Nechť jsou aktivity a trávení volného času této mládeže inspirací pro mládež dnešní, stejně tak citlivé a precizní vedení dětských herců, nechť je inspirací pro některé současné tvůrce. Méně či více známé dětské tváře a příjemné herecké obsazení vedlejších rolí.(25.1.2014)

Pokus Věry Plívové - Šimkové zabrousit na pole angažovaného filmu s ekologickou tématikou, je to ale ovlivněné dobou, takže dětští hrdinové sbírají odpadky nepořádných vandalů, aniž by se ukázaly hlubší souvislosti ekologické krize. Ve filmografii režisérky jde spíš o slabší kousek. Celkový dojem: 50 %.(15.5.2009)

Taková klasika dětských filmů a ochraně přírody za socialismu. Určitě má co říci i dnes.(5.1.2003)

Ekologická pohádka o uvědomělých dětech, hodných myslivcích (co zvířata střílejí jen pro zkrácení utrpení a ne proto, aby je viděli trpět, mohli sežrat a zbytek pověsit na stěnu), o chlapeckých ptáčcích a o zlých ekoteroristech, rozhazujících odpadky po českém kraji. Je mi záhadou, že si na tento film, málem tak starý jako já, skoro nevzpomínám (jen sem tam záblesk poznání rozčísnul stařecký marasmus). Přitom v době, kdy jsem byla na ideologickém vrcholu, tedy někdy ve 12-ti letech, bych ho jistě zbožňovala. Film by si zasloužil hezčí hudební doprovod a více (a lepších) záběrů krajiny, jinak jde o kousek poplatný době vzniku, to dětské soudružství nemíním vyčítat. Bylo mi trochu podezřelé, jak holčičky byly za komárů nějak hůř fyzicky stavěné, když je zásah volejbalovým míčem do kolene přiměl zaječet, upadnout, stěžovat si na surovost a po zbytek dne kulhat (co by takové děvčátko vyvádělo, kdyby chytlo pukem do holeně?). Shrnu to: bylo by fajn, kdyby všechny odpadky byly zpět u majitele dřív, než by se vrátí z místa, kde je vysypal. A zrovna tak fajn by bylo, kdyby po sobě děcka bordel uklízela, místo aby ho dělala. Při sledování "Brontosaura" jsem se na 70 minut vrátila do začátku puberty... ale na čtvrtou hvězdičku to prostě nestačí (tehdy by to možná stačilo i na 5*). 65%(31.7.2011)

Mila rodinna socialisticka eko agitka s krasnou Hapkovou hudbou. 65%(27.11.2009)

• - Poprvé před kamerou Lukáš Bech. (M.B)

• - Představitel hlavní role Tomáš Šimek je syn Věry Plívové-Šimkové. (M.B)

• - Film získal na festivalu ve Zlíně roku 1980 Cenu Československého filmu - Stříbrnou píšťalku. (M.B)