Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

GodComplex

Solidni hra na poldy a na rukojmi. Bruce Willis ve skvele forme. Velmi povedena hudba. Typicky hi-tech baracek a mechanicke uzamceni ala Fincherova Panic Room. Banda amaterskych vytrzniku, vcetne hlavniho psychopata, ktery vypadal 1:1 jako Trent Reznor za mlada, vcetne chovani a finalniho "Burn" motivu. Vizualne pekne zabery a vubec celkove dobre odvedena reziserska prace. Na druhe strane pomerne dost stupidni scenar. Story, ktera zde uz vazne byla milionkrat. Sceny, postavy, dialogy, vsechno neskutecne predvidatelne. Vybornou prvni pulku vystridala mdla a nudou zavanejici druha cast. 6/10 ()

Vojcl

Nic víc než průměrný akční thriller s průměrným scénářem a průměrnými hereckými výkony.. Nebýt skvělého Bruce Willise, který se tentokrát představí v trochu odlišné poloze, než jak jej známe z trilogie Die Hard, bylo by hodnocení ještě nižší.. ()

zipper111

Drsňák Bruce to zase všechno vyřešil. Docela dobře natočený film, naprosto nenáročný, jak dějově tak ani herecky ničím nepřekvapil. Prostě průměr... ()

Orlau32

Na počátku tohoto komentáře musím říci, že akční filmy nejsou sférou mého zájmu. Jenže zde mě zlákala přítomnost Bruce Willise, též proto, že film i produkoval. Prožila jsem "napinák" jako blázen ! Velmi dobře udělaný film, ale Bruce přehrál Ben FOSTER v roli záporáka a vraždícího psychopata. Tohoto herce jsem viděla poprvé a udělal na mě negativní dojem v tom nejlepším slova smyslu = zvádl svou roli na jedničku. V závěru filmu Bruce WILLIS ukázal, že je vynikající herec a že umí i tragické role zahrát bez "ztráty kytičky". Pro myšlenku námětu a pro ztvárnění osob v něm, musím dát filmu 4*. ()

Makky

Po druhý raz ma Rukojemník až tak neupútal, ale tak či tak som svoje hodnotenie nezmenil. Banda tupých chalanov si tu pekne posrala život, ale Jeff Talley so svojou pokojnou povahou nakoniec všetko vyriešil :o) ()

SarumanKo

To, čo spočiatku vyzeralo na rutinnú záležitosť, sa časom prevalilo v pôsobivé dielko. Iste, Rukojemník v rámci žánru nič nové neprinesie, nedokáže to, ale aspoň sa o to ani nesnaží. Pokojne by som film onálepkoval ako "Smrtonosnú pascu XY", ale má niečo navyše (samozrejme aj mu dosť chýba). Je to totiž prekvapivo dobre napísaný (alebo scenárista to kliše dokáže kvalitne maskovať) a klasicky dobre zahraný thriller, ktorý ale mnohokedy stavia na citovú stránku, depresívnu a temnú, nielen, čo sa hlavného protagonistu (Bruce Willis) týka, ale i iných postáv. Za zmienku stoja démonický Ben Foster alebo schopný a neotravný Jimmy Bennett. V rámci žánru je Rukojemník proste výborný po akčnej i dramatickej stránke. (70%) ()

blackrain

Klasický film s Brucem Willisem. Bohužel musím chtě nechtě konstatovat, že Bruce měl na svém kontě mnohem lepší role, než byla tato. Když přivřu obě oči, tak je to film vhodný tak na jedno skouknutí. Kdyby tu nehrál Bruce, tak bych o film ani nezavadila. ()

Pet

Butch mozna videl jiny film, nebo spise cetl o jinem filmu. Trailer laka na temer mysticky thriller, ale dockame se pouze standardniho, lehce ohraneho tematu s obcas vytecnou kamerou a klasicky presneho Willise. ()

suicide

Opravdu překvapivě zábavný, napínavý a akční film o rukojmích. Ale kdyby zůstalo jen u snahy osvobodit tři rukojmí z domu, zdaleka by mě film nezaujal tolik. Ale sledovat jak Bruce Willis musí balancovat na hraně zájmů svých, o kterých nesmí nikomu říct, a zájmů rukojmích v domě, dovedlo film k vrcholu. Už nešlo jen o "tupou" akčňárnu, ale drama thriller na výši. Myslím, že by na kvalitě neubralo, kdyby scénář vypustil úvodní neúspěch Willise coby policejního vyjednávače. I když vidět Bruce s vousy a vlasy mělo taky něco do sebe. ()

topi

Strašná suchařina, připepřená patosovými scénami...Hrozná hudba, hroznej střih a nájezdy kamer do tváří herců byly opravdu " úžasný " Fuj! Žádná pořádná mela, ale slabota. Tenhle film zapadne v mé paměti (naštěstí) a za měsíc nebudu vědět, o čem to vůbec bylo. ()

movieband

Víceméně souhlasim s komentářem uživatele Shakers. Film má po celou svoji dobu skvělou atmosféru, jen to místy pokulhává mrtvými body. ()

YURAyura

Wiliz strikez back! ;]] Tentokrat ale nechava prolezat klimatizaci mladsi rocniky a soustreduje se na "psychologii" sve postavy ;] Prumer, ktery bohuzel nicim neprekvapi a kteremu chybi humor, coz je velka chyba. Smichejme trochu Ukrytu s Cellularem a Smrtonosnou pasti, okorenme Masonem, zalejme SWATem a mame hotovo. ()

PogoJoe

Poprvé se mi tenhle film líbil hodně moc - zejména režie, hudba a Ben Foster v roli psychopatického mladíka. Podruhé - zhruba po roce, už mě to tolik nevzalo. Kvalitní thriller, jeden z nejlepších, ve kterých si Bruce Willis měl možnost zahrát. ()

gegina31

Bylo to akční, drsný, napínavý a mě to bavilo. Rozhodně mě to bavilo víc jak kterákoli Smrtonosná past, ve které Bruce hrál. ()

fmash

Nebýt nemalé dávky opravdu odporných klišé, byl by tento dramaticky akční nabitý snímek na nejlepší cestě k maximálnímu hodnocení. Takhle ale jen tak tak sahá na průměr. Pokud se divák bez reptání smíří s kompromisy v tomto směru, podívaná to vůcec není špatná. ()

SonG

To, co zezačátku vypadá jako slušná podívaná, se zvrhne v tupý film plný předvídatelných událostí a nemastného, neslaného děje, který rozdoně diváka ze sedadla nevytrhne. A nezáchrání to tentokrát ani Bruce Willis. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)