Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

xxmartinxx

Ucházející drama s dosluhujícím Willisem. Je to smutné a asi i drzé, ale právě tento film ukazuje, že Bruceovi už bych akční hrdiny měl pomalu přestat věřit... a i když film je to dobrý, příjemný a chvílemi nápaditý, nepřinesl toho moc nového. ()

Shit

Ze začátku to vypadá jako hodně tuctovej film o tom jak se Willisovi nepodaří zachránit nějaký dítě a na konci to zase všechno napraví a ono to taky tak je, ale naštěstí je to proložený i jinou zajímavou zápletkou, která to oživuje a vyvadí z tuctovosti. Taky mě potěšil nestárnoucí Bruce Willis, kterej sice moc akčních prvků nepředvádí, ale i tak je skvělej. Další prvek, který se mi na tomhle filmu líbil je vizuální zpracování některých scén a to hlavně scény v hořícím domě a příchod Bena Fostera s molotovem, to bylo skvěle zpracovaný, ale zase na druhou stranu film disponije až moc velkým množstvím stupidních scén a jako vždy strašně chytrým zločincem s chladnou hlavu a to už nějak moc nemusim, takže slabší 4* ()

Morien

Akce "osmdesátky s osmdesátkou" se trochu opozdila, nicméně Benovi Fosterovi se asi podívám pod paruku. Mužům sluší černá nejlépe. Co je horší než totálně stupidní film? Podprůměrný film, který má několik velmi slibných okamžiků. ()

choze

Už jen za to odporné klišé s překonáváním hrdinova traumatu a rozpadající se rodinou, kvůli kterému se Bruce celou dobu tváří jako že se každou chvíli rozbrečí, bych tvůrce nakopal do prdele. Efektní titulky a kamera, velmi průměrný scénář, jediná větší akční scéna. Bída. Ale líbilo se mi, jak to hajzlík Bena Fostera v závěru pěkně rozsekl. ()

Gilmour93

Je to prosté. V domě jsou idioti a mají rukojmí. Bruce zachrání rukojmí a zatkne (zabije) idioty.. Siri se s tím v úvodu nepárá a nabídne spoustu režisérské invence, titulky připomínající Sin City a dokonce poruší základní pravidlo "Nikdy nezobrazovat smrti dítěte", ovšem s přibývajícím časem se film začne topit v bažině klišé, až definitivně zapadne do marastu šedivého žánrového průměru. A nepomůžou ani Willis, jenž opráší zasmušilého Jamese Colea z 12 opic, ani Foster běhající ventilací jako vetřelec a vycházející z plamenů jak Keyser Sozé ve svých maďarských začátcích. Z první scény jsem měl chvíli pocit, že to do Hollywoodu přišel zkusit Jirka Pecha.. ()

Brouk

Takový slibný začátek!!! Postupem času se filmík (atmosféra je ale pěkná) stává (pro mě) nelogickým drhnoucím mechanismem, škoda, škoda, škoda, že to nezmákli až do konce, takhle je z toho jemně nadprůměrný thriller... a já čekal víc... ()

genetique

Na Willisovku dosť opomínaný film. Podľa mňa výborný príbeh, na rozdiel od 'Pascí' temný a nevtipkujúci. Aj keď možno niekomu niektoré okamihy pripomínajú síce scény z iných filmov, človek si to počas strhujúceho a napínavého deja vôbec neuvedomí. Koniec je trošku prehnaný, to uznám, ale bez neho by som dal za päť! A záporák je ozaj hustý, mráz po chrbte nechýbal aj keď to možno nebol zámer. 85%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý thriller s Brucom Willisom. Má dobrý príbeh o bývalom vyjednávačovi, ktorý po jednej neúspešnej akcii skončil a stal sa bežným policajným šéfom s malom mestečku, kde sa ale trojica mladíkov rozhodne vykradnúť dom, čo im moc nevyjdeí a tak sa tam spolu s rukojemníkmi zabarikádujú. Lenže v dome je aj niečo, o čo má záujem vplyvná organizácia, ktorá mu unesie rodinu a tak musí policajt znovu využiť všetky svoje predchádzajúce schopnosti, aby zachránil rodinu, ale aj rukojemníkov. Spracovanie je celkom slušné, dej v žiadnom ohľade nepôsobí nijak výnimočne, ale napriek tomu, že celá táto tématika vyjednávania a záchrany rukojemníkov ma až tak moc nezaujíma, tak tu ma dej dokázal dostatočne zaujať po celý čas, zaobišiel sa bez nejakých výraznejšie slabých miest, aj keď nejaké pomerne zbytočné dialógy sa tu predsa len nájdu. A veľkým plusom je aj tá druhá línia, len mohla mať viac priestoru. Akcie je tu málo, ale aspoň tá je na tom dosť dobre. Za celý film sa nájde len pár menej výrazných maličkostí, ale v záverečnej fáze už poteší aj nejaká tá akcia, obzvlášť zneškodnenie zásahovej jednotky molotovovými koktailami je dosť pôsobivé a hlavne vizuálne skvelo zvládnuté. Herecké obsadenie je na tom dobre, Bruce Willis so svojim štandardným výkonom, ale nadmieru spokojný som aj so zločincami, obzvlášť Ben Foster je tu správne pôsobivý a je jedným z hlavných kladov filmu. Ale nesklame ani zvyšok postáv. Réžia a technická stránka sú vydarené, vizuál je vydarený, je tu viacero zaujímavých kamerových nápadov, myslím, že výrazne lepšie už ani tento film natočiť nešlo. Lepšie hodnotenie nedávam, lebo len predsa to nie je práve môj typ filmu, stačí ho vidieť raz, nanajvýš dvakrát, ale všetky stránky sú viac alebo menej nad priemerom a tak nemám dôvod kritizovať. 61% ()

Le_Chuck

"Nič nové na svete, dáme si repete." Tak onehdá spieval Ivan Krajíček a to ani netušil, ako sa jeho slová raz budú hodiť. Na Hostage ako riť na šerbel. Aj cez otrasný začiatok, nevýrazného Willisa nakoniec dávam plný počet. Aj keď si myslím, že to je na čisté 4*. Ale za to, ako milo ma to prekvapilo, za démonického Fostera a za Siriho, ktorého "rutina" ma dokázala stopercentne zaraziť do kresla, neváham. Verím, že jeho hviezdička raz poriadne zabliká. A v brzkej dobe to repete naozaj dám. ()

Kaka

Neuvěřitelně sugestivní filmařina, která současný trend akčních filmů míjí několika mílovými kroky. Nedočkáme se žádných megaakčních scén, dunivé elektroniky, patetických proslovů. Siri nám místo toho nabízí temný, poměrně jednoduchý příběh o starostlivém otci, pro něhož znamená rodina vše. Akční scény jsou tvrdé, aby vše vyznělo co možná nejrealističtěji. Jen dějově to není tak chytlavé jak by bylo potřeba. ()

Lavran

Standardní operační procedura, která se už od silně stylizovaných úvodních titulků nepokrytě hlásí k sortě snímků uplácaných na efekt, ale jak už to tak v dnešní nejisté době bývá, nakonec se skrze všechno to bahno klišovitosti - jako na truc - prodere i hřejivý paprsek nefalšované inteligence. Negování klasického happy endu a trpce úsměvnou citaci z Vetřelců pak považuji za více než příjemnou pozornost podniku. A to jsem nečekal zhola, ale ZHOLA nic... 3,5* ()

castor

Bruce Willis trochu jinak; a tak trochu furt stejně!! Počáteční vysoká úroveň hodně naráží na viditelné trhlinky, solidní atmosférické drama se přelije do nezáživných vod. To bylo tak – unavený bývalý policejní vyjednavač Jeff Talley se po nevydařeném klábosení po telefonu (výsledkem tři mrtví) odporoučel na klidné městečko, aby se tu dožil důchodu. Jenže do honosného sídla podezřele majetného účetního se tu vloupají tři mladíci a všechno nabere nečekané obrátky!! Takže, co potěší: Samotný (stále ten starý dobrý) Willis, jeho počáteční stylový plnovous, úchvatné titulky, stylizovaný požár.. Co nepotěší: Zbytek!! ()

MM_Ramone

Bruce Willis je výborný, všestranný a divácky obľúbený herec. Jeho meno je prestižnou obchodnou značkou. V zlých filmoch nehrá. Niekedy sa síce objaví aj v nie zrovna originálnych projektoch, čo majú prehnane vysoké ambície. Presne taký je akčný thriller "Rukojemník". Policajný vyjednávač Jeff Talley sa po zbabranej akcii, pri ktorej zomrú traja ľudia, rozhodne opustiť Los Angeles. Odchádza s rodinou do malého mestečka Bristo Camino, kde je veliteľom miestnej polície. Všekto sa však znova rozbehne, keď traja mladiství kriminálnici prepadnú dom mafiánskeho účtovníka Waltera Smitha. Len vďaka bohatej produkcii, ktorá dokázala zaplatiť Bruce Willisa to mierne prevyšuje priemer. *** ()

petero

No tak ďalší film v ktorom si Bruce poplačkal. Je to jeho najnovšia filmová úchylka, alebo čo? Nech už konečne natočí Smrtonosnú pascu 4. Chcem ho vidieť ako drsňáka ktorého nič nerozhádže a je cool celí film. ()

Xmilden

V době kdy Bruce Willis sice už nebyl skvělý, ale stále byl hodně dobrý přišel Rukojmí. Zpočátku poměrně zajímavá myšlenka, jenže pak do toho scénarista zaplete mafii a téma uzavřené nedobytné pevnosti, ve které se skrývá vyšinutý Ben Foster, je upozaděno. Jak jistě tušíte, filmu to značně uškodí. Kdysi se mě Rukojmí líbil více. 50% ()

Phobia

Ti padouši se prostě nepoučí, že existují lidé, které je maximálně vhodné nesrat! Bruce Willis hraje první ligu za tyto netýkavky, co libovolné násilí vůči sobě či zpřízněné skupině obyvatel, trestají s kupou drsňáckých hlášek na sarkasmem pokřivených rtech a s nekompromisní tvrdostí navrch (jakkoliv přitom někdy mají zprdele kliku). Ať už jde o teroristy, gangstery nebo rozmazlené až psychopatické fakany, měli by si konečně zapsat za své v dětství málo vytahané slechy: nevyplácí se krkat Brůse! Našlápnuto měli "Rukojmí" o něco lépe, pisálci scénáře se bohužel drželi konvencí jak "potřební" sociálních dávek, přesto se mi film trefil do správné nálady a tak jsem si až na několik slabších momentů sledování docela dobře užila. 71% ()

kinej

Hostage bych doporučil pouze fanouškům Bruce Willise. Během filmu se asi nějak zabaví. Jinak je film nezajímavý. Neořináší nic nového. Bruce Willis hraje úplně sejně jako v každém jiném filmu. Je to takový čistě marketingový produkt akční thriller + Bruce Willis = solidní zisk. Žádné jiné ambice tento film nemá. Nudit se asi nebudete, ale bavite asi také ne. ()

Jamal

Poprvé jsem viděl Bruce Willise zahrát jak se bojí, je to velice zajímavé, ale mě to prostě u něj nějak moc nesedí, jak se klepe a pláče, příjde mi to komické, no ale stejně to ušlo, viděl jsem mnohem horší slátaniny které se mi líbily (( :: ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)