Lékařský kongres v Paříži, který záměna kufru promění v děsivou noční můru... Americký kardiolog Richard Walker přijede s ženou Sondrou do Paříže na lékařský kongres. Než se stačí v hotelové koupelně oholit, jeho manželka beze stopy zmizí. Dobrodružství, jež nijak statečný muž musí prožít v cizím městě, ho postaví mezi dvě skupiny, usilující získat spínač k atomové bombě a po bok půvabné nekonformní dívce Michelle. Ta propašovala spínač ze Spojených států v letadle, kde však došlo k záměně jejího a Sondřina zavazadla. Tak se do celého případu, kolem něhož francouzská policie jen bezmocně a lhostejně krouží, zapletla nevinná manželská dvojice. Zatímco Walkerovi jde výhradně o záchranu ženy, dívka usiluje o odměnu za nebezpečnou práci. (Česká televize)

Sefik odpad!

Ve vší úctě k Indiana Jonesovi nemohu jinak… Toto je vážně nuda k ukousání nehtů na nohou, kam si už ale bohužel nedosáhnu… ()

Muf911

Mno, na dnešní dobu trochu pomalejší thriller, který je chvílemi skutečně rozvláčný. Gangsteři jsou amatérští a totálně neschopní. Harrison Ford hraje svou postavu trochu mimózního ale přesto bystrého a mírně akčního amerického chirurga naprosto výborně. Michelle je taky skvělá. Dneska by podobný námět byl zfilmován asi podstatně jinak. Ale i tak vcelku zajímavý film. Jo a nesmím zapomenout zmínit výbornou hudbu od Morriconeho. ()

kolly13

Přes Harrisonův kožený ksicht to byl a je dobrý thriller. Emmanuelle je přes svou podobnost smrtce film oživující. A je to staré, a je to dobré. ()

Delmondo

Já byl v Paříži dýl jak 48 hodin a takový drama jako Harrison Ford jsem tam nezažil. A komisaře Moulina jsem tam taky nepotkal. ()

Syndrom

Prožité skrz Forda. Zvlášť oceňuju jak to neuhýbá tempem a fakt s nim jdete tim zmarem krok za krokem. Banalita zla. ()

PTuranyi

Veľmi slušne natočený thriller o zámene kufrov, únose a následnom pátraní. Hrdinom je manžel unesenej ženy, ktorý na vlastnú päsť rozpletá klbko okolo pašovanej tajnej súčiastky. Na snímku vidieť dobu jeho vzniku ale príbeh je dobrý aj dobre zahraný. 70% ()

Xylobalsam

Hodnotim vysoko, ale je to tak na hrane mezi 3 a 4, od Polanskiho bych cekal trochu vic. Cely pribeh kazi dost spatny konec, presto nadprumerny thriller. ()

kubala

Na svoju dobu nadpriemerný thriller, ktorého kvalita nie je ani tak v deji, ale skôr vo výkone hlavného predstaviteľa a tajomne-nevypovedanom vzťahu s krásnou neznámou. Najsilnejšie scény sú práve tie, ktoré dej nikam neposúvajú (Fordov prechod po streche, spoločný tanec v klube). Pochmúrne prostredie Paríža a nehollywoodski herci perfektne dokresľujú Fordovu postavu bežného človeka. Okrem nie celkom presvedčivého konca a zbytočného odľahčenia niektorých scén naozaj podarený thriller. Viem si predstaviť, že v čase jeho vzniku by som mu dal dokonca aj piatu hviezdu. ()

lapatata

No snaha sice byla a nakonec to nebylo až tak strašné jak by se mohlo na první pohled zdát, ale pár dost silných výhrad bych k tomu tedy rozhodně měl. V prvé řadě to na mě působilo strašně staře, retrospektivně... Zkrátka rozhodně nejde o nadčasový film, ale když si vybavíte další filmy z tohoto roku plus minus pět let, pak zjistíte, že zdaleka ne všechny už jsou po smrti tak jako tenhle. Dělá to hlavně špatná kamera, režie a opravdu strašné dialogy (a navíc opravdu katastrofální český dabing - ten teda film zabíjí úplně). Pak už jen na okraj bych rád dodal, že opravdu nechápu výběr Betty Buckley do role Walkerovy manželky. To žádná alespoň trochu hezká herečka neměla zrovna čas? ()

míšapes

přál bych si, abych věděl, kdo byl kdo, kdo co chtěl a proč po kom šel a proč. chápu, že část kouzla tohohle snímku spočívá právě v tom, že se nic z toho pořádně nedozvím. je tu výtečně zachyceno zoufalství člověka chyceného do soukolí událostí, jichž se účastnit nechce. jediná moje výtka směřuje k "akčnímu" závěru, ten mě trochu zklamal. ()

Axl.K

Kombinace Roman Polanski a krimi thriller mě nešla moc dohromady ale výsledek mě v mnoha směrech poměrně překvapil. Myslím, že jako jsóu některé filmy čitelné a v podstatě nevybočí z daného schematu, tak o tomhle filmu se to říct rozhodně nedá. To co v první fázi vypadá jako klasická krimi a začíná záhadným zmizením manželky se po chvíli naprosto nečekaným způsobem místy přerodí do podivné akční komedie (s určitou nadsázkou), kde se najednou objeví i komisař Moula a s nějakým moc promyšleným dějem si nikdo evidentně neláme hlavu. Doteď jsem měl za to, že Pierru Richardovi těžko může v žánru crazy komedie někdo konkurovat, ale tady nachází v Harrisonu Fordovi v některých místech celkem slušného soupeře. No ještě zvláštnější je to, že tenhle blázinec zvlášním způsobem funguje a od chvíle, kdy se na obrazovce objeví Emmanuele Seigner (která asi během filmu okouzlila hlavně Polanského), tak se rozjíždí jízda, na kterou se jen tak nezapomíná. Závěr se pak zase tváří smrtelně vážně ale to už mě naštěstí nepřekvapuje a klidně tomu napálím 4hvězdy a začnu hledat další film s Emanuelle Seigner a měnit svoji hereckou top 10 .... ()

gizi

Před lety jsem již viděl a opět se podíval 28.7.13. I přes svou délku film nenudí. Harrison Ford zde působí příliš strnule a nezajímavě, až skoro nepřirozeně, to je ale jeho obvyklý výraz při vážných rolích. Polanskému se dobře daří ukázat divákovi Francii, jaká je. Tedy myšleno naturel Francouzů. Povedený film i díky hudbě Morriconeho. 75%. ()

KajunkaB

Film mi přišel zdlouhavý, vleklý a trvalo mu, než si mě získal, abych jen neseděla u Tv a v hlavě mi nehrálo: ,,Cože?" Potom jsem ale s opět vynikajícím Fordem- hrál vůbec někdy špatně?- hledala jeho ženu a byla napjatá až do konce. ()

foils

Snímek je v mnoha ohledech poplatný době svého vzniku - v dnešní kinematografii by teroristé napojení na blízkovýchodní vlády asi nesvěřili pašování atomového zboží smažkám pochybné pověsti :) Frantic ovšem disponuje řadou jiných kvalit, které tyto drobné vady na kráse snadno vynahradí. Nejzajímavější je samozřejmě titulní postava dra Walkera (Harrison Ford), v níž se zajímavě snoubí hollywoodské klišé hrdiny, který všechny nepřátele přemůže či obelstí a všechny problémy vyřeší, s jeho zpochybněním (Walker má ze svých silnějších protivníků strach) a ironizací (Američan nezná jediné francouzské slovo; nebo scény lezení po střeše). Polański byl prostě ve formě. ()