Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

sweet.papaya

Úžasné taneční i pěvecké výkony od herců, u kterých bych to nečekala. Děj má šťávu, hudba je výborná a divák se ani chvíli nenudí. To by jeden nevěřil, že když zabiju manžela, budu slavná - nad tím ještě podumám. :-)) ()

Lilith_

Osobne nie som fanúšikom muzikálov ale tento film skutočne má úroveň. Príbeh posadený do zaujímavého, pre muzikál netypického prostredia väzenia so skvelou hudbou a dobovými kostýmami. Obsadenie veľmi dobre zvolené. A nie, naozaj to nemá nič spoločné s Moulin Rouge. ()

robertosteff

Katherin a Renné su neznicitelne !! Ako dve rozpalene hviezdy zleteli do sveta filmu rovno medzi divakov !!! Genialne bomba ako po scenaristickej a rezijnej stranke tak aj po tanecnej, spevackej a hereckej. Strhujuca a zhava jazda ktora sa nezastavi, bude vas bavit, nadchynat a nasierat az do uplneho konca ! Pribeh je do detailne rozpracovany do dvoch linii : nocny zivot, lesk, tuzba po slave - a boj o zachranu pred zvyskom zivota stravenom v 3. Napravnovychovnej skupine alebo nebodaj v rakve. Dve navonok uplne odlisne temy sa nadherne spajaju a maju toho naozaj vela spolocneho. Film balancuje medzi dovtipom a vaznostou, co sa ukazuje vo vsetkych scenach od drazdivych kabaretnych vystupeni az po popravu nevinnej zeny. ()

krejciitomas

Excelentni herecké výkony Queen Latifah, René Zellweger, Catherine Zeta - Jones a samozřejmě výborný Richard Gere. Co vic si přát? ()

Lachim.c

Hlavní vlastností tří hlavních postav filmu, a nejen jich, je cynizmus. Právě ten spolu s ironií, černým humorem a naivitou postavy pana Harta může tohle dílko působit chladně a odměřeně. Rozhodně to ale není pravda. Jen celá nálada filmu odpovídá ději, postavám a prostředí. Touha po pozlátku, slávě, penězích a životu na vysoké noze existovala vždy a vždy existovat bude. přesně to ukazuje příběh Chicaga. Vše navíc umocňuje vynikají jazz. Film šlape jako hodinky a navíc vše skončí, tak jak má. Dobrák manžel ostrouhá, nevinou popraví a všichni ti povrchní, prolhaní a cyničtí dosáhnou svého. Získají slávu a peníze. ()

Rathe

TOHLE BYLO NAPROSTO SKVĚLÝ. Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones a Richard Gere odvedli skvělou práci. Příběh promísený s kabaretovými písničkami byly parádní. Příběh ve věznici a celé soudní jednání mě ještě nikdy tak nezaujalo a neoslovilo jako zde. V ten konec jsem doufal už od samého začátku a naštěstí se mi splnil. A Renée Zellweger je úžasná herečka. Takového magora jen tak někde nenajdete. ()

mjkuba

Herecké složení až na Richarda Gera je skvělé. Až do poslední cvíle jsem doufal že Roxie bude odsouzena, to znamená že konec mě zklamal. Příliž americké. Ten happyend tomuto filmu prostě nesedí. Mé 3 hvězdy jsou oprávněné, ale Cell Blood Tango byl zážitek a tím jsem ze seba vypudil o hvězdu víc. 70 % ()

RubyRitz

Tohle je klasika. Je to můj oblíbený film, takže budu možná trochu neobjektivní ;) , ale co na něm ocení snad každý, je HUDBA, TANEC a (málokdy tak osobité) HERECKÉ VÝKONY. Catherine i Renée jsou opravdu hvězdy a co hlavně - umí! A tady to ukázaly. Příběh je navíc dle mého názoru opravdu hodnotný, jelikož předává i sdělení, které je rozhodně varovné... ()

710.cz

Nemám rád muzikály, ale Chicago jsem zhltnul asi jako Moulin Rouge (I když na hvězdičky u mně vede Moulin Rouge 5:4). A Gere jako právník.... úžasný: "Jestli jsem dobrý právník? Kdybych zastupoval Ježíše nebyl by důvod, aby vzniklo křesťanství...". :-) ()

Vyjola

Vynikající muzikál, čím častěji ho vidím, tím více ho oceňuji. Humor, dobrá hudba, super herecké, pěvecké, taneční výkony. ()

andy60

Kdybych si odmyslel vsechny ty hudební a taneční vložky, čistého děje by zustalo cca 30 minut. Trochu málo na to, abych se tetelil blahem. ()

Korpy22

Tohle je film, který si představím, když se řekne muzikál. Nádherně se střídající se linky mezi “realitou” a mezi “divadlem”. Přesto ale film není kýč. Jednotlivé linky se mezi sebou prolínají a s každou písničkou film více a více graduje. Už od začátku má rytmus. Catherine Zeta-Jones nás od začátku rozproudí a až do konce člověk napjatě sleduje, jaká další pecka přijde. Zbraně, jazz, vraždy, tango, whiskey, hřích to všechno vystihuje Chicago. Sledovat příběh rozkošné Roxie, která se promění v jazzovou vražedkyni za doprovodu orchestru, je naprosto skvostné. Kamera, střih, scénář, hudba, vše naprosto geniální. ()

peproch

Ono se není co divit, že film dostal tolik ocenení. Určitě nejde o nic překvapivého námětově, ale švih, výprava, akce a tanec, hudba a zpěv, tváře a výrazy, kamerové bohatství, vtip, atmosféra... to všecko je krásné, nestačíte sledovat a dýchat, jak vše sviští, září, kypí, chvátá a proměňuje se. Renée Z. je báječná jako potvůrka, Catherine ZJ jako kočka, Richard G jako bystrý smělec, John CR jako ťunťa. ()

VideneFilmy

Ako preniesť divadelný muzikál na filmové plátno. Samotnému príbehu môžeme vyčítať jeho plochosť, ale na druhej strane práve to umožňuje vyznieť kvalitnej hudbe, ktorá je v tomto prípade veľmi dobre zaranžovaná. Casting hlavných úloh je obsadený veľmi dobre (najmä Catherine Zeta-Jones a Richard Gere) a hoci nie som fanúšik Renée Zellweger, musím uznať, že do tohto filmu jej prejav výborne sedí. Spracovanie sa nebálo očividne divadelné výstupy spracovať kreatívne. Silnou stránkou je výborný strih a kamera, ktorá dielo posúva o úroveň vyššie. Miestami sa dočkáme nudných zbytočných pasáží, ktoré fungujú na javisku, ale pre filmové účely by nezaškodilo ich skrátenie. Objektívne je film s ohľadom na dobu vzniku hodný síce priemerných troch hviezd, ale keď si dáme dokopy kvalitne spracovanú zvukovú, strihovú, hereckú i režijnú stránku, rozhodne ide o nadpriemer v rámci filmových muzikálov. ()

samsozz

Muzikály neznášam no dal som tomu šancu. Veľmi podarene na mňa až moc spevu a tancu na úkor príbehu ale o tom je muzikál však. Funguje to spolu geniálne. Top postava Richard Gere. Hl. postava je škaredá jak noc ( za to ale body nestrhnem, to je vec vkusu).  Suma summarum ak mate radi muzikál, tak toto musí byt na vašom zozname. Amen ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)