „šťávu“. Zaujala snad jen mladičká Jana Paulová, což bylo sakra málo. Krádeže léků a inzulínu není nic nového ani dnes, tehdy byla ale vážně zlá doba a věřím, že to muselo vážně dost vynášet. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (4)

  • Doktor Knapp (Martin Růžek) v momentě, kdy ho navštíví zdravotní sestra Dáša Krčmová (Alena Vránová), má na hrudi položený časopis „Sports Illustrated“ z 3. května 1965, přestože se případ odehrává v roce 1947. (Krakonos123)
  • Sanitka, kterou šoféruje Hradec (Rudolf Jelínek), je sanitka německé armády Phanomen Granit 25H Wehrmacht Ambulance. (sator)

Reklama

Reklama