Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

solid

Než si to u mě Raimi pokazil 3. pavoukem, točil filmy na které je radost se koukat. Když se dívám na hodnocení tohoto snímku, tak si říkam, jestli by se neměli dávat ke všem filmům doporučení pro jakou skupinu diváků jsou určeny. Protože tenhle film rozhodně není myšlen 100% vážně a kdo to nevidí na první pohled, ten by se neměl koukat dál. Parodické prvky na všechny do té doby natočené superhrdinské filmy koukají téměř z každého záběru a k tomu nám hraje génius Dany Elfman. No a jako třešnička na dortu Bruce "Ash" Campbell v minicameu. To vše mi dává 75%, za které se vůbec nestydím. ()

gootchy

Liama Neesona jsem si poprvé pořádně všiml v Lásce nebeské, kde hrál starostlivého tatíka. Od té doby pátrám kde co spáchal, nebo spáchá. Musím říct, že společně s Frances tvoří v tomhle filmu skvělý herecký pár. A že se tam Liam nehodí, to je kec. Hlavně neztvárňuje takového toho tuctového akčního hrdinu, kterých jsou všude kvanta. Dělá to po svém a dělá to dobře. Hlavní záporák je fakt síla, ty jeho prstíky jsou boží a to není jediný černý humor. Třeba jeho přání "příjemného letu" mě úplně odzbrojilo:) Jasné 4 hvězdy pro kvartet Neeson, McDormand, Raimi a Elfman. ()

Páně

Skutečně mi to celé přišlo jako jakési hledání vlastního stylu. Chvílemi jsem se už dost nudil a přál si aby byl už konec, což se mi u filmů zase tolik nestává. Zase na druhou stranu se mi zdálo, že je to celé jaksi uvolněné a příjemně bez jakékoliv křeče plynoucí. Pár dobrých nápadů a dobrá hudba to nakonec trochu povznášejí. ()

Puol

Treba brať do úvahy dobu, kedy film vznikol. Sam Raimi celkom potvrdil úspech Evil Dead. Z dnešného pohľadu je ale treba prižmúriť oči nad trikmi i občasnou nelogičnosťou. Tak 3,5* ()

sadlokan

Taky bych potřeboval chlápka v drákulovskym plášti a zasranejch obvazech,aby mi doma postavil laboratoř na umělou kůži!Já s vypínáním mozku u filmů problémy nemam,ale někdy to i trochu bolí... ()

char_t

Konečně jiný hrdina. I když zpracování by si zasloužilo vzít trochu z jiného konce, poctivěji, atmosféru to má - a to je u komiksu vždycky hlavní. ()

Wolvie

Má to atmosféru,má to styl a Raimiho nezaměnitelný rukopis.Já jsem byl navýsost spokojený,i když logika občas zahaprovala.Ale ruku na srdce,u čeho ne? ()

Heroine

Sam Raimi, Danny Elfman, Liam Neeson, tady mohlo vzniknout něco velkého. Ale někde se stala chyba, a tak vznikl jenom obyčejný, ač vcelku silný příběh o mstiteli bez tváře. Proč ne, já se bavila. ()

Rockerman

Divný film, ze kterého nemám moc dobrý pocit. Děj filmu skáče z žánru do žánru. Chvíli je to akční, pak horor a následuje komedie. Nevadilo by to, vždyť Raimi své filmy takto točí pořád, ale tady to je nějaké rozhárané. Navíc jsou tu špatné dialogy. Přitom nápad to je dobrý. Film o vědci zkoumající, jak vytvořit umělou lidskou kůži se mstí za své znetvoření těm, co jsou za to odpovědni. A tady bych řekl, že potenciál nebyl využit bezezbytku. Myslím, že je to asi jeden z nejhorších filmů od tohoto režiséra, který jsem viděl. Dal bych dva a půl, ale nemůžu. Takže tři ze známosti. ()

Hapretor

Chvílemi snad až parodie. Kouknul jsem na to jen kvůli Liamu Neesonovi. Dějově je to spíš brak. To teda Smrtelný zlo, což je taky totální hovadina, je aspoň nějak vtipná. Tohle je povětšinou trapné. ()

helloween93

Vzpomínka na dětská léta, kdy jsem tenhle film chtěl hrozně vidět...Payton Westlake se mstí těm, kteří mu způsobili jeho zohavení. Kultovní záležitost od Raimiho. Liam Neeson se opravdu do role nehodí. I tak ale 3* ()

Raziel_cz

V době, kdy Liam Neeson nebyl nejvíc cool chlap na planetě, natočil režisér Evil Deadu komiksový film bez komiksové předlohy, jehož scénáristé se zasekli při rozhodování, jestli to bude akční snímek s tragickým hrdinou, nebo komedie založená na přepáleném humoru. Nakonec z toho vznikl nekonzistentní mišmaš, který funguje, právě když se nebere moc vážně. Ve výsledku tedy tuhle Raimiho mutaci Frankensteina, Fantoma opery, Dr. Jekylla & Pana Hyda a komiksů od Marvelu beru jako přípravu na Armádu temnot. Nese sice snad všechny výrazné rysy jeho tvorby (včetně brutální smrti Teda Raimiho a obsazení Bruce Campbella), ale není tak zábavný, jak mohl být. Příliš mnoho motivů a příliš nevyužitého potenciálu. Aspoň, že ty praktické efekty se povedly. ()

GOREGASM

Velmi zajímavý projekt, v němž Sam Raimi poprvé naťukl komiksové téma, dalo by se říci undergroundovým způsobem (rozpočet byl směšných 16 miliónů). A to logicky naťukává mnoho pro i proti. Nicméně převažují pozitiva, tedy hlavně zajímavý hlavní hrdina a vizuální režisérův cit. I u Darkmana stejně jako všech Raimiho filmů je cítit, jak ho jeho řemeslo baví, a přestože je první Darkman ne zrovna mainstreamový kus, respektive nečekejte krystalický akční ohňostroj, ale ani čistokrevné trápení znetvořeného vědce, rozhodně stojí za shlédnutí. 65% ()

Nerd4Dreaming

Americkej Fantomas? Šílenější hrdinskej film jsem ještě neviděl. Doslova a do písmene předěl mezi 80s a 90s i když k 80s to má blíž. Neeson v hodně netradiční roli, ale myslím, že si s ní poradil docela dobře. Celý to kazí poněkud dementní scénář, nelogický zvraty, pohnutky hrdinů i antagonistů a vůbec celková demence která postihla asi všechny postavy. Co naplat, snad by pomohl remake, a klidně zase s Neesonem, ten chlap prostě nestárne. ()

Rathalos

Darkman je akcny sci-fi film s prvkami hororu,ktory urcite dokaze zaujat divaka,ved ho reziroval velky Sam Raimi,ktoreho zbytocne predstavovat,pacil sa mi vyber herca Liama Neesona do hlavnej role a uplne peckova bola jeho maska po popaleninach,klobuk dole pred jej tvorcami,ale film ma aj kopec chyb,ale s*at na nich,hlavne je,ze to bola v celku dobra zabava...:-) ()

AnanAss

Samu Raimimu by na počátku kariéry komiksovku nesvěřil asi nikdo, proto si řádně temný příběh napsal a zrežíroval sám. Do popředí dosadil (anti)hrdinu se zafačovaným obličejem a s vizáží, po koupeli zrovna netoužícího, bezdomovce, který sice necítí bolest fyzickou, zato ale ta bolest vnitřní ho sžírá neskutečně. Tohle superhrdinské akční béčko, s příchutí dramatu i nedosažitelné lásky, má klasicky krásně „trhlou“ kameru, která nejednou vzdává poctu starým groteskám. Škoda, že si Raimi s Neesonem nedotáhl svoji další trilogii až do konce, protože zbylá pokračování od nějakého nýmanda nestojí ani za tu zlomenou ruku. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Barak

Asi nepřekvapím, když řeknu, že komiks neznám, nicméně Raimimu se film určitě povedl. Nepochybně v něm využil zkušenosti, které nasbíral u Evil dead - spousta sajrajtu, bobtnajících obličejů a slizu. Liam Neeson tam dle mého padnul - i když se přímo on samotný objevuje pomálu -, narozdíl od zbytku hereckého ansámblu, který je hrozně nevýrazný, béčkovost tomu nijak nevadí a líbila se mi i zajímavá kamera.... ()

Meiers

Ačkoliv mám komixovky rád, tak postava Darkmena mě vůbec neoslovila. Pominu-li to, že necítí bolest a díky adrenalinovým návalům zvedne 300 kilo na bench, tak je to pořád jenom člověk, bez větších schopností typu spidermana, supermana, nebo hellboye. A jako takovej by měl jít do kytek už v půlce filmu, protože špuntofky nepoužívá a před kulkou se bez superchopností věčně utíkat nedá. Jinak co se filmu týče, tak ten má každopádně atmosféru a rukopis ala Raimi a jeho Evil dead trilogy, což je pro mě na rozdíl od spidermanů, kde ho vůbec nepoznávám, velké +. ()

Dárius

Já si nemůžu pomoct ale toto dílko patří do mojí krevní skupiny a Liam Neeson prostě umí.A nemusí to být jen filmy o IRA. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)