Hudební komedie o tom, jak udržet čtyřicet holek na řetězu.  Veselé příběhy ze života dospívajících dívek a chlapců jsou doplněny krásou dívčího sborového zpěvu, emocionálně zesílenou rafinovaně zvoleným prostředím, ať již Prachovských skal nebo soboteckého Humprechtu. Ústředním motivem je rivalita dvou sólistek sboru a jemně naznačené nebezpečí dětského „primadonství“. (oficiální text distributora)

HonzaBez

"Stačí jen úsměv vzít, nejlevnější svůj dárek, dárků sebou máme stále na tisíc. Každý z nás kouzlo zná, krátit vzdálenost dálek, hřát úsměvem dobrou noc si přát" . Tahle hudební komedie ze života dospívajících má své nepopiratelné kouzlo v dívčím sborovém zpěvu. Mě ale zaujaly třeba i hezké záběry na krajinu Prachovských skal, hradu Trosky či zámku Humprechtu a z dětských výkonů pak bezprostřednost Jany Páleníčkové coby nejmladší členky pěveckého souboru Míši. Na dnešní dobu je tento film samozřejmě lehce naivní, hřejivý úsměv na rtech se však při jeho sledování přesto může dostavit. To když nebudeme zapomínat na to, že "stačí jen tonů pár, úsměv je v písních..." Kdyby šlo o dospělácký film zůstanu u 4 hvězdiček, ale v případě tohoto roztomilého dětského snímku napěchovaného jako vždy hravou hudbou Zdeňka Johna a dívčím zpěvem musím navýšit na plný počet. ()

Honzíno

Jednu hvězdičku za odhalená ňadra přibližně 13ti leté dívky (možná 14), která se objevila jak v inkriminované scéně během filmu tak na konci ve formě fotografie v závěrečných titulkách - režisér se scénáristou úchylové. Jinak je to výplod křeče v krystalické podobě let osmdesátých. Nejhorší hudba, dialogy, optimistická agitka, že je to všechno správně, co se děje v republice. 80. léta byla pro MJ tolik úspěšná, protože zbytek popkultury byl na popravu. Peklo. Příklad toho, jak Ať žijí duchové jsou naprosto výjimečným snímkem. ()

honz

Pěvecký sbor, který se (s výjimkou jednoho klučiny) sestává ze samých dívek, se pod "taktovkou" Zdeňka Řehoře o letních prázdninách vydává na soustředění po vlastech českých. Film zachycuje dívčí soubor z různých úhlů pohledu - starosti vedoucích soustředění, vzájemnou dívčí rivalitu... Natočeno v moc hezkých exteriérech (mj. východočeský barokní zámeček Humprecht u Sobotky). ()

pytlik...

Další důkaz, že se nevyplácí před zhlédnutím filmu číst komentáře. Navnaděn představou dráždivé socialistické erotiky jsem usedl k televizi a koukal. Pravda, trochu mě postrašil ten název, protože tak trochu evokoval, že by ona hezká slečna mohla mít ňadra jak pes ouška, to bych pak na hlazení něčeho takového bych fakt zvědavý nebyl. Ale koukal jsem a koukal a trpěl, protože ve filmu se hlavně pořád zpívalo, což nesnáším. Ale na druhou stranu, my, co jsme přečetli dona Quijota až na stranu 636 (z celkového počtu 1131 stran), máme trpělivost a sebezapření nějak vycvičené že, v porovnání s drtivou většinou ostatních, kteří četbu vzdávají nejdéle na str. 53, soudě podle tolik citované zcela podružné šarvátky s větrnými mlýny popsanou na této straně cca dvěma větami. No a moje trpělivost skutečně nebyla odměněna, ten dvousekundový záběr na dívku ve sprše a jedno její ňadro z profilu mně nějak k uspokojení nestačilo. Zkrátka, pane Pinkavo, příště prohodit poměr zpívání (99,9%) a nahoty (0,01%) a nemuselo by se jednat o průser, ale pouze o průšvih! ()

Paity

Naprosto tuctová hudebně-komediálně-rodinná záležitost, která ale nebaví a ani není nijak dobrá celkově. ()

Heavyman

Naprosto o ničem se spoustou trapných nápádů jako kluci v saku a fodbalovejch trenkách, šílená discotéka a tvrďácký přezdívky jako TRAVOLTA. Do toho to pištění sboristek. Herci se absolutně nepředvedli a to tam jsou i mí oblíbenci jako Lubor Tokoš a Karel Heřmánek. ()

ivamka

Tyhle socialisticko-ideologické filmy si cením více než ty kapitalisticko pozitivně cool a akčně trhlé. Tyhle holky možná některé zpívají někde v divadle a přitom byly přirozené a bylo vidět, že jdou za svým snem. No hezké kozičky a bylo to zcela bez záměru. ()

gombarix

Docela solidní bizar. - Bradavku jsem vážně nečekal a vzhledem ke zbytku filmu mě dost překvapila. - - - Jinak normalizační kinematografie opět nezklamala a nabízí dvě-tři obrýlené sboristky (i když na těleso takového typu je to spíš "jen"), z toho výraznější dvojici archetypálních šprtek-slušňaček (které se v závěru odvážou Hvězdou na vrbě), komplementárně jedna -D, druhá +D ()

brumbrum

Kto toto komentuje ako "normalizacna blbovina", tak sam nema daleko od hovadskeho stadia. Bud dotycni nezazili komanca, alebo su komplet vymydleni. Velmi mily filmik, ziaden dej dokopy, niekolko usmevnych scenok, ale hlavne: kraaaasne naspievane!! Od klasik ala Piano Concerto az po Ave Maria, detsky zbor viachlasne, blavo! To dnes by bolo treba trocha normalizacie, nech ludia obcas pocuju z tej vsetkej HiFi 7-reprakovej techniky nieco na urovni a nie tie ramusy odpadkove. 3* za milo stravenych temer 90 minut v nedelu popoludni! ()

Olík

Jeden z těch podařenějších……neříkám topových, ale podařenějších…..osmdesátkových snímků pro mládež. Jednoduchý příběh o křehkosti dívčího dospívání rutinéra Josefa Pinkavy (Metráček, Kopretiny pro zámeckou paní, Kapitán Korda atd.). Normalizační duch, píseň na rtech, úsměvná nostalgie a sociální sítě v nedohlednu…..Pání kluci to nejsou, ale k mému dětství to neoddiskutovatelně patří. ()

kocourMour

Snaží se to být hezké, české a plné písniček, ale je to zároveň velmi, velmi jednoduché, naivní až hloupé. Oddechové filmy ano, ale zase tak velký oddech jsem nepotřeboval.... ()

tranquill

Film jako takový nijak zajímavý nebyl, ale za kvalitní hudební scény a krásně podané prostředí Českého ráje dávám hvězdu navíc. ()

Nocturno culto

Nebýt Poloczka, tak bych to ani snad nedokoukal, jeho těžkopádnost a nemotornost mě bavila, zbytek už tolik ne, nečekal jsem že to bude tak uzpívané..Ovšem komorní Á v Prachovských skalách bylo dobré.. ()

Stejšn

Je mi jasné, proč má film takovýhle název - ten jekot, který se ozývá osmdesát procent filmového času, skutečně tahá za uši :-/ ()

venina

Z nostalgie, protože tento dětský pěvecký sbor existoval a stále existuje a i já jsem kdysi tyto písničky zpívala na koncertech a bylo to fajn období, i když ne zdaleka tolik zábavné jako ve filmu, což mě přiznám se ve čtvrté nebo páté třídě, kdy jsem do sboru nastoupila asi půl roku po premiéře, docela zklamalo... autobus nám už nikdo nepomaloval :-) ()