Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

LuckyStar

Triková plejáda s něuvěřitelně nádherným hudebním doprovodem. A nejen to. Scénář je sice klasický, zdánlivě bez výrazností, ale, myslím, každý si v něm má najít to své, to svoje. A ve mě vzbudil ke konci moc příjemnej pocit. Herecké výkony jsou na stabilní úrovni celý film a George Clooney je jako kapitán lodi vynikající. Sekundující Mark Wahlberg taktéž a nakonec celé "křoví" posádky je autentické a uvěříte mu hned během několika málo vteřin. Vytknout celému filmu není nic. I mezihra, v podobě záchrany menšího člunu, žánrová ústálenost, pevná režie, kamera a ponoření do děje jsou zvládnuté na jedničku. Jednoznačný blockbaster roku 2000. ()

dezert

Wolgang Petersen je rutinér nejhoršího kalibru a ani z takhle zajímavýho námětu, jako tento rozhodně je, nedokáže vyždímat ani kapku napětí. Nuda se nedostavuje jen v úvodu, ale kompletně u celýho filmu, a to vše díky Petersenovi, kterej neumí točit špatně, ale ani jinak než dobře, takže je z toho jen blbá rutina bez nápadu, bez napětí a bez zajímavějí podanýho čehokoliv. ()

Charon11

Trošku pomalejší začátek, ale záhy jsem se už neodlepil od plátna. Moře je krutý živel a práce rybáře dřina a riziko. Poutavá podívaná a klobouk dolu před výkonem pobřežní stráže. Ty chlapi jsou prostě blázní kombinovaní s hrdiny. Kdo dobrovolně skočí z helikoptéry do vln vysokých jako menší panelák, aby pomohl posádce v nouzi je prostě borec. Režisér, kamera, zvuk a střih navodili autentickou atmosféru bouře a rozbouřeného oceánu. Parádní podívaná pro mě je to 90%. ()

Yardie

Trošku lepších 60%. Obsazení filmu velice kvalitní. Rovněž tak atmosféra filmu. Možná mi přišlo, že tam bylo méně napětí než bych očekával - nějak jsem čekal větší "sodu". Nicméně i přesto mě film bavil, uběhl rychle, ani na chvíli jsem se nenudil a občas mě i zamrazilo. Pěkná sonda do života rybářů a jak dokáže být příroda silná. Málem bych zapomněl - za zmínku stojí i vynikající hudba. Howgh! ()

sona123

Dobře vystupňované napětí a gradace děje (všichni tušíme, o co půjde, ale tvůrci nikam nespěchají a my sledujeme budoucí posádku, kterak si ještě užívá na souši). Hudba hodně americká, ta mi vadila. Scény - některé směšné, studiové, některé ohromující. A celé je to napínavé a temné a pochmurné. Dokonalá bouře určitě stojí za shlédnutí. ()

spiritus

Tohle je film, pro který mám jako milovník moře a širých a nekonečných dálav, velkou slabost. Wolfgang Peterson si s látkou, která zobrazuje skutečný a velmi dramatický příběh Amerických rybářů, poradil velmi zkušeně a servíruje nám kvalitní filmovou zábavu po všech stránkách. Příběh ukazuje na marný boj člověka s přírodou, která dokáže mít v určitých situacích výrazně navrh, kdy je člověk jen malým a bezvýznamným červem, který je hodný maximálně zašlápnutí. Ukazuje ale také neuvěřitelnou sílu a odvahu člověka, který je schopen pro uskutečnění svých cílů a snů, riskovat cenu nejvyšší. Příběh na pozadí skutečné Dokonalé bouře, která se přehnala přes východní pobřeží USA a Kanady v říjnu 1991, je o odvaze, lásce a naději. Kvalitní a věrohodný herecký výkon George Clooneyho jako kapitána lodi Andrea Gail, Marka Wahlberga jako zamilovaného zelenáče, ale i krále vedlejších rolí Johna C. Reillyho který zde hraje citlivého, ale i ohroublého bručounského rybáře, kvalitu filmu jen podtrhují. Zkrátka tohle je přesně to, na co se vždy rád znovu podívám a zasním se nad nekonečnými dálavami Severního Atlantiku. ()

laepus

Mám obrovský respekt z velkého množství vody (rozuměj oceánu), a zvlášť, když se to velké množství vody rozhodně dělat něco, co člověku nepřináší zrovna potěšení. Takže chápete, že mě tenhle film dost stáhl vevnitř a nemám nějak chuť se na něj podívat znovu, opravdu ne. Herečtí představitelé jsou sympatičtí a uvěřitelní, hudba pro děj přínosná, režie Petersena jako vždy omračující (v tom dobrém i špatném), ale kvůli té vodě zkrátka nemůžu výš než na tři. ()

LucyW.

Na Dokonalé bouři se mi nejvíce líbí fakt, že je to asi nejrealističtější "katastrofický" film. Navíc nádherně ukazuje, jak je člověk, byť s nezlomnou vůli, proti síle živlů bezmocný. ()

Gagner

Film s parádním soundtrackem a emotivním dějem kolem rybářů. Film jsem si hned zamiloval, jen mi tam jaksi překážela zápletka se záchranou pasážerů z člunu. ()

M1k9 odpad!

Dokonale přechválený primitivní film. Hudba je docela dobrá, ale ne příliš zapadající do děje. Jediná dobrá scénka je zachycena na obalu. Před léty jsem ji viděl a teď jsem se přesvědčil, že jsem se o nic neošidil. Po třetím zhlédnutí... 0/10 ()

Lilloos

Velkolepost tohohle snímku se skrývá v jeho osobním pojetí. Pomocí šesti skutečných hrdinů vyvolá větší emoce, než kdy dokážou tuny pozabíjených komparzistů, neodmyslitelně patřících ke "katastrofickým" filmům. Nebyla to výstižná hudba ani bezchybné efekty či skvělé obsazení, ale obyčejná věrohodnost, co učinila film nezapomenutelným. Všechny postavy jsou realistické a nesmírně lidské, o to víc mě dostal zdrcující závěr. Diváci však dnes raději vidí namakané multigeniální vědco-vojáko-hrdiny, kteří vždy v poslední sekundě zachrání klidně celý vesmír a neutrpí přitom ani škrábanec..."A potom, oslní tě slunce, stočíš příď k severu a vyrazíš. Existuje něco lepšího?" ()

pend

Výborný katastrofický film, hvězdné obsazení, perfektní triky. Jedinou nevýhodou je, že v tomhle filmu není výrazná ženská role. ()

El-Barto

Příliš dlouhý začátek, po kterém následuje příliš dlouhé šplouchání ve vlnách. I přesto, že logika dostává párkrát slušně na frak, jsou efekty docela uvěřitelné. Celkově se ve filmu nevyskytuje nic, co by mě přesvědčilo pro vyšší hodnocení (snad jedině herecké obsazení), ale jako nenáročný večerní program na Nově to stačí. ()

zahadum

tam kdesi v hlbinách mora a nesmiernej mase vody ktorá zabíja ale aj dáva život som cítil tú úctu k človeku, kamarátstvu, k moru a to Petersen dostatočne vystihol. Hudba na jedničku. Triky boli tiež na vysokej úrovni. Film je venovaný skutočným obetiam z radov rybárov. ()

Bozvav

Jedna hvězda z triky, druhá za hudbu, třetí za herce. Dvě dolů za patosový scénář a místy debilní dialogy. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen