Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

mnaucz

Musím říci, že tento film mě moc neoslovil. A označovati to za komedii století? To je nesmysl. Za období let 1901-2000 vznikla řada lepších komedií. Film není zase tak špatný, ale ta pověst, kterou má... tu nemusím. Ten film mě prostě neoslovil. Chápu, že řada lidí ho má rádo, ale já ho rád nemám. ()

obedovapauza

„Tady orel, orel volá poštolku.“ Nestárnoucí česká komedie Marie Poledňákové o tom, kterak se tři chlapi a šest dětí vydá na chalupu do zasněžených Beskyd. Zatím co se Albert, Pepa a Michal snaží ukočírovat všechny své ratolesti, si jejich manželky v Praze “užívají” svobody. Tedy jen do chvíle, než si řeknou, že jim jejich drahé polovičky přeci jen trochu chybí a vyrazí na hory za nimi...pánové ale pojali rodinnou výpravu po svém...a maminky úplně nadšené nebudou. Snímek z roku 1982 se pyšní označením “Komedie století” a patrně mezi námi není nikdo, kdo by si nevzpomněl alespoň na jednu z replik, která ve filmu zazněla. A protože se děj odehrává v zimě, stal se tak nějak přirozeně součástí vánočních klasik, které během svátků běží na televizních obrazovkách. (by Nikola) ()

PTuranyi

Výborná československá rodinná komédia založená na množstve drobných komických situácií, ktoré zažívajú traja muži majúci na starosti 6 detí na chalupe uprostred zasnežených hôr. Keď sa k tomu ešte pridá podozrenie z nevery zo strany ich manželiek, pridá sa k tomu aj zopár dramatických momentov, ale opäť s humorom. Výborne napísaný scenár dostal veľmi dobrú produkciu a vynikajúce herecké obsadenie. Július Satinský ako Albert alias indiánska babička je tu hlavným organizátorom zábavy, hoci Václav Postránecký a Pavel Nový mu sekundujú veľmi zdatne. ()

Canniosh

Líbila se mi atmosféra filmu, takové bezstarostnosti, prostě snímek pro Vánoční či jiný sváteční čas ... jinak musím tvrdě nesouhlasit s udělěním ceny Komedie století, takových komedií jsou stovky a určitě lepších. ()

squire

Tento film mě v době svého vzniku příliš nepobavil. A zatímco v případě mnoha starších filmů obrousil "smirek nostalgie a sentimentu" hrany mého tehdejšího negtivního hodnocení, v případě této komedie se tak nestalo a mně se zdá, že s postupem času tento snímek trošku troškovatí. ()

Johnner

Film, ze kterého se mi obrací žaludek a přesto ho nemohu naprosto zavrhnout. Snaha o maximální civilnost se paní Poledňákové vymkla, a tak tu máme produkt ani ne tak civilní, jako spíš hulvátský (co je na scéně, v níž se děti koupou v lavorech, zábavného a přínosného, mě patrně zůstane skryto). Možná jsem příliš mlád a příliš bezdětný a tento styl humoru zatím nemohu chápat, proto také dávám milosrdné dvě hvězdičky. Co však chápat a vytknout můžu, je totální diletantnost v technických kategoriích. Standartní dokumentární kamera pracuje tak, aby vzbudila dojem spontánosti, ale přitom jsou jednotlivé záběry dost plánované. Tady kameraman nejspíš kamsi zapíchnul kameru a nechal dětičky klouzat. Ono se z toho jistě něco vybere. Pchá... Dospělí představitelé karikaturně přehrávají, u dětí se antiherectví a občasné kouknutí do kamery snad dá ještě jakžtakž omluvit. Nejtvrdší ránou do vkusu je však příběh. Strašně nezajímavý, předvídatelný, bez zvratů, bez konce (prostě to není nic, není to ani tzv. otevřený konec) a bez přirozeně vtipných míst (kultovní "Matýsek se posral" považuji za křeč scénáristy, který se v absolutně nevtipné situaci snažil vykřesat žert). A tak se opět dostáváme k podivné humorné složce a kruh se uzavírá. ()

Ponocnej odpad!

moc harantu vicemene film ktery je legracni jen protoze lidem prijde legracni ze si kacenka do hor na snih veme backurky a pak se posere a otec ji musi utirat prdel jehlicim ... no pokud nejste vylozene rodiny typ nebo totalni magor tak filmu doporucuji se vyhnout ()

penegal

Tento film spatřil světlo světa v roce kdy sem ho poprvé spatřil i já :-D Ale není to pouze tento fakt, který mě beze studu dovolí se o této rodiné komedii vyjádřit jako o jednom z nejlepších filmů tohoto typu co vůbec znám. Film je doslova nabouchaný výbornými herci a jejich plným hereckým nasazením. Obrovský vtipový potenciál je vkusně prokládán písničkami které se stávající generaci zdají "příšerné" ale nikdo jim rozhodně nemůže vytknout, že nejsou rytmické nebo melodické. Střih a kamera jsou k poměru svojí doby opravdu parádní a celková atmosféra filmu působí, že ho mají stále rádi lidé všech věkových kategorií a nestydím se říct, že pokud film vidím aspoň jednou za rok, vůbec mě to nevadí a dívám se na něj rád. ()

Karja

Trojice tatínků starající se o kupu svých malých potomků na horách, bez dozoru svých milovaných ženušek. Klasika českého filmu, na kterou se dá dívat pořád a budete se mít stále čemu smát. Je tam celá řada úsměvných hlášek, které nezestárnou. Ne nadarmo si proto S tebou mě baví svět vysloužil i ocenění Veselohra století. Málokterý český rodinný film (a zda vůbec nějaký, který byl natočen v posledních letech) by ho dokázal překonat. A koneckonců… Věta, že Matýsek se zase posral, mě vždycky rozesměje. 100% ()

MysterioD

Už nikdy více, při pomyšlení na filmy Marie Poledňákové jsem zralí na rituální sebevraždu. Tohle už nezachrání ani posranej mates. . . ()

shinlove

Komedie století, co dodat.... Vždy pobaví a zvedne náladu. Bohužel režisérka už nepřekročila víc tento stín... Ale tenhle film jednoznačně 5* ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková