Tommassi3

"Zázračný dřeva !! Pche !!" - "Jedinej zázrak je, že jsme tady v těch horách s kupou haverlantů doposavad ještě nepochcípali hlady.." ;) ()

GeusX

Radostně optimistický film plný bílého sněhu a čertovských prkýnek nazývaných ski v idealizovaném přelomu století. ()

Terva

Půvabný film o těžkém životě chudých sklářů, novodobém Krakonošovi a zcela novém vynálezu, jakýchsi lyžích. Scénář : Jana Knitlová. Kamera : Emil Sirotek. Hudba : Petr Hapka. Ve filmu hraje Karel Heřmánek jako pašerák Krakonoš. ()

Padme_Anakin

Dětské střevíčky si čas od času nazouvám ráda a v tomto případě mi bylo velikým potěšením. Vrátila jsem se po letech a udělala moc dobře, je to kouzelný snímek. Částečně na mě dolehla i nostalgie, ano, takhle nějak to tu vypadalo, moje babička by mohla vyprávět, hromady sněhu, chudí skláři, prkýnka zvané ski, rodinné štěstí v jedné místnosti s kupou dětí a klukovské lumpárny. No a Ondřej Havelka v roli pana učitele a Krakonoš v podání Karla Heřmánka nemůžou zklamat. Prostě a jednoduše výborný + půvabná hudba Petra Hapky mi vychází na krásných pět hvězdiček. ()

corpsy

Ak to človek vidí počas vianočných sviatkov, snímok tým dostáva neuveriteľný náboj a atmosféru. Naozaj excelentný film, na ktorý sa ale v dnešnej dobe akosi zabúda. ()

Praxis

Roztomilá podiváná pro děcka i rodiče. Neurazí, nenadchne i když trošku potěší návrat do dob císaře pána. Za Heřmánka jedna hvězda navíc :) ()

Karlas

Toto je zkrátka jeden ze zlatých klenotů tvorby fenomenální Věry Plívové - Šimkové, který si naprosto získal mé srdce. Pokud jsem nucen trávit Vánoce daleko od domova, vždy mne dojme svou krásou, někdy až k slzám. Nádherná hudba Petra Hapky se vine a zdobí tento poetický a kouzelný příběh. Líbí se mi i nástin ještě neposkvrněného soužití českého a německého elementu v drsných pohraničních krajinách, který vhodně dokresluje atmosféru doby. Věra Plívová – Šimková měla vždy šťastnou ruku při výběru dětských herců, a to je také jedna z věcí, která dělá její báječné filmy tak dokonalé. Každý z výborných českých herců pěkně naplňuje svou roli, ať je to čestný, odvážný a trochu démonický Karel Heřmánek, dobrácký Karel Augusta, či hodný rozpustilý učitel Ondřej Havelka a další vynikající osobnosti našeho filmu. ()

movieband

Zábavný film (nejen pro děti), který vypráví o příběhu pašeráka v Krkonoších, kterého si místní děti spletou s legendárním Krakonošem a použití lyží na horách. Na mě film zapůsobil pěknou atmosférou (ještě) nezkaženého života, samotnými Krkonoši a výborným Karlem Heřmánkem. Tenhle film má duši. ()

topi

"Přichází sám, pán hor, pán hor, sám nepoznán, pán hor, pán hor, nesnáší klam, pán hor, pán hor, spravedlivý, pán hor, pán hor". Překrásná hudba Petra Hapky a poetická režie Věry Plívové Šimkové (srovnatelná s Karlem Kachyňou) a nádherná zimní atmosféra. Tenhle snímek miluju od dětství a navždy! Netřeba více slov. ()

PogoJoe

V paměti mi utkvěla skvělá hudba (a hlavně titulní song) Petra Hapky, jinak mi film nějak nesedl. Nebavil mě. Možná kdybych ho viděl jako malý, utvořil bych si jiný názor - protože pro děti je film především určen. Ale teď ve čtyřiceti - i přes výborné herecké obsazení mi připadalo, že tam všichni přehrávají a až zbytečně moc se pitvoří a "příběh" jsem hledal marně. Spíše šlo o takový pokus zobrazit život a atmosféru venkova v horách "za císaře pána" - a to se vcelku povedlo. ()

kajas

Docela sympatická pohádka o tom, kterak se do našich končin dostaly lyže. Na jedno zhlédnutí ale bohatě postačí. ()

Anglie

Špičkový dětský film s krásně vystiženou zimní atmosférou. Šimková-Plívová prokázala svůj režisérský talent. ()

dyfur

…..dobrá režisérka, oblubeny K.H.,zasnežená krajina …..a …..nikdy sa mi to extra nepáčilo….film možno chybu nemal.len tomu …niečo  taky “filmovy sexappel “ chybal…. ()

Martin741

Krasny priklad toho, ze so zacinajucimi 80. rokmi uz normalizacne filmy v byvalej federacii len dodychavali. Film prilis stavia na detoch a na ich vnimani sveta, co ma teraz uz vobec neoslovuje. Nedokaze to zachranit ani pekne prostredie hor, v ktorom sa pribeh odohraval. Nic to, za rok 1980 by som dal urcite vyssie Smoljakov Vrchni Prchni. 69 % ()