Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

Gardenboy

Konečne po dlhej dobe som videl dobrý akčný thriller v podaní B Willisa. Myslím, že toto v týchto rokoch naozaj chýbalo v kinách. Po sladkých románikoch, teen vyvražďovačkách a a záplave japonských horrorov a ich remakov je toto príjemné oživenie. Nemožem súhlasiť s koelgami, ktorý tvrdia, že to postrádalo napätie - a tá scéna ako utekali v tom potrubí, či čo to bolo pred tým dlhovlasím? To bolo čo? Nech mi nkto nehovorí, že to nebolo napínavé! :D:D:D Ani na chvílu som sa nenudil, scenár bol šialene predvídateľný, ale to už tak býva (čakal som to :) )pri týchto filmoch a tak ... no dal by som 5*, predsalen som fanda napätia a podobných žánrov, ale za vraždu toho malého chlapca na začiatku strhávam jeden bod!!!! To si fakt mohli odpustiť!!! ()

fandalehy

Čekal jsem něco víc, když jsem v titulká přečetl Bruce Willis. Spletl jsem se. Film s ohranou zápletkou jsem sice dokoukal do konce, ale určitě bude muset uplynout mnoho zim než budu schopen repeté. ()

BDMarty007

Klasický akční thriller s Bruce Willisem. Dalo by se říci až klišé. Výrazný a působivý je Ben Foster v roli Marse, z toho jde opravdu hrůza. BW předvedl úplně přesně to, co asi všichni očekávali. Z tohoto pohledu 100% komerční záležitost bez čehokoliv nového či zajímavého, klasické holywoodské řemeslo. Ale slušnej thriller, pokud si chcete jen tak odpočinout. 3 hvězdičky jsou málo, ale 4 zase skoro moc. Typická 3,5 záležitost. ()

Rudyamon

Nechápu dost dobře poměrně nízké hodnocení tohoto filmu, protože podle mého názoru je naprosto perfektní a skvěle natočený. Není to jenom akčňák z policajtského prostředí, ale nabízí něco podstatně silnějšího. Hlavní hrdina (Bruce Willis) je v situaci, kdy musí zachránit svou rodinu a to se mu může povést jen s pomocí malého chlapce, který je i se svou rodinou rukojmím ve vlastním domě. Parta mladíků, která se dostala do domu, chce nejdřív jenom ukrást auto, situace se ale značně skomplikuje. Otec chlapce (a dcery, kterou hraje dcera B. Willise) je účetním jekéhosi gangu padouchů a ti, když se doslechnou o přepadení z televize, chtějí dostat, co jim patří. A tak vezmou jako rukojmí rodinu Jeffa Talleye a ten se musí pustit do obtížného úkolu, jak zachránit rukojmí v domu, aby zachránil svou rodinu. Jedinou cestou je pomoc kluka, kterému ale v podstatě musí lhát, aby dostal co potřebuje. Děj je opravdu dost složitý a podle mého názoru zvládnutý naprosto skvěle. Jsou v něm opravdu silné role - Jeff Talley (Bruce Willis), naprostá jednička, bráchové, kteří přepadli dům jsou dokonale rozdílní a přesvědčiví, Marshal (Jonathan Tucker), jejich třetí společní, je těžký zločinec a psychopat, který převezme velení a zničí všechno a všechny a další, kteří spolu dohromady dali tvář jednomu s těch opravdu skvělých akčních filmů. Je to prostě další z mých oblíbených filmů s Bruce Willisem ať už si o tom kdokoli myslí cokoli ... ()

Ceberus

Poctivý herecký výkon tří labilních puberťáků a ještě poctivější emocionální výlevy ve Willisově podání - úvod filmu a pozdější scénka z dodávky byly pro mě vrcholy představení. Mé překvapení z Willisovvy emocionální stránky bylo podobné jako z Dieselova výkonu v Osamělém mstiteli. Závěr byl naopak poměrně divoký, možná až příliš. Každopádně potěší dvojnásobná účast herců z Prison Breaku ("T-Bag" Knepper a "LJ" Allman). ()

danny_21

Nejprůměrnější z průměrných žánrovek, která nenabízí nic nového kromě přítomnosti Bruce Willise. Druhý den už jsem si na tuhle krimi ani nevzpoměl. Obávám se Brucíku, že John McClane už nejde oživit - 50 %. ()

gemi

Vlastně je to super film, který odsýpá a pořád se v něm něco děje, nenudí. Ale některé věci jsou WTF a ten závěr jsem nepochopil. Až do něj jsem chtěl dát čtyři - jen kdyby to nebylo tak přitažené za vlasy. ()

rublik05

Bože vrať nám ty časy, kdy Bruce Willis ještě chtěl být hlavní postava a chtěl podávat dobré výkony. Rukojmí je ten typ filmu, který i přes své docela průměrné vyznění nabízí docela drsnou podívanou s mimořádně povedenou atmosférou, dobrým hereckým obsazením a dobře natočenými akčními scénami. Scénáristé se docela vyřádili a vytvořili poctivý a řádně nahláškovaný akčňák, který svou podmanivou temností diváka dokonale pohltí, největší škoda je lehce odfláknutého závěru. Moc se mi líbila hudba, ta snímku moc pomohla, stejně tak jako samotný Willis, který svou roli hravě zvládl a dá se říct, že je tahounem celého filmu, což už je v dnešní době v podstatě vzácný úkaz, bohužel. 7/10. ()

shifter

Vizualne zaujimava zalezitost, zo zaciatku to vyzera slubne, postupom casu divak zacne zivat az nakoniec uz len uvazuje o tom preco vlastne na ten film isiel, ved stacilo pozriet pocas dlhych zimnych vecerov na DVD. Tri hviezdicky z nostalgie - clovek si pri pohlade na Willisa v hlavnej ulohe sem-tam nostalgicky spomenie na Die Hard.. ()

Alojs

Rukojmí je vším možným, jen ne thrillerem, který by byl v celé své délce jednoznačně specifický a pomyslným složením homogenní. Francouzský režisér Florent Emilio Siri (Vosí hnízdo) si ve svém zámořském debutu počíná velmi nejistě, a přestože mu nechybí notná dávka obrazové invence a schopnost zobrazit „stokrát viděné“ poněkud jinak (viz závěrečná scéna v plamenech), bezednou propastí se mu stává široká žánrová rozličnost. Siri jako by nevěděl, co chce vlastně natočit. Je to drama? Thriller? Nebo snad akce? ***** Siri je jako Pavel Nedvěd. Svou nerozhodností jen brnká na nervy přihlížejícím divákům. Chvilku taktuje tak, podruhé zas onak. Několik minut se snímek tváří tak, jako kdyby byl natočen na smirkový papír, o chvíli později se z něj stává x-krát naservírované rodinné drama (rozhádané manželství, otec kontra dcera) a jako třetí přichází na řadu rádoby realistický thriller (po němž následuje opět psychologické drama, aby to ke konci mohlo vyústit v nelogickou akční řež). Nutno však zmínit - ne vše je zaviněno režisérem. Nemalý podíl má na tomto výsledku i samotný scénárista. ()

Tiiso

Film ve mě vzbuzuje rozporuplné pocity. Chvílemi jede na plný plyn a na druhé straně jakoby kulhal a používal klišé. V snímku celkově posunuje laťku kvality Willis a občas neobvyklá kamera. ()

godspeed

nic extra, ale i na podruhé se to dalo dokoukat a nenudil jsem se. kdybych byl christopher nolan a hledal nového herce pro roli jokera, kterou ztvárnil fenomenálně heath ledger, tak by to byl ben foster. ten chlapík je neuvěřitelnej. jak v tomto filmu, tak v 3:10 to YUMA. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)