Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

Jillen

Dobrá režie, obsazení a skvělé efekty (ILM, ILM a ještě jednou ILM...huráááá!). Škoda, v kině by to asi působilo mnohem dramatičtěji...v TV ale průměr...a dabing to taky nějak nezkrášluje. Dávám 60% ()

Laxik

Ty vole, tohle vidět v kině musela být bomba. Vyvážené spojení praktických a počítačových efektů, které pravda maličko zastaraly, ale oproti některým svým současníkům jsou na tom vlastně pořád dost dobře. Sympatické postavy, na kterých vám záleží, i když si za svoji situaci vlastně můžou samy. Výpravný soundtrack. Herci předvádějící v rámci žánru pekelný nadstandard. Zkrátka nailbiter jak má být (asi budu moct zítra odvolat tu manikúru). A jasně, je to pitomé, naivní, protkané nelogičnostmi a oblíbenými klišé té doby a některé úseky asi stříhal střihoruký Edward, ale i tak to sakra funguje. ()

jondzavid

Aj po druhom zhliadnutí nechávam za 4*, aj keď mi tu veľa vecí vadilo. Najväčšou slabinou je nadmerná dĺžka a prehnaný pátos (najmä začiatok či koniec sú typickou ukážkou Petersenovského gýču). Najväčšie plusy sú skvelé efekty a dvaja sympaťáci vo vedľajších úlohách John C.Reilly a William Fichtner. Celkovo som sa však vôbec nenudil a keď porovnám podobné žánrovky, tak tento kúsok patrí k tým lepším nielen v rámci žánru, ale aj v rámci filmografie W.Petersena. Takže priemerné 4 kusy. ()

numi

Tak nevím proč spousta lidí chválí závěr, protože ten byl docela slušně odfláknutý. Dle mého názoru jako jediná část filmu kazí celkově dobrý dojem. V rámci katastrofických filmů klišé na entou, ale prostě to můžete sledovat a kochat se výbornou filmařinou a nenápadným vtahováním do děje. Po chvilce se přistihnete, jak se zbytkem posádky vyrovnáváte kocábku... ;o) Možná bych přežil i klišé závěr (sice na úkor pravdivého příběhu) a dal bych plné hodnocení, ale tak jak film leží a běží je to mezi trojkou a čtyřkou - a kvůli patnácti minutám dva body nesrazím. [září 2005] ()

Vojcl

Opravdu dokonalé!!! Lepší katastrofický snímek jsem nikdy neviděl... Výtečná vizuální stránka, skvělé herecké výkony a silný závěr bez trapného idealizování... ()

buldock

Perfektní a od druhé poloviny neuvěřitelně strhující katastrofický snímek natočený podle skutečných událostí , který se vymyká klasické popcornové hollywoodské produkci. Musím ještě vyzdvihnout famózní efekty z dílny ILM , nádherný hudební doprovod , hlavní herecké duo Clooney - Wahlberg a samozřejmě výbornou režii. Film: 89% ()

Orlau32

Nějak mi v tom filmu neseděl George Clooney. Ale může to být jen osobní pocit, že si člověk představuje "námořníka" bojujícího s živly trochu drsněji. ()

gogos

Vyborne herecke obsazeni, skvele efekty, pribeh, zvuk. Paradne natoceno. Vyborny zaver. Presto mi neco chybi a mam pocit ze z tohot filmu slo vytezit vic... ()

blackrain

Příroda nám opět dokázala, kdo tu ještě pořád kraluje. Příroda je všemocná, nikoliv člověk. Člověk je jen malý domýšlivý tvor, který si myslí, že má všechno pod svou kontrolou. Těch námořníků mi bylo líto, ale práce na moři si vybírá svou daň poměrně často. ()

BloodyVamp

Typický případ promarněné šance. Takový tip filmu osobně nemám rád a znovu se na něj rozhodně nepodívám. Jednak má Bouře bohužel velmi slabý provařený scénář plný klišé a předvídatelností, ale také nulovou zápletku. Bohužel celý úvod, seznamující nás s posádkou je nudný. Díkybohu za druhou polovinu, která je dramatičtější, akčnější, ale také ještě hloupější. Naštěstí triková stránka je velice povedená a vše zachraňuje boží Hornerova hudba, díky které přidávám filmu jednu hvězdičku navíc. Každopádně už to nechci nikdy vidět znovu. 50% ()

esopesokeso

Dokonalú búrku som videl kedysi dávno v kine a dokonale som sa dostal do deja,bol som akoby s nimi a cítil som ako cez plátno sa na mňa vylievá oceán ... ja pri takýchto filmoch prežívam ,,psychickú onaniu´´ ()

kaylin

Kdyby se Petersen nesnažil tak zbytečně ten film natahovat. On je ten příběh se záchranáři hezký, ale kdyby se odehrál jen v rádiu, mělo by to stejný efekt a snímek by nebyl navíc tak zdlouhavý. Oceňuji ale výborné scény na moři, ty jsou víc než jen dobře provedené, jsou velmi uvěřitelné. Chlapi vybraní dobří, Diane Lane strašná. Konec alespoň není zbytečně americký. ()

Maq

Ani dobrý režisér toho moc nenadělá s tak hloupým scénářem. A mám dojem, že Petersen se ani moc nesnažil. ()

slunicko2

Moderní rybářská balada aneb jak (ne)získat "a shitload of fish". 1) Několik nesouvisejících příhod podle skutečných událostí je dovedně poskládáno v umný dramatický celek, který divákovi nedá vydechnout. Přefouklé ale jinak správně nadávkované chlapské námořní dobrodružství oslavuje těžkou práci profesionálních rybářů._____ 2) Milovníky tvrdých chlapů jistě zaujme 39letý George Clooney (kapitán), 29letý Mark Wahlberg (Bobby), 44letý William Fichtner (blonďatý rváč Sully) či 41letý John Hawkes (Bugsy)._____ 3) Žasnoucího diváka provází rozmáchlá dramatická hudba 47letého oblíbeného skladatele Jamese Hornera. Režíruje zkušený 59letý Němec Wolfgang Petersen. Mimořádně působivé záběry pocházejí většinou ze studií, malého bazénku a příjemného kalifornského přístavu Dana Point. Snímek přesvědčivě ukazuje nechutnou a těžkou práci rybářů, byť detaily jsou jen trikové (například "živí" mečouni)._____ 4) Spoiler! Čti až po zhlédnutí filmu! Práce současných komerčních rybářů je nesporně velmi náročná a je spojena se značným rizikem. S tím jsou rybáři srozuměni a za ně jsou také slušně placeni. Přesto, že jsem neodolal a vášnivě filmovým postavám fandil, nemohu nevidět, že jejich chování bylo extrémně nezodpovědné. Žádná potřeba výdělku neopravňuje k hazardu s vlastními životy, s životy záchranářů a s osudy blízkých lidí. Kapitánovo nabubřelé pyšné ego spojené s lehkovážnou hloupostí ostatních členů posádky bylo důvodem tragického konce, přinejmenším ve sledovaném filmu._____ 5) Skutečnými hrdiny snímku jsou záchranáři. Good Afternoon, Madam. I'm Sgt Jeremy Mitchell, and I'll be your pararescue jumper today. How are you doing? ()

Thomassi

Dokonalá bouře je hodně kvalitní snímek od známého mořského vlka Wolfganga Petersena. Film je natočen podle skutečných událostí, které se staly v roce 1991 na východním pobřeží Spojených států. Rybářská loď se dostane do centra několika bouří a bojuje o holý život. Začátek se sice vlekl delší dobu, ale to byla jenom předzvěst před opravdovým peklem. Když se vyjelo na moře, všechno klapalo jako hodinky. Velké hvězdy kalibru Clooney, Wahlberg, Lane nebo Fichtner jenom potvrzují velikou kvalitu snímku. Vizuál je na vysoké úrovni a třeba scéna se žralokem byla hodně mrazící. Jak říkám, nebýt pomalejšího rozjezdu, bylo by to plných 5*, ale ty 4*, co dávám, jsou hodně silný. ()

džanik

Mě - totálního suchozemce - to tedy vážně pohltilo. A vážím si toho, že stojím v suchu, v klidu, na zemi (ano, ta tvoří přátelé, jen 29% povrchu naší planety). Třeba to nějak takhle bylo... Až na pár výstřelků (s autogenem) vyznívá děj velmi realisticky. Úvod nutný. Obsazení výborné. Bouře a vlny dokonalé. Emoce, zejména v závěru, vypjaté. O předvídatelném ději bych, pánové a dámy, vůbec nemluvil! ()

TominoLa

Tenhle příběh a partu rybářů jsem si zamiloval stejně jako hudbu Jamese Hornera. Taky je to jeden z filmů kde nemám problém s českým dabingem. Vždyť slyšet "Mlha se zvedá a ty dáš uvolnit lana, pluješ k jižnímu průlivu .......... v podání Jana Kanyzy je bezchybné. 10/10 ()

FilmFan24

Dokonalá bouře je dokonalým dobrodružstvím, které se bohužel stalo...Strhující vyprávění se skvělou hereckou posádkou na palubě a s opravdu výtečným hudebním doprovodem Jamese Hornera, které spolu s hektolitry vody dodává ty správné grády! ()

dom156

Super obsazení, výborný soundtrack od Hornera, který mě chytil za srdce. Nicméně podobných filmů s podobnou tématikou jsem viděl více a vše jak přes kopírák. Žádná originalita, nápad, nedej bože inovace. Stále to samé dokola a dokolečka jen s jinýma ksichtama a vybereme jinou katastrofu. Z tohoto důvodu dávám slabé hodnocení, ale kdo á rád katastrofické filmy ať se na to jukne. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen