• gudaulin
  ***

  Pokus Věry Plívové - Šimkové zabrousit na pole angažovaného filmu s ekologickou tématikou, je to ale ovlivněné dobou, takže dětští hrdinové sbírají odpadky nepořádných vandalů, aniž by se ukázaly hlubší souvislosti ekologické krize. Ve filmografii režisérky jde spíš o slabší kousek. Celkový dojem: 50 %.(15.5.2009)

 • Pepinec
  ****

  ČSFD nám nabízí možnost mít dnes už sto oblíbených uživatelů. A všichni (krom jisté nejmenované skupiny) mezi ně řadíme ty, kteří nás nějakým způsobem zaujímají. A pak máte na výběr. Přečíst si jejich komentáře před nebo až po shlédnutí daného filmu. V tomto případě je to však jedno, poněvadž reagovat budu každopádně. Prostřednictvím jednoho šťastlivce z mého seznamu jsem se dozvěděl, že někteří jiní jedinci v Brontosaurovi marně hledali hlubší souvislosti ekologické krize. Neukazuj na slabost druhých, i tobě může dojít dech. Ale toto je vyloženě k popukání. Kdyby film řešil ekologii odbornými slovy či statistikami, nejspíše bych si pro změnu přečetl, že to děti nemohou pochopit. No jistě, v tom je zakopaný pes. Film musí mít myšlenku, smysl, pár nápadů, a krom mnoha dalších věcí také určení, pro koho je vlastně tvořen. Na Brontosaurovi oceňuji vše, co jsem zmínil v předchozí větě, navíc bych rád vyzdvihl hudbu Petra Hapky a čisté herecké výkony Tomáše s Dášou. Díky nim jsem mohl zavzpomínat na své dětské platonické lásky a na svá pravidelná dostaveníčka s Obrem. Jen jedna věc mi nejde do hlavy. A sice; jak je možné, že skauti stanují v lese?(29.7.2011)

 • Segrestor
  **

  Hnutí Brontosaurus si pamatuji, ale nevěděl jsem, že mu k poctě byl natočen i takový film, kdy velký a malý kluk chrání přírodu. Uznejte sami, jako na film se na to dneska koukat nedá, ale jakýsi záchvěv staré doby to bezpochyby je. Soudružky učitelky byly přesně takové, jaké ve filmu uvidíta a místy i horší.(1.8.2011)

 • Siegmund
  ***

  Hezké a dodnes aktuální téma. Bohužel však ne příliš dobře zpracované. Film má celou řadu výplňových scén. Děj filmu nedal plně vyniknout ani dětským ani dospělým hercům. (Sobota 26.12.2009)(26.12.2009)

 • Enšpígl
  ****

  S nadšením sobě vlastním se krátce po skončení filmu chystám ohodnotit Brontosaura, ale udělal jsem osudovou chybu, že jsem si nejdříve přečetl zdejší komentáře. Jak je zde na CSFD už dobrým zvykem slepé papouškování názorů zdejších nedodělků nezná hranic. Proboha ten film je především o dětech pro děti. A uživatel gudaulin mu vyčítá, že, cituju "neukazuje hlubší souvislosti ekologické krize". Uživatel Sidzej papouškuje "socialisticka eko agitka". atd, atd. Já říkám,.... hovno. Film má v sobě neskutečný náboj dětství, ostatně jako je u paní Šimkové zvykem a zamilovaná Danuška Vávrová je prostě k sežrání. A to, že dětem ve filmu není lhostejný v jakým bordelu kolem sebe žijou, ještě neznamená, že jim budu vyčítat, že neřeší čmoudící elektrárny, otrávené řeky nebo dokonce hlubší souvisloti ekolgické krize. Po všech stránkách se jedná o vynikající film, plný radosti, dětské bezstarostnosti, dětských lásek, kamarádství a vynikajích dětských hereckých výkonů pod bezchybným režijním vedením paní Věry Plívové - Šimkové. Vlastně jednu vyčítku mám. Hrubě se mě líbilo jak se po většinu filmu choval Tomáš k Danušce ( Dana Vávrová ). K Leontýnce by se totiž ve skutečnosti žádnej kluk takhle hnusně nechoval. Jsem si přál, aby Tomáše za jeho nezájem o Danušku klovla ta vrána do koulí, aby se probral dacan jeden bláznivej.(7.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace