ČSFD nám nabízí možnost mít dnes už sto oblíbených uživatelů. A všichni (krom jisté nejmenované skupiny) mezi ně řadíme ty, kteří nás nějakým způsobem zaujímají. A pak máte na výběr. Přečíst si jejich komentáře před nebo až po shlédnutí daného filmu. V tomto případě je to však jedno, poněvadž reagovat budu každopádně. Prostřednictvím jednoho šťastlivce z mého seznamu jsem se dozvěděl, že někteří jiní jedinci v Brontosaurovi marně hledali hlubší souvislosti ekologické krize. Neukazuj na slabost druhých, i tobě může dojít dech. Ale toto je vyloženě k popukání. Kdyby film řešil ekologii odbornými slovy či statistikami, nejspíše bych si pro změnu přečetl, že to děti nemohou pochopit. No jistě, v tom je zakopaný pes. Film musí mít myšlenku, smysl, pár nápadů, a krom mnoha dalších věcí také určení, pro koho je vlastně tvořen. Na Brontosaurovi oceňuji vše, co jsem zmínil v předchozí větě, navíc bych rád vyzdvihl hudbu Petra Hapky a čisté herecké výkony Tomáše s Dášou. Díky nim jsem mohl zavzpomínat na své dětské platonické lásky a na svá pravidelná dostaveníčka s Obrem. Jen jedna věc mi nejde do hlavy. A sice; jak je možné, že skauti stanují v lese?(29.7.2011)

• berg.12

Taková klasická socialistická poučovačka o tom, že ekologie je, když se v lese posbírají odpadky. Děti mají dobrý pocit, že zachránili svět a na ty čmoudící elektrárny a otrávené řeky se už určitě ptát nebudou. Pro ty co to nevědí, hnutí Brontosaurus funguje dodnes.(27.9.2005)

Hezké a dodnes aktuální téma. Bohužel však ne příliš dobře zpracované. Film má celou řadu výplňových scén. Děj filmu nedal plně vyniknout ani dětským ani dospělým hercům. (Sobota 26.12.2009)(26.12.2009)

Na podporu ekologie za socialismu! Tak se přece i ono hnutí, které se staralo o to, aby příroda nebyla člověkem zbytečně huntována jmenovalo. Příběh je podružný a nepříliš zajímavý, takže hlavní bylo ukázat, že hnutí Brontosaurus má přece v obsahu své činnosti tak krásné a dojemné poslání. Učit člověka jak se má chovat k přírodě, ale většina tomá na háku, ať to dělají jiní, ale přes film s ním slouhlasí. Proto zde je taky momentálně 66% sympatizantů s ekologií. Ale že by si vzali hrábě do rukou a kosy a šli pracovat na zvelebování naší krásné země, to z nich asi sotva kdo udělá!(12.6.2010)

Pokus Věry Plívové - Šimkové zabrousit na pole angažovaného filmu s ekologickou tématikou, je to ale ovlivněné dobou, takže dětští hrdinové sbírají odpadky nepořádných vandalů, aniž by se ukázaly hlubší souvislosti ekologické krize. Ve filmografii režisérky jde spíš o slabší kousek. Celkový dojem: 50 %.(15.5.2009)

• Pavel Soukup