Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

kingik

Velmi mě nadchla klipovitá režie Josepha Kahna a vzhledem k tomu, že je to vyhlášený režisér videoklipů tak to zvládá bravurně. Jeho stylovost a smysl pro to vtisknout akčním scénám originalitu mě bavila a dost vyvážila slabiny scénáře. Tenhle film je cool, má akční cool scény, cool dynamiku a cool herce a cool sexy herečky. Mně to pro dobrý akční film stačí bohatě. ()

InJo

Neskutečně hloupý a namachrovaný film, ve kterém akční scény dosahují tak nevídaně absurdních rozměrů, že se to slovy skoro ani nedá popsat. Naprostým vrcholem demence a trapnosti je obzvlášť závěrečná honička, která je nejen na sto procent nereálná, ale ještě tak nestoudně špatná po trikové stránce, že konsternovanému divákovi už nezbude nic jiného, než jen s nevěřícným výrazem (a tlamou dokořán, samozřejmě) sledovat, co za výplod choré mysli je někdo schopen natočit a někdo jiný zase pustit do kin!!! Úplný trash to (u mě) není jen proto, že se (jak známo) točí ještě větší sračky (no, i když...) a hlavně proto, že akční žánr je jeden z mých srdečních a tudíž budu i téhle hyper kravině lehce "nadržovat". I když si to vůbec nezaslouží. Každopádně nikdy víc... 20 % ()

Sobis87

Peklo. Tahle motorkářská variace na Rychle a zběsile je neskutečně trapná a zásluhu na tom má vedle rádoby drsného Ice Cubea a zhovadilého scénáře, na který se pří plavbě kanálem nabalilo neúměrné množství klišé, překvapivě i naprosto nezvládnutá akce, které se snaží dodat dynamiku až frenetický střih. Výsledkem je pak za vlasy přitažená slátanina, která diváka ubíjí dialogovou vatou a při samotné akci nedokáže vůbec strhnout, protože je navýsost směšná, lacině "cool", trikově nezvládnutá...a jednoduše nudná. Závěrečný chick-fight na motorkách a následná honička, při které se hrdina vyhýbá kulkám a přitom si to sviští snad nadzvukovou rychlostí, je jedno velké WTF, u kterého jsem si div neukroutil krk. 30% ()

Slarque

Rychle a zběsile na motorkách má tak neuvěřitelně nesmyslný scénář, že jsem chvílemi přemýšlel, zda to neměla být komedie. Jinak nic neočekávaného: drsňáci všech barev pleti na motorkách (občas i v autech), krásné holky, metalová hudba, slušně natočené, svižně sestříhané, občas nějaký digitální či pyrotechnický efekt. Jestli někdo čekal víc, tak vážně netuším co. Naprosto nenáročná zábava. ()

klerik

Ohromná zábava bez štipky logiky. Hlavné je, že film sám seba neberie vážne - aj preto je lepší ako RÝCHLO A ZEBSILO 2. Zábava prilacná, ale na horúce leto prečo nie... ()

Chrustyn

Neuvěřitelně pitomý akční film s trapnými triky a hroznými herci. Film už na začátku dává na srozuměnou, že se to tentokrát nebude brát vážně (borec na motorce předjede dva machry, kteří zrovna závodí ve vozech, které byly zřejmě vypůjčeny z Rychle a zběsile). Ale nikdo nemohl čekat co se bude dít dál. Ani já. Najednou se přede mnou otevřel svět motorkářů, kteří se tvaří maximálně tvrdě (ale jelikož je film určen spíše pro mladší publikum nevypadne z nich jediné sprosté slovo). Mezi ně vstupuje mladík,( také maximální drsňák) který je však později obviněn z vraždy bratra, týpka (maximálně drsný Ice Cube:)) z druhého motorkářského gangu. A teď se to teprve rozjíždí. Většina bezmozkových akčňáků by si s tímto příběhem vystačila a možná by to stačilo i divákům kdyby za to dostali nějaký pořádný akční nářez. Ale akční scény jsou ještě horší než filmové postavy. A tak ve filmu uvidíme závody motorek, při kterých se jezdí po střechách vlaků (fakt), ženskou bitku na motorkách při kterých řidičky zvedají své stroje na zadní aby se mohly předními koly pošťuchovat (opravdu) později se dokonce v plné rychlosti řežou a do toho udělají občas nějaké to salto nebo jinou vychytávku (no, nekecám) a vše korunuje konečná motorkářská honička při které hl. hrdina a hl. záporák jedou městem za plného provozu asi tak 400 km/h (nedělám si srandu) a při tom do sebe ještě řežou. No, to je asi tak všechno. Je mi jasné, že v dnešní době se v akčních filmech na realitu nehraje ale i tak by měli mít tvůrci určitě meze. 2* dávám za to, že jsem u filmu vydržel do konce a docela se nasmál. Pokud je vám 12-14 a Rychle a zběsile považujete za nejlepší film všech dob bude se vám to líbit. ()

Hellblazer odpad!

Prvotriedna hovadina, ktorej chýba scenár a herci ktorí vedia čo je herectvo. Posledných 10 minút je venovaných akčnej scéne na motorkách ktorá je celá digitálna, čo by nevadilo keby to nevyzeralo tak nechutne, že grafika hry z pred dvadsiatych rokov je v porovnaní s týmto hotový zázrak. ()

heyda odpad!

EU nařizuje: třiďte odpad!!! Tak ho třídím. Tenhle bude patřit asi do komunálního odpadu :-))) Néee konec srandiček, ale tohle nemohli myslet tvůrci vážně. ()

sharky odpad!

Film plný cool rádoby drsných týpků, kteří působí neuvěřitelně směšně (obzvlášť tlouštík Ice Cube je ještě ubožejší než v xXx 2), stejně jako každá scéna (jako třeba honička motorek na střeše jednoucího vlaku - v bondovce by to byl asi vrchol filmu, ale tady tomu nějak chyběla ta přijatelná nadsázka). ()

Ilicka

Abych parafrázovala slovenský název: "Zhůvěřilost na dvou kolech." Nulový scénář, spíše jen sled cool momentů a WTF zvratů, naprosto zaostává za videoklipovou kamerou a rovněž WTF akcí, která kompletně popírá zákony přírody. (Vždycky jsem věděla, že fyzika je mi na houby.) Navíc ten šílený product placement (Holky a mašiny! A dva nápoje.) naprosto uhodí do oka. Po prvním zhlédnutí okamžitý náběh na Guilty Pleasure. ()

claudel

Vážně nevím, proč jsem se na tuhle kravinu vůbec díval. Večeřel jsem u závěru atraktivního fotbalového zápasu Bayern - Barcelona a Torque následovalo hned potom. Úvod vypadal jako z Rychle a zběsile, až jsem brzy zjistil, že je to vlastně odvar a kopie Rychle a zběsile s motorkami. Dokonce nalezneme malý herecký průnik v podobě hlavního darebáka a Monet Mazur s Jaime Pressly jsou blonďatou obdobou Jordan Brewster a Michelle Rodriguez. Dialogy jsou na úrovni žáků čtvrté třídy základní školy a to ještě těch mírně přidušených. Celé to působí amatérsky a trapně. Myslím, že mám na hodně dlouhou dobu utrum s akčními slátaninami. ()

902 10

torque by se dalo smaznout slovem "picovina" a s pocitem dobre vykonane prace a oddusevnelym vyrazem na tvari, ktery nasazuji po kazdem mem skvelem a vsevysvetlujicim komentari se jit realizovat pri chytani motylu, ale radeji se chytim trendu informativnosti a ferove svuj verdikt vysvetlim. reziser se zivi delanim videoklipu a nedela to pro zadne vycichle particky, ale rovnou tezkej kalibr typu u2, eminem apod. pokud si pod pojmem "kvalitni a nabusenej videoklip" predstavite podle mnohych jeden z nejlepsich ceskych klipu voda ziva od anety"koks&kozichy"langerove, tak jste jste hodne vedle a 10 let tomu nazad. proste tempo, dynamika a strih, ktery by mohl zavidet kazdej evropskej reziser. jenze to je tak asi vsechno, co je na tomhle filmu zajimavy, snad krome pekelne nadupanych motorek. v hlavni roli kurvic n°1 martin henderson, ktery se v sympaticnosti deli o vavrin s takovymi velicinami jako je paroubek a gross. a i ostatni by v pohode prehralo osazenstvo ochotnickeho divadla z albanske vesnice. nejvetsi hvezda filmu, ice cube, ma nasazenej porad ten jeden vyraz, ktery nesunda ani pote, co mu oddelaji brachu. takovej je to tvrdak. tenhle film by mohli ocenit snad jen zaprisahli motorkari, ja jakozto milovnik 4 kol jsem asi moc povrchni. ()

Bauer

No zase tak špatný to nebylo.Dokonce mi ani nevadil Ice Cube.Když se nebudete dívat na pár obpravdu debilních věcí ( jako třeba vlak atd..) tak se budete dobře bavit. ()

MáŠa

Lehce podprůměrný film, ve kterém měly být rychlé motorky a jízda na nich. Kolem toho se postavilo něco jako příběh o borečkovi, který není zas takový hajzlík, jak si člověk na začátku mohl myslet. Oproti třeba takové sérii Rychle a zběsile, která je spíš o autech, tady jsou triky znatelně méně kvalitní a některé scény jsou až funny, jak moc jsou digitální a měl by tomu člověk snad i věřit nebo co ()

Lacike

Technicka stranka je kvalitna, ale celkove vyznenie filmu je neuveritelne debilne. V serii Rychlo a zbesilo ta debilita vyznieva cool. Tu je proste iba debilna. Miestami natolko az je to zabavne, ale na ucet tvorcov. Mozno prave preto sa to oplati raz vidiet. :))) P.S: Fuka tomu dal palce hore. Blazon. ()

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)