Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

Pai-Mei

Petersen patrí k režisérskej špičke a dokázal to aj pri tomto kúsku. Aj keď téma filmu nie je žiadny prevrat, Wolfgang aj z toho urobil majsterstuck a vďaka skvelej výpravnej hudbe sa to fakt dobre pozerá. 95 % ()

epoh

Skvělé. Kombinace Peterson v nejlepší kondici - ILM v nejlepší kondici - Clooney v kombinaci s dokonalým Kanyzovým hlasem a nehollywoodský konec dává dohromady jeden z nejlepších filmů svého žánru. ()

jafuska

miluji katastrofické filmy a tento mězi ně rozhodně patří, je to velké drama, sledovat jak se námořníci potýkají s rozbouřeným mořem a jestli se jim podaří se vrátit zpět, Clooney je dobrý herec, ačkoliv ho většinou vidím v komediích, tohle byl opak a i tohle zvládl dobře, bylo to pěkné na podívání ()

george82

Efekty fakt super. Trochu mě překvapilo, jak tam Clooney zaplul zpátky do té lodi na konci, ale je to něco jiného, než klasický happy-end. Trochu mě sice nudil příběh filmu, ale jakmile se kluci dostali na moře, tak jsem se bavil. ()

Nessos

Dokonalá bouře je dokonale utahaná (osobně si myslím, že 90 minut mohlo úplně stačit). Stopáž se dá ale přežít za předpokladu, že film nenudí. Bohužel, Dokonalá bouře nudila. Ne vždycky - ale když se půl hodiny zachaňuje z vln stále a pořád dokola, tak to začne být nejdřív nuda - a pak vlastně i trochu otravné. Doslova patosem bych potom nazval ten kulervoucí závěr. ()

Syna.1990

Tak tohle byla opravdu bouře, moc dobré herecké obsazení, zábavné efekty, milý soundtrack a kulervoucí příběh! Jen malinko mi chybí, abych vytasil "Dokonalé" hodnocení. ()

kubilov

Jojo, dvou a čtvrt hodinovej Hollywoodskej biják o lodi ve fakt velký bouřce, ale tak proč by ne, jen bych tu fakt nečekal George Clooneyho, ale tak fajn, žádná tragédie to nebyla. Po vizuální stránce jde o naprostý skvost, po příběhové už však film dost pokulhává, avšak některé jednotlivé scény jsou opravdu parádní (žralok), a po stránce herecké bych také žádné extra výčitky neměl, Clooney, Wahlberg, Fichtner i Reilly si odehrají to své. Přesto všechno si však ode mě Dokonalá bouře víc než 3* nedostane. ()

marek29

Charismatický George Clooney, katastrofa se smutným koncem z rybářskýho prostředí ale 4 hvězdy mi z toho asi nekoukají. Začátek klišovitý a děj předvídatelný. Na zabití vánočních prázdnin dobrá hodina a půl, ale jako skvost kinematografie byť katastrofického žánru nevim nevim.. 3,4 hvězdy pro tuna huntery. ()

anyonecek

Docela solidní obsazení filmu, kde bohužel nepadaly veliké herecké výkony. Znovu zbytečně zdlouhavý film, kde se většinu času až tak moc nedělo, hlavně začátek byl hodně nudný a řekl bych že kýčovitě hrál na to abychom poznali postavy a v závěru až všichni zemřou, tak abychom cítili nějaký smutek. Bohužel to na mě nezapůsobilo a tak jsem se nudil v této části. Narazil jsem také na spoustou vyložených kravin, ale tak film je žánru thriller tak je asi možné všechno. Na film bych se určitě po druhé nedíval, nebyl uplně nejhorší, ale nic moc mi za 2 hodiny nepřinesl. ()

helrohir

Typická Petersenova rutina! Film brzdí trochu preťahovaný úvod, potom sa však už vezie na vlnách dramatična a dobrodružna. Oceňujem hlavne sympatické obsadenie a parádne vizuálne efekty, ktoré pôsobia naozaj realisticky. Dosť to ale kazí jednoduchý scenár a zbytočné dejové odbočky, ktoré zbytočne navyšujú už tak dlhú minutáž. Koniec je celkom prekvapivý a dokázal vo mne vzbudiť nejakú tú emóciu, ale film ma nejak výraznejšie nezaujal. 60%. ()

Gamekeeper77

Nadprůměrná vizuální podívaná se standardně průměrným příběhem, kterej pod vlivem jednoho neustálým chlapáctvím se ohánejícího ješitnýho kapitána skončí smutně. A já smutný konce nemám rád. 70%. ()

subic

Na tomhle filmu se mi vždycky líbilo, že je jednoduše uvěřitelný od začátku až do konce, to často nebývá. A kdo by trochu i čekal nějaký ten hollywoodský sladký šťastný konec, tak smůla, ten se tu vážně nekoná. ()

Hemlock

Parádní efekty, obstojné obsazení, rybářská kocábka a dokonalá bouře. Kdyby se film držel pouze tohoto jednoduchého schématu, byla by to naprostá pecka, bohužel zrovna, když začne být snímek konečně řádně dramatický, rozjede se souběžně s hlavní i druhá dějová linie a pak se skáče z jedné do druhé, což celkovému dojmu moc nepřidalo. Škoda, Dokonalá bouře měla potenciál, který nevyužila a proto hodnotím tento thriller/drama průměrně - trojec. ()

HEED

Pěkně natočené, výborně zahrané. No a ten soundtack...to je paráda. James Horner si hodně převzal z tohoto filmu, upravil a následně použil ve filmu avatar. Kdo nemá naposloucháno si toho asi nevšimne, těm všímavějším se to bude zdát minimálně povědomé. Na plné hodnocení mi tam však stále něco chybělo. ()

Blazkowicz

Nechalo mě to naprosto chladným. Toho digitálního moře tam bylo až příliš. Jako, kdo se má dívat víc jak hodinu (celá druhá polovina filmu) na obří vlny a poletující helikoptéru. Nic víc tam nebylo. Nakonec stejně všichni umřou, takže jsem se na to ani nemusel dívat. Tajně jsem totiž doufal, že to má dobrý konec. Aspoň tam bylo slyšet Man in the Box od AIC. 3-* ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen