• Pepinec
  ****

  ČSFD nám nabízí možnost mít dnes už sto oblíbených uživatelů. A všichni (krom jisté nejmenované skupiny) mezi ně řadíme ty, kteří nás nějakým způsobem zaujímají. A pak máte na výběr. Přečíst si jejich komentáře před nebo až po shlédnutí daného filmu. V tomto případě je to však jedno, poněvadž reagovat budu každopádně. Prostřednictvím jednoho šťastlivce z mého seznamu jsem se dozvěděl, že někteří jiní jedinci v Brontosaurovi marně hledali hlubší souvislosti ekologické krize. Neukazuj na slabost druhých, i tobě může dojít dech. Ale toto je vyloženě k popukání. Kdyby film řešil ekologii odbornými slovy či statistikami, nejspíše bych si pro změnu přečetl, že to děti nemohou pochopit. No jistě, v tom je zakopaný pes. Film musí mít myšlenku, smysl, pár nápadů, a krom mnoha dalších věcí také určení, pro koho je vlastně tvořen. Na Brontosaurovi oceňuji vše, co jsem zmínil v předchozí větě, navíc bych rád vyzdvihl hudbu Petra Hapky a čisté herecké výkony Tomáše s Dášou. Díky nim jsem mohl zavzpomínat na své dětské platonické lásky a na svá pravidelná dostaveníčka s Obrem. Jen jedna věc mi nejde do hlavy. A sice; jak je možné, že skauti stanují v lese?(29.7.2011)

 • berg.12
  **

  Taková klasická socialistická poučovačka o tom, že ekologie je, když se v lese posbírají odpadky. Děti mají dobrý pocit, že zachránili svět a na ty čmoudící elektrárny a otrávené řeky se už určitě ptát nebudou. Pro ty co to nevědí, hnutí Brontosaurus funguje dodnes.(27.9.2005)

 • Siegmund
  ***

  Hezké a dodnes aktuální téma. Bohužel však ne příliš dobře zpracované. Film má celou řadu výplňových scén. Děj filmu nedal plně vyniknout ani dětským ani dospělým hercům. (Sobota 26.12.2009)(26.12.2009)

 • WANDRWALL
  ***

  Na podporu ekologie za socialismu! Tak se přece i ono hnutí, které se staralo o to, aby příroda nebyla člověkem zbytečně huntována jmenovalo. Příběh je podružný a nepříliš zajímavý, takže hlavní bylo ukázat, že hnutí Brontosaurus má přece v obsahu své činnosti tak krásné a dojemné poslání. Učit člověka jak se má chovat k přírodě, ale většina tomá na háku, ať to dělají jiní, ale přes film s ním slouhlasí. Proto zde je taky momentálně 66% sympatizantů s ekologií. Ale že by si vzali hrábě do rukou a kosy a šli pracovat na zvelebování naší krásné země, to z nich asi sotva kdo udělá!(12.6.2010)

 • gudaulin
  ***

  Pokus Věry Plívové - Šimkové zabrousit na pole angažovaného filmu s ekologickou tématikou, je to ale ovlivněné dobou, takže dětští hrdinové sbírají odpadky nepořádných vandalů, aniž by se ukázaly hlubší souvislosti ekologické krize. Ve filmografii režisérky jde spíš o slabší kousek. Celkový dojem: 50 %.(15.5.2009)

 • Pavel Soukup

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace