Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bararich8

V dnešní době úsměvná podívaná, která by byla ideální pro komiks. Akce je vcelku divoká a dostatečně krvavá. Padouši jsou zákeřní a dobře zahraní. Proměna hlavního hrdiny není špatná a i některé kroky v příběhu nejsou úplně hloupé. Prostě tak jak byste to čekali a to co spousta moderních filmu ani nedává. Lepší 3* ()

Urukhaj98

Jak mám hrozně rád Evil Dead i Raimiho Spider-Many, tak Darkman mě absolutně minul. Možná jsem jen nebyl správně naladěn, nevím, ale vážně jsem při sledování trpěl. Strašná kokotina a mrhání talentem všech zúčastněných. 4/10 ()

AnanAss

Samu Raimimu by na počátku kariéry komiksovku nesvěřil asi nikdo, proto si řádně temný příběh napsal a zrežíroval sám. Do popředí dosadil (anti)hrdinu se zafačovaným obličejem a s vizáží, po koupeli zrovna netoužícího, bezdomovce, který sice necítí bolest fyzickou, zato ale ta bolest vnitřní ho sžírá neskutečně. Tohle superhrdinské akční béčko, s příchutí dramatu i nedosažitelné lásky, má klasicky krásně „trhlou“ kameru, která nejednou vzdává poctu starým groteskám. Škoda, že si Raimi s Neesonem nedotáhl svoji další trilogii až do konce, protože zbylá pokračování od nějakého nýmanda nestojí ani za tu zlomenou ruku. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

E lan

Je to tak něco mezi * a **. Neeson ač ho mám hrozně rád se do této role nehodí, scénář je béčkový, zpracování také. Tenhle film už asi něco pamatuje, ale dneska bych se mu spíš vyhnul. Jo, je to finálně za *. ()

Respex

Šílené B které vidělo A a pak opět zapomnělo, že ho viděla a tak se otočilo na C, ale to bylo moc pod jeho úroveň a zůstalo si B. ()

Yellyman

Bral bych-li tento film jakožto parodiální komedii zesměšňující žánr, neváhal bych a bylo by to na krásných pět hvězd, protože takhle jsem se dlouho nezasmál. Žel, DARKMAN se však zřejmě bere naprosto vážně a to ho sráží takřka na dno filmového průmyslu. Dvě hvězdy za zajímavý nápad, který by v jiném podání nemusel vypadat tak strašně debilně... ()

vincchuppo

Úžasnou vizuální jízdu trochu sráží "superhrdinské klišé vzniku nového hrdiny." Efekty byly směsí old-school Raimiho stylu a většího rozpočtu. Na filmu je rozhodně vidět, že Sam dostal od Holywoodu sytější rozpočet. Je to vidět na hodně záběrech. Projížďka na helikoptéře, plno stuntmanů, co uměli lítat. Výbuchy a plno udělátek, co mohli stát dost peněz a nakonec stejně shořely. Záběry na Darkmana, když pomalu, ale jistě šílí, jsou svým Samovým způsobem super-autentické! S ohledem na akci vás ale může film trochu zklamat. Ano, střílí se tu sice s desert eaglu, ale není to akce jako v Komandu. Jde spíše o pilotní snímek k postavě Darkmana. A poslední záběr... God Dangit! Je opravdu pro fajnšmekry! Měl jsem husí kůži. Nice! ()

TomStrom

Kdyby to bylo jenom blbé, dal bych asi taky ty tři hvězdičky, jako většina místních. Jenomže ono to má i tragické dialogy (na vině bude možná taky dabing), hrozný vizuál, blbou hudbu, spoustu klišé a celé je to tak otravné, že to musím označit za nejhorší komiksovou adaptaci, co jsem zatím viděl. ()

KillerZeli

Pocitacove efekty jsou opravdu strasne ale to je ovlivnene dobou. Film je presnou predelavkou komiksu ale neak nevim jestli takovy vubec nekdy existoval - snad jo... Ale rozhodne me nejvic dostalo poslednich 5 vterin kdy na sebe Darkman vzal podobu Bruce Cambella. Nejdrive sem tomu neveril a myslel jsem si ze je mu jen nekdo podobnej ale pak sem se podival na IMDb a mel sem pravdu ... ()

AlexDLarge

Smysl tohoto filmu jsem moc nepochopil. Kromě toho, že hlavní hrdina dokáže vyrobit masku, tady nic jiného není. Příběh je naprosto o ničem a já vůbec nevím, co tim autor zamýšlel. P.S.: Ještě, že mám Sama Raimiho rád a je tady alespoň trochu vidět kvalita na postu režie. Jinak bych dal odpad. ()

/:-D

Ludia davam tomu 3 hviezdicky len preto lebo uz dlho som sa tak nenasmial :D tak tuto si asi nikto nevsimal detaily co ? Muzovi ktoremu vybuchne laboratorium zozenie cisto nowy comp len tak, alebo pohyblivy terc zabiju hned ale cloveka co stoji uprostred hali sa ani nedotknu. Muz utecie z nemocnice cez okno ktore je asi na 15 poschodi proste co scena to nejaka wolovina jaaaaaaaj ale to bolo dobre ()

Failarth

Akční scény chabé , scény s návalem vzteku - čili tzv.superschopností nevyužity , zápletka nevýrazná. Na druhou stranu , násilné scény mi vehnaly usměv na tváři ( film je od 18 ) jak jsem si vzpomněl na evil dead a musím uznat , že jsem se vůbec docela dobře bavil (snad to byl úmysl tvůrce) . ()

Kinpr

Pro mě naprostá klasika. Sam Raimi, Liam Neeson a dokonalý Danny Elfman, tohle opravdu za méně než pět nemůžu hodnotit. A na svou dobu i super triky. Rozhodně se raději podívám na Darkmana než na Spidermana... ()

Knor

Pro filmy o pomstě mám slabost a na Darkmana v reřii Raimiho jsem byl obzvlášť zvědavej. O komiksu jsem asi nikdy neslyšel, takže nemám s čím srovnat. Ale Raimiho černej humor a nápaditost na mě prostě funguje. Mstící se znetvořenej vědec má pro pomstu dobrej důvod a je jen škoda, že ho nenechali se vyřádit přece jen o trochu víc. Ale celkově je to dobrá temná a drsnější podívaná. ()

Clark_Kent

Tenhle klasickej kousek mě tenkrát hodně zaujal. Když po několika letech vyšel na dvd, hned mě na první pohled dost uchvátil. Přesně ten snímek, po kterým šáhnu hned, když mi je nejhůř. ()

huzgi

Dobře obsazený film, který ale příliš nezaujme. Chybí tempo, lépe promyšlené scény a vůbec všechno, střih,hudba, kamera, scénář atd. ()

fordhont

Námět zajímavej, scénář docela trapnej a dětinskej. Kamera je ovšem velmi povedená. Škoda, dalo se z toho vymáčknout něco mnohem lepšího. Konec mě ovšem nezklamal. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)