Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Bruce je vážně kabrňák. Když jsem ho uviděl na začátku, že vypadá jak houmlesák vykouzlilo to na mé tváři úsměv, protože tahle jsem si ho ani ve snu nedokázal představit...Jakmile však navoskuje holou lebku a pustí se do akce – očekával jsem další parádní jízdu, ale on tu tentokrát držel nohu tak „napůl plynu“. Film jako celek dost hapruje a nejvíc to odnesla atmosféra. Místy to mělo slušné grády, ale nešlo přehlédnout některé nudnější pasáže. Navíc i já patřím k těm, kterým se první polovina líbila víc, jak ta druhá. Na druhou stranu finální řádění psychopata Marse (Ben Foster) a jeho ohnivá show – no prostě krása. Viděl jsem už ovšem dost lepších filmů s mým oblíbeným akčním hrdinou, takže zůstanu u průměrného hodnocení. ()

ARI50

Bruce Willis dostává druhou šanci, protože první byla špatná a tak přichází napínavý thriller o přežití v luxusním bytě s povedenými maníky. ()

Bauer

Od začátku do konce velmi strhujicí thriller ve kterém dominuje slovo " thrill". Bruce Willis se do role vyjednavače hodí perfektně.Ovšem kdo mně velmi překvapil je Jimmy Bennet , to je malej hereckej talent.Ben Foster.....na toho nemám slov , bál jsem se ho , jeho postava byla dost temná a skvěle zahraná.Tohle by se dalo nazvat jako předkrm před Die Hard 4.0.Pro mně je to 4,5*. ()

Genero

Kdyby ještě včera nějaké nekompetentní hovado sebralo odvahu a tvrdilo mi, že existuje film s Brucem Willisem, který mě unudí téměř k smrti, nepokrytě bych se mu vysmál a vmetl mu do tváře nějaká ta hanlivá označení pohlavních orgánů. Asi jsem se v poslední době příliš namlsal výbuchů výškových budov, trhání německých vepřových hlav a šukání veverek, ale musím ztrápeně konstatovat, že film Rukojmí je skutečně nudná kravina. A dokonce ani smrtonosné finále mé chmury nezahnalo, protože mě střelba vzbudila, zrovna když se mi zdálo o tom, jak Bruceovi ta smrt sluší. ()

svik

Hodnotím 1b....Každopádně jedinečné herecké výkony všech herců bez vyjímky. Překvapila mne 1 scéna se zarostlím Brucem, jeho herecké nasazení bylo typické k jeho postavě . K výkonům mladých herců není co dodat dokonalost sama . Příběh na 1 fakt super i scénář, ovšem bych film doplnil více prolínavostí stávajících příběhů. ()

ConanVJ

Pěkný triller s Brusem Willisem, coby bývalým vyjednavačem SWAT týmu Jeffem Talleyem, který se po nepovedené akci stane šerifem na předměstí L.A. Když tři výtržníci přepadnou bohatou rodinku v jejich domě, musí se Jeff vypořádat nejen s výtržníky, ale i větší organizací, pro kterou je předadený otec rodiny bankéřem, který pere jejich peníze. Jeff už nemá za úkol zachránit jen cizí rodinu, ale i svojí. Ve filmu není vidět nic, co by nebylo jinde, ale zas Willis jede svůj standard a je na co se koukat. Filmek jede svým klidným tempem až do finále. Akčních scén je tam míň, ale jako celek film funguje dobře. Za mě 70% :) ()

Marsik

Prvních 10 minut nás skvěle nakopává a hned od prvních vteřin jsme vtaženi do filmu. Práce vyjednavače byla v podání Bruce předvedena parádně, i přes to, že výsledek onoho případu nebyl pozitivní. Poté si divák vydechne, děj se posune o rok dopředu a my sledujeme jiného Willise, avšak rozdíl není na škodu. Po vniknutí do domu bohatého chlápka partou tří mladých magorů si divák klade otázku, jak se s tím tvůrci popasují, aby se z toho nestala fraška. Naštěstí vše dopadne relativně dobře. Zejména Ben Foster pozvedává úroveň a svou postavu násilnického psychopata zahrál výborně. Měl bych sice pár výhrad (např. zápletka s DVD byla podle mě zbytečná), ale i tak jsem po necelých dvou hodinách mohl konstatovat, že jsem viděl napínavý thriller. 75% ()

spaceboyCZ

Nemuzu si pomoct, ale tenhle thriller se mi moc moc libil. Jednak proto, ze Willis je tam skvelej, a taky proto, ze to neni klasicky americky happy end (prvni sok byl, ze tam nechali zabit v podstate nevinneho mladyho kluka). Ma to spad, ma to energii a ten film proste od zacatku do konce jede, nenudite se. ()

themic

Mám rád filmy akční filmy, u kterých člověk musí i trochu přemýšlet. Tento film to splňuje. Film Rukojmí v hlavní roli s Brucem Willisem je nabytý akcí, která člověka přiková k sedadlu. Je pravda, že tohle je Brucova klasika, kdy zas musí někoho zachránit. Líbila se mi kamera a střihy, hlavně konec. Bruce je tvrďák a jemu takovýhle role sednou, takže hodnotím 4hvězdičkami včetně hvězdičky za Roberta Kneppera.. 75% ()

fannah

Mazácké záběry, kamera je v tomto filmu víc než dobrá. Dějové zápletky jsou sice poněkud chatrné, a herecké výkony herců v uvozovkách žalostné, ale Bruce Willis to dává obstojně a celý film nepůsobí špatně. 75% ()

Adman

Solidně působivý, docela nadchnutí schopný a prostě líbící se mi dobrý film, na který jsem docela dlouho čekal. S takovým pocitem, jako jsem odcházel z kina u tohoto filmu si nepamatuji. Podobně jako u filmu "Telefonní budka", jak už to u thrillerů bývá člověk ani nedutá v napínavých chvílích, kreje se za co přijde pod ruku, a stačí jen málo, aby se ti slabší z nás dočista rozsypali. Film je plný emocí, nálad a lidských vlastností. Možná že právě toto, mě na filmu tak přitahuje a stává se tím dobrým. Je v něm prostě obsaženo něco, co každé scéně dodává realistický nádech. Tady je rozhodně zajisté na místě abych pochválil herecké výkony, před kterými smekám klobouk. Určite u filmu neusnete, a je to skvělá volba pro strávení pozdního večera. 4,5 hvězdy. ()

Rosana

Vsichni zli jsou mrtvi, Brus Vilis vsechny zachranil a dobre to dopadlo :) Kdo by to byl čekal... Teď jsem to viděla po dlooouhé době a musím říct, že jeto naprosto příšerný film. Nelogický, nesmyslně rychlý střih střídají zpomalené záběry, je to snad první film, kdy přes debilní zpracování přestávám vnímat ještě debilnější děj. ()

JJ.Gibson

Ve všech aspektech horší než průměrný film. Smyšleně překombinované, bez kreativního nápadu. To člověka dost rychle přestane bavit na to koukat. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)