Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

PowPow

V dnešní záplavě komiksových adaptací už vás Spider-Man rozhodně svými akčními scénami nebo triky neodvaří. Na druhou stranu teprve dnes docením samotnou postavu hlavního hrdiny. Oproti všem těm Kapitánům Americům nebo Iron Manům působí Maguirův superhrdina jako opravdový člověk. Introvertní středoškolský ňouma, co bydlí u tetičky, rozváží pizzu a je beznadějně zamilovaný do oblíbené kamarádky. Tobey ho podal naprosto uvěřitelně. A ta pátá hvězda je za Willema Dafoea, jehož slizský schizorenik mě v dětství děsil. Rozhodně lepší, než ta novější zpracování. ()

SNCIS

Hlášky: Norman Osborne: "To mám svůj vůz vyměnit za trapného Golfa jenom kvůli tomu, že tebe z každé soukromé školy vyrazí?" / Peter Parker: "Velká síla vyžaduje zodpovědnost. Je to můj dar, mé prokletí. Kdo jsem já, Spider-man." / Joseph Robertson: "Problém je, že nemáme žádnou pořádnou fotku. Eddie ho špehuje, jenže jak se hne, Spiderman je fuč." J. Jonah Jameson: "Že by se styděl? Když sehnal fotky polonahý Julie Roberts, sežene i tu pavoučí zrůdu!" / Strýček Ben: "Michelangelo, nezapomeň, že po škole spolu malujeme tu kuchyň!" / (Bankéř dá Peterovi sto dolarů.) Peter Parker: "Jenom sto? Říkal tři tisíce." Bankéř: "Mysli, pavoučí hlavou. Řeklo se tři tácy za tři minuty a ty jsi ho sejmul za dvě, takže tady ti dávám kilo a padej!" / Mary Jane Watson: "Kdo jsi?" Spider-Man: "Tvůj přátelský soused Spider-Man!" / "Je to pavouk, vypadá jak brouk, od nás by si zasloužil pevně obejmout. Kdopak že? No přece náš Spider-Man." - 60%. ()

Wiceman

Vůbec první pořádnej film se Spider-manem, co odstartovala Spider-mánii a dalo by se říct celej superhero boom co trvá až do dnešních dní (2019). Tenhle film se drží komiksový předlohy až je to strašidelný. Máme tu převyprávěný origin Petra Parkera v podání Tobeyho Maguirea, jehož Spider-man v mém srdci vždy zůstane n. 1. Jeho nerd patálie se školníma drsňákama jsou sice nezáviděníhodné, ale přesto zábavné. Kirsten Dunst možná není to pravý ořechový pro roli MJ (přece jen je v komiksu naprostá sexbomba s modelingovou kariérou) ale i přes její domácký vzhled jí hraje dobře a jiné výtky k ní nemám. Co mě ale nejvíc krom Spider-mana na tomhle filmu baví je rodina Osbornů. Franco hraje bohatýho mazánka s daddy issues velmi dobře no a Samotnej Norman Osborn je díky ksichtu Willema Dafoe přímo démonicky hrůzostrašnej. Jeho Green Goblina se odvažuju přirovnat k Batmanovskému Jokerovi (což v komiksu byl asi i účel) a Defoe ho ztvárnil naprosto bravůrně. No a když k tomuhle všemu přidáme ještě J. Jonah Jamesona s obličejem J.K. Simmonse, máme tu malý filmový zázrak, co utkví srdci veeeelmi dlouho. Pět * jako vyšitejch :D ()

teekanee

První hodinka fungovala jako skvělý nostalgický výlet a fakt jsem se bavil. Druhá hodina mě už spíš nudila a trochu jsem si už přál konec. Přesto si film určitě zaslouží uzání.V tý době to bylo fakt něco. 74% ()

Majci11

Prvý film, ktorý započal moju superhrdinskú éru a film, ktorý sprevádzal celé moje detstvo. Tento film je okrem akcie a fantasy aj vynikajúca dráma, ktorá človeka chytí za srdce. Áno, je pravda, že efekty a akcia v tomto filme sú zastaralé a niekedy až vtipné, či zlé na pohľad, ale to, ako to všetko dokázal Sam Raimi ukočírovať, je úžasné. Film môjho detstva a úžasné herecké výkony či už od Tobeyho Maguira alebo Willema Dafoeva. 5/5 ()

Hvezda1

Celá trilogie ve které hraje Tobey Maguire je parádní. Nádherné efekty, které se mi ani takřka po 20 letech neokoukaly a nenechám si nikdy ujít příležitost se na ně znovu podívat. ()

jirikzaboj

Když vyšel první Spiderman, tak to byl totální hit a trhal rekordy v kinech a v prodávání merchandise. Tenkrát běžela pořád reklama v televizi na ruku, která střílela pavučiny. Sám jsem ji dostal na Vánoce a pak jsem týden v kuse čuměl na Tobeyho a snažil se napodobit úplně každou scénu, včetně lezení po zdech. Jsem možná nostalgický parchant, ale i po tolika letech a dozrání mohu říci, že jde o záruku nejvyšší komiksové kvality a úplného startu samotných kvalitních komiksových adaptací ve světě blockbusterových filmů. Odstartovalo to Sony s Raimim a tahle éra už se buduje přes 20 let a fungovat tu bude set sakra ještě dlouho. MCU je současné impérium a továrna na filmy, které vydělávají peníze. Sem tam kvalitní a sem tam méně kvalitní. Ale pořád high ground na box office. Zpátky k filmu. Tobey je úžasný cíťa a kolování mezi jeho osobní linkou a tou hrdinskou je strhující podívaná a pochopení je na místě. Nádherná MJ v podání K. Dunst, kterou měl v srdci ve své době nejeden fanoušek a její legendární scream jakožto bezmocné ženy v nesnázích, která potřebuje pomoct od hodného souseda Spidermana. W. Dafoe patří do dnes do top 3 komiksových záporáků a těším se, že se jeho screen vrací ve třetím pokračování Hollanda jako Spidermana. Legendární soundtrack, legendární filmový polibek, legendární kamerový úhel při šplhání po New Yorku. Potvrzeno, sečteno . /82%/ ()

olivertris

Ahoj, To jsem já, Spiderman, tento film je hodně kukuřicový. Petra Parkovače kousnul pavouk, a teď je z něj Spiderman. Zelený skřet je William DaFoe, je to borec. Harry Osborn je taky dobrej, a "Merdžejn" je taky dobrá, všichni jsou dobrý, tenhle film je dobrý. 10/10. ()

Osemhodin

Film mojho detstva. Milujem postavu Spidermana už od mala a preto dávam plný počet. Pre mňa je toto film vďaka ktorému sú super-hrdinské filmy v dnešnej dobe tak populárne. Milujem to. ()

wistar

Lepší origin si spiderman nemohl přát! Tobey je úžasný protagonisty a podporuje jak dobré postavy jsou v tomto filmu, I když Green Goblin není moc originální záporák (jen zmagoří), tak je nám, ale ukázán jeho osobní život a Wiliam Defoe si to dává jak pán a natočil úžasné přechody Goblina a Osborna, i další herci jsou super, vtípků je sice méně, ale nejsou špatné a jako nejlepší hodnotím scénu s Flashem. Akce není nic moc, ale vždy je v ní něco navíc ( někdo je v nebezpečí což dodává filmu napětí) ()

BrokyyS

Krátce, ale výstižně... Můj nejoblíbenější Spider-man. A to hned z několika důvodů: Peter Parker je opravdu excelentně zahraný a je takový jaký má být, záporák úžasný, představitelé MJ a Harryho jsou do této role jako stvoření, ale to nejlepší je PŘÍBĚH.. Všem doporučuji! Nejlepší Spider-man! :) ()

gabriela.suc

Komiksy jsem sice nečetla, ale tento film má všechno. Akci, lásku, zápletku, a sem tam i vtipné momenty. Místy je to až moc kreslené, ale i tak je to udělané hezky. (y) Jeden z mých oblíbených filmů. ()

Matteo_

Tak tady by se dalo vyprávět opravdu sáhodlouze, pokusím se být tedy maximálně stručný. Film je pro mě prakticky už nostalgickým zážitkem z dětských let. Tobey Maguire je nejlepší Spiderman a New York je tady vyobrazen ve své největší kráse! Dokonce i ten náš český dabing není vůbec špatný, ba naopak, velmi povedený! James Franco se tu rozehřívá a své herecké ambice ukáže teprve v následujících dílech a přítomnost Willéma Dafoe, jakožto záporáka, je víc než vítána! Kirsten Dunst je na mě herecky až příliš prkenná, nesympatická a výrazně zaostává za svými hereckými kolegy, těžko tedy pochopím zamilovanost hlavního hrdiny právě do ní. Suma sumárum se ale jedná o nejlepší díl z trilogie a samozřejmě o nejlepší ztvárnění Spidermana jaké tu doposud máme. Doporučuji všema deseti. ()

kar8

Bal jsem se, ze to bude jen variace na tema Superman... a opravdu je. K tomu je cast deni predvidatelna predem. Neni to zadny velky skvost, ma to hodne daleko k hloubce napr. SciFi filmu, je to jen takovy jednoduchy romanticky vecernicek. Ale neurazi, dokoukat se da, a pokud clovek nema nejaka zvlastni ocekavani a neceka hluboke sdeleni, ani kvalitni pribeh se zajimavou nepredvidatelnou zapletkou, a staci mu, ze je to barevne a hybe se to, tak pro odpocinek jako nenarocny popularni snimek pro nenarocne siroke publikum proc ne, muze byt. ()

Indio

Po? Neuvěřitelných 20ti letech jsem si tuhle pecku pustil a musím říct, že i přez celkem drženou kvalitu všech spider filmu ma tenhle jakousi neuchopitelnou auru a doopravdy jsem si užil každé okénko. Kouzlo které mě tenkrát zasaho jen do ramene mě teď trefilo přímo do srdce. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů