Hezké a dodnes aktuální téma. Bohužel však ne příliš dobře zpracované. Film má celou řadu výplňových scén. Děj filmu nedal plně vyniknout ani dětským ani dospělým hercům. (Sobota 26.12.2009)(26.12.2009)

Mila rodinna socialisticka eko agitka s krasnou Hapkovou hudbou. 65%(27.11.2009)

• Segrestor

Hnutí Brontosaurus si pamatuji, ale nevěděl jsem, že mu k poctě byl natočen i takový film, kdy velký a malý kluk chrání přírodu. Uznejte sami, jako na film se na to dneska koukat nedá, ale jakýsi záchvěv staré doby to bezpochyby je. Soudružky učitelky byly přesně takové, jaké ve filmu uvidíta a místy i horší.(1.8.2011)

Taková klasika dětských filmů a ochraně přírody za socialismu. Určitě má co říci i dnes.(5.1.2003)

Pokus Věry Plívové - Šimkové zabrousit na pole angažovaného filmu s ekologickou tématikou, je to ale ovlivněné dobou, takže dětští hrdinové sbírají odpadky nepořádných vandalů, aniž by se ukázaly hlubší souvislosti ekologické krize. Ve filmografii režisérky jde spíš o slabší kousek. Celkový dojem: 50 %.(15.5.2009)

• - Představitel hlavní role Tomáš Šimek je syn Věry Plívové-Šimkové. (M.B)

• - Poprvé před kamerou Lukáš Bech. (M.B)

• - Film získal na festivalu ve Zlíně roku 1980 Cenu Československého filmu - Stříbrnou píšťalku. (M.B)