Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

Fiftis

Celkom zaujímavý, dobrý thriller s Brucom Willisom v hlavnej úlohe. Film má slušné tempo a skvelé dramatické scény, celkovo som sa slušne bavil. Koniec s vystrieľaním mafie nezabudnuteľný. Čo povedať viac? Bola to sympatická, dobre zahraná a pohodovo naladená snímka so štandardne dobrým Willisom a nádychom Smrtonosnej pasce. ()

Shakers

Povedal by som, že tento film nás celý čas drží v šachu.Skvelá atmosféra, len miestami je tempo filmu dosť uťahané. 85% - 4* ()

Boogeyman

Docela dost dobrý! Hodně zajímavá Willisovka! Spousta zvratů a ten šílenej mladík je fakt ostrej! ....A asi nejhezčí úvodní titulky, co jsem kdy viděl! ()

Paldini

Variace na seriál 24, ale vměstnaná do necelé dvouhodinovky. Jedna neuvěřitelná pasáž střídá pasáž jinou, naprosto nesmyslnou, tvůrci silně podceňují divákovu inteligenci. Ale přesto se na tuto slátaninu dobře dívá a našel jsem si i svého oblíbence (terminátorský, psychopatický výrostek Mars). ()

Madsbender

Brilantný titulkový úvod, umocnený vynikajúcou hudbou Alexandra Desplata, k priemernej kriminálke, ktorá po dynamickej úvodnej 20-minútovke skĺzne do tuctovej rutiny, a už sa z nej nevytiahne. A nepomáha ani trochu nudný Willis. Pasáže s malým chlapcom sú ako vystrihnuté zo Sám doma, zatiaľ čo posledných 15 minút s psychopatickým Fosterom je regulérny horor (v poslednej scéne svojej postavy vyzerá ako zombie). Ten sprostý Taliano-Španielo-Francúz čo rád zneužíva Desplata by radšej do kriminálok nemal pchať nos. 40% ()

Rosomak

Schématicky natočený film, plný klišé, na kterém není zajímavého v podstatě nic. Skouknete, vypnete, zapomenete. ()

HAL

Pro mě velmi příjemné překvapení. Po tom co Willis Poslední dobou točí jsem čekal slátaninu nejtžšího kalibru a přitom jsem dostal velice zajímavý film. Zpočátku se tváří jako kriminálka ze staré školy o elitním poldovi který kdysi udělal chybu, ale i po letech šéfování malé policejní stanice se při vyjednávání s mladými delikventy držícími rukojmí snaží dokázat že stále nepatří do starého železa. Pak se ovšem na zdánlivě banální příběh začnou nabalovat další a další vrstvy, pro Willise to začne být osobní a film se změní na solidní akční thriller. Samotné ační scény jsou perfektně natočené, boje v hořícím domě vypadají nádherně (plameny ve zpomaleném záběru jsou zatraceně cool) a film se nesnaží dělat z postav nepřemožitelné supermany. Jedinou vyjímkou z toho je jen hlavní záporák, který by svou výdrží a charismatem šíleného vraha mohl směle konkurovat i většině "vyvražďovacích" hororů. ()

mzss1

Dost dobrý thriller, nejde tu moc o akci, akce byla spíše na konci, kde Willis sejme dost lidí najednou. Film měl dobrou děsivou atmosféru, kdy se neví co se stane. Film má dobrou hudbu a je dost krvavej. 83% = **** ()

Snorlax

Začátek se k divákovi otočí vlídnou tváří a s úsměvem ho pozve k zábavnému filmu. Jenže tím se zcela vyčerpá a servíruje jednu logickou podivnost za druhou. Divák to celkem trpně snáší, neboť děj je sic skromný, leč napínavý. Závěrečná třetina je naplněna samými ptákovinami. Propracujeme se k chodící mrtvole a nesmrtelnému Willisovi. Samotný závěr by musel odradit i děti z mateřské školy pro mentálně retardované. ()

Legas

Po dvou velice komorních filmech (Muž, který nebyl a Nikde v Africe) jsem Rukojmí s radostí uvítal. Občas není na škodu se podívat na příjemně průměrný thriller, i když na druhou stranu je to škoda, protože od začátku se film i přes klasická klišé vyvíjí velice slibně. V první (lepší) polovině jsem neustále myslel na čtyři hvězdičky, ale musím bohužel konstatovat, že ke konci je film značně přeplácaný. Divák potom neví, jestli sleduje film o vloupačce dětí do paláce bohatých, nebo film o terorizujícím psychopatovi, nebo film o rukojmích a poněkud nejasné hře o velké peníze. ()

Anderton

Všetko je zdanlivo na svojom mieste, atraktívna zápletka, luxusný barák, ten "správnej polda" a nejaké tie kufre peňazí s tajomstvom. Takže sa tešíte na solídnu zábavu. Ako keď prídete na moderný štadión na zápas svojho klubu. Lenže tréner naordinuje akúsi novú, špeciálnu taktiku, ktorá nie je vyložene zlá, lenže tvári sa akosi umelecky a funguje iba miestami. Zopár krát síce družstvo pekne skóruje, lenže bohužiaľ to nestačí. Výsledkom je tak viac menej prehra. Ja by som nesúhlasil s tým, že Rukojemník je neoriginálny tuctový priemer, on je skôr nezvládnutý veľmi zvláštny triler, ktorý chcel zabojovať s konkurenciou svojou formou a svojim spôsobom aj štýlom rozprávania. Aspoň vidno, že tento typ komercie vyžaduje klasické rozprávačské štruktúry, kde vždy vieme, čo sa deje a preto sme v napätí. To sa tu často vytráca. ()

nash.

Thriller, který laťku průměru přeskočil tak těsně, že se chvěla od úvodních po závěrečné titulky. Slušně nahozená situace, kolísající napětí a slušně vygradované finále. Willis jako polda okolnostmi donucený jít za tvrďáka byl standardně dobrý a komicky klišovití mafiáni vypadali spíš jako parodie, takže nakonec byli nejzajímavějšími postavami ti kluci, kterým se vymkla z rukou krádež auta, a svým způsobem také jejich psychicky narušený společník. ()

Slarque

Bruce Willis je zpátky tam, kde ho mám rád. Sice zase nasazuje krk kvůli vlastní rodině, ale není to na Vánoce. Po standardním prologu a úvodu se rozehrává docela slušná zápletka, ve které mají zlí hoši dost problémů sami se sebou a netuší, že jsou ve větším průšvihu, než si dovedou představit. Florent Siri tuhle podívanou dokázal vizuálně pořádně nadupat, Alexandre Desplat mu vydatně pomáhá dobrou hudbou a pokuď nemáte nějaký problém s Willisem, mohlo by se vám to líbit jako mně. ()

Tommy987

Čakať od Rukojemníka originalitu je asi hodne zlý nápad, téma "polícia vs. únoscovia" je čo do nápadov a inovácií už maximálne vyčerpaná, čo vonkoncom dokazuje aj scenár samotného Rukojemníka. Klišé strieda klišé, dobre známa situácia druhú... Stav zachraňujú ako môžu pomerne dobrí herci - Bruce Willis odvádza svoj vysoký "policajný" štandard (ale nemôžem si pomôcť, ja mám radšej jeho cynických hláškarov a la Posledný skaut, Die Hard trilogy, Piaty element atď.), ale skôr by som vyzdvihol Bena Fostera, ktorý zvláda svojho úchylného psychopata s ľahkosťou, až z toho behá mráz po chrbte. Ale skutočnou devízou filmu je práca Florenta Emilia Siri, ktorý dokázal vytvoriť veľmi dobrú atmosféru, takže sa film aj napriek vlažnému scenáru dá prežívať s napätím. Výborne pomáha aj hudba, ktorá je väčšinou výrazná a atmosférická, i keď miestami to skladateľ trochu prehnal a pôsobí máličko rušivo. Takže v globále mi z toho vychádza mierny nadpriemer, t.j. 6/10. ()

klerik

ÚKRYT+MERCURY Klasický Willisovský triler, kde si Bruce našiel aj pár miest na herectvo. Scenár možno trochu klišovitý, réžia trochu nevyvážená, ale film nenudí a slušne odsýpa. Hlavný zabijak je skvelý - až sa mi zdalo, že tento film mal byť o ňom a nie o nejakom bývalom vyjednávačovi :) Filmík v pohode zapadne do nenápadnej série "neMcClaneovských" trilerov akých nám Bruce predviedol už kopec, ale ja som len rád... lebo tento žáner je od ďalšieho Armagedonu tak príjemne vzdialený... ()

LaciLC

Rukojemnícky akčný triler, opäť s pekne drsným Willisom. Ale kvalít jeho starších Smrtonosných pascí nedosahuje. ()

Chrustyn

Celkem slušná a napínavá podívaná. Neškodila by nějaká ta akční scéna ale nevadí. Vše vynahrazuje dobrý Willis a opravdu napínavé chvíle. ()

sharky

70% Vizuálně neuvěřitelně působivé - myslím hlavně finále v hořícím domě s šíleným krvácejícím puberťákem-zabijákem, tyhle scény jsou opravdu chytlavé až strhující, scénář je ovšem zoufale klišovitý a dialogy místy dost stupidní, naštěstí jich není tolik a nejsou tak důležité. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)