Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Haymar

Pamatuju si, že svého času to byla jedna z Top-video-pecek a na "černém" (vhs) trhu nedostatkové zboží. Tehdy se mi to hodně líbilo! Bohužel zub času zde zapracoval a Darkman za těch 20 let dost zestárl. I přesto však jde pořád o poctivou filmařinu (i přesto, že Raimi jen sprostě vykradl Fantomase :-)), slušnou akci a perfektního záporáka v podání Larry Drakea. Btw: Liam Neeson mi do role také příliš nesedl, jeho nástupce Arnold "imothep" Vosloo, byl typově o dost lepším Temňákem (toť ale věc názoru) ()

bloodcountes

Kvůli zdejšímu hodnocení jsem nic moc nečekala a byla jsem příjemně překvapena. Děj sestává z archetypálních obrazů zničení, zmrtvýchvstání a pomsty, hry mafií a gangů a krásky a zvířete. Jeho konec je vlastně začátkem, zrodem HH (hlavního hrdiny), přízraku, o kterém si nesme jisti, bude-li stát na straně dobra nebo zla. Nebo snad někde mezi? Rozehrané je to skvěle, postava Darkmana je dobře napsaná a má obrovský potenciál jak do hloubky, tak i do šířky a možností vývoje. Leč jak zde čtu, Samovi Raimimu nebylo dopřáno vést věci dál a tak se potenciál asi nezúročil. Velká škoda. Liam je prostě zase božský, Frances stále nemůžu přijít na chuť, ale to je asi jen můj osobní problém. Atmosféra laboratoře, opuštěné továrny a rozestavěného města byla výborná, krásně temná, obligátní slejváky v okamžiku hrdinova pádu na dno nevyluzovala schovívavé úsměvy, a Dannyho hudba byla jako vždycky zvláštně pohádkově načichlá a prostě skvělá, zkrátka mi ten film hodně dobře sedl. ()

Asmodin odpad!

Bylo to strašně přehnané. Chápu, že to je počátek komix-filmů, možná by se z námětu dal dnes vytvořit zajímavý film, ale podruhé už to vidět nechci. Jediné co se ve filmu dost povedlo byl vzhled Darkmana. ()

korinťan

Jeden z ,,nejkomiksovějších,, filmů, co jsem viděl. Nejspíš proto, že tento nemá konkrétní komiksovou předlohu. Ve skutečnosti komiks vznikl až na základě Raimiho snímku. V každém záběru (scéně) jsem úplně viděl komiksové políčko (stránku, fázování obrázků). Postavy jednají s určitou komiksovou jistotou. Nechybí ani dávka násilí, nadsázky a černého humoru. A cameo Bruce Campbella samozřejmě potěší. ()

Zombi

Poprvé jsem to viděl na satelitu a moc mě to nechytlo, ale později jsem to viděl znovu a bylo to fajn, je to typická Raimiho práce, prolínání obrazů, vtípky atd. ()

kritiklon

Na tu dobu to má po technické stránce špatnou kvalitu, přece jen už je to rok 1990 a jednodušší triky působí dost lacině a některé i úsměvně. Samotný příběh do jisté míry připomíná parafrázy na Krásku a zvíře. Kdo ví jestli se autoři komiksové předlohy inspirovaly či jde pouze o náhodu.....Atmosféra byla poměrně dobrá a vtáhla mě do příběhu velmi rychle a to i přesto, že to nebyl můj šálek čaje. Bohužel v obsazení až na zde vynikajícího Liama Neesona jsou jen samá béčka. Nebo alespoň tady zahráli na nic! Musím to v součtu zhodnotit tak, že už bych si to asi nepustil 2,5* za 50% ()

H4ku11

Páčila by sa mi možnosť navliecť si tvár niekoho iného, i keď len na noc alebo kúsok dňa. Film však moc nepoteší. ()

aLPaC

V 90. letech neměli komiksové filmy ani zdaleka takové renomé, jako později v 21. století a řekl bych, že Darkman, i když není dokonalý, patří k tomu lepšímu, co se tenkrát natočilo. Výborně zvolený Liam Neeson (zajímalo by mě, jak by to vypadalo s Brucem Campbellem, kterého samozřejmě Raimi tlačil), který není tvrdý bijec, jak známe hrdiny dnešních komiksovek, ale uhlazený muž později sžíraný pomstou. Jak už název napovídá, vše se točí v temnějším hávu a Raimi i přes ne příliš dokonalý scénář ukazuje svou třídu. Později se Spider-Manem ale postoupil o mnoho levelů dopředu. ()

Oralfabet

No, Raimiho talent se nezapře a spousta nápadů a záběrů mě fakt potěšila, jenže ten ústřední příběh je prostě hrozně nijaký. Mrzí mě, že mě to nebavilo víc. Obličej Larryho Drakea vypadá jako maska a Belisarius Memorandum by byl cool název pro kapelu. 6/10 ()

icedalaman

Jak tak pozoruju tak Sam Raimi má úžasný dar pohřbít jakýkoli scénář s nadějným potenciálem velmi hluboko pod zem. A to do takové hloubky v jaké leží i jeho režisérský um. Vyjma Army of Darkness se mu ještě žádný film moc nepovedl (ne že bych jich viděl nějak moc ale pár už jo). Celé je to jakési nudné a po půlhodině sledujete kolik času zbývá do konce, po hodině už je je jasné že ať se stane cokoli tak to nebude příjemný filmový zážitek a při titulkách nezbývá než si oddychnout, že je konec a zapomenout s klidným svědomím na celý tenhle paskvil. ()

Greg25

"Jsem kýmkoliv a nikým. Všude a nikde. Říkej mi Darkman." Banální věty, ze kterých se stal právem hrdý kult. První zfilmovaný komiks, který působí jako kdyby ho točili přesně stránku po stránce s myšlenkou, ať ty scény vypadají stejně jako na papíře. Ovšem já to myslím, spíše jako pochvalu, je to taková netradiční cesta, ale rozhodně zajímavá. Stylové béčko s mým oblíbencem v hlavní roli, přesto k lepšímu hodnocení mi chybí bytelnější příběh. Takhle to stojí jen na hlavním hrdinovi, což Neeson s přehledem zvládá, ale podpůrných prostředků příběhu, tam naneštěstí moc není. Ale i tak to je taková ta kultovní klasika akčních béček konce 80. let a začátku 90. let. V tomhle směru je skoro povinnost to vidět obdobně jako Harley Davidsona a Marlboro Mana, Vránu, jedničku Highlandera a Velké nesnáze v Malé Číně. 60% ()

Hadati

Špatně vybraná hlavní postava a mnoho nesmyslů a nepravděpodobností, které mi někdy přišli dost k smíchu. Škoda, že to Raimi nevzal víc do rukou. I přesto jsem se celkem bavil. ()

pend

Film od Raimiho v době, kdy patřil mezi kultovní a nikoli slavné. Liam Neeson je v hlavní roli výborný, film je pro příznivce Evil Dead až příliš uměřený. Po opakovaném shlédnutí jdu s hodnocením o * výše. ()

kesty

Darkman sa naozaj ťažko hodnotí. na jednej strane naivný, jednouchý príbeh plný klišé, strašne prehrávajúci Neeson, zlé efekty, priemerné akčné scény a pomalé tempo. na strane druhej feeling Evil Dead, humor, strašne prehrávajúci Neeson a vlastne aj fakt, že je to celé také zlé, až je to dobré. a posledná scéna. 50 percent, ale dam to za tri. ()

zdeny99

Na Darkmanovi se mi líbil pouze Liam Neeson zahalený v těch obvazech. Vypadal jak Claude Rains, když si obvázal obličej ve filmu NEVIDITELNÝ MUŽ. Ovšem to zpracování příběhu o Darkmanovi bylo absolutně nudné. Vůbec mě to nebavilo. Nechápu jak něco takového mohl natočit Sam Raimi, který již v tu dobu měl na kontě LESNÍHO DUCHA a SMRTELNÉ ZLO. Později natočil ARMÁDU TEMNOT a trilogii o Spiedermanovi. [2953. hodnocení, 220. komentář, 62%] ()

ink flo

Liam Neeson je asi nejméně pravděpodobnej comics hrdina vůbec, jeho vznik je jokerovskej, vzhled připáleně Two-Faceovskej. Vymáchá se v kyselině, přežije výbuch, od doktorů dostane do vínku hulk mode, zařídí si DIY laboratoř, ve které si tiskne s kocourem na předpotopní 3D tiskárně náhradní ruce, obličeje atd. zatímco stále myslí na svou milou Frances McDormand a plánuje pomstu zlému developerovi. Sam Raimi tu stále ještě měl ten šílenej brakovej (ne)chtěně komediální styl režie alá Evil Dead včetně lo-fi efektů, díky čemuž se vám to pravděpodobně zažere do paměti víc než další stopadesáté sterilně dokonalé pokračování Avengerů. ()

Aurus

AKČNÍ jo to jo, HOROR to ani náhodou, KRIMI jo to docela souhlasím, SCI-FI no tak to vůbec ne. Na to že tento film má 61% a režíroval ho Sám Raimi tak sem čekal velmi dobrý film ale bohužel se tak nestalo a  místo toho jsem dostal tento nudný akční film. Příběh je docela dobrý, postavy jsou blbé a nesympatické a hudba je docela ok. Atmosféra a napětí tu apsotutně neexistuje. Kamera filmu není špatná a lokace kde se film odehrává jsou zajímavé. Vím že je ještě Darkman 2 a 3 ale ty jsou od jiného režiséra a nemám chuť se na to v nejbližší době kouknout. Za mě první Darkman 3/10. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)