New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Salus

Jeden z mých oblíbených kousků. Miluji Jovovich, když říká "automatický mytí" nebo "multipas". Oldman brilantně zvládl superpadoucha, na kterého je radost pohledět. Tento film se dá vidět nesčíslněkrát. A sólová arie Plavalaguny je božská. ()

Elemmírë

Tenhle film je prostě skvělý. Není nijak dokonalý ale dokáže se zapsat do srdce. Bez výčitků svědomí 5 hvězd! Leelo rulezz! ()

marason

Veskrze optimistická scifi, která nepostrádá akci,zábavu a Bruce Willise, takový protiklad depresivních 12 opic. Navíc v Evropě naprosto nevídané trikové zpracování a další skvělý padouch pro Garyho Oldmana. ()

Romulus007

Jména jako Bruce Willis, Gary Oldman, Chris Tucker, Luke Perry jsou jistě všem známy. Už při této kombinaci hereckého obsazení bych se šel na tento film podívat, i kdybych vlastně nevěděl o čem má být. Ovšem také Milla Jovovich zde vypadá naprosto úchvatně. Volba této herečky a taky jejího kostýmu byla pro tento film dle mého názoru klíčovou. Její rudě zářící vlasy a jemný obličej by nenechali chladným ani nebožtíka :-). Ale důležité je opět zdůraznit, že jak hudba, tak i kamera a děj jsou na svém místě. Spolu dohromady tvoří skvostnou vizuální podívanou, na kterou je možné se dívat třeba stokrát za sebou. Vše do sebe zapadá, děj má spád a scénky mají vyvrcholení v okamžicích kdy by jste to právě čekali, nebo potřebovali. Řekl bych že načasování humorných okamžiků bylo provedeno přímo s chirurgickou přesností. Dále pak postavy pana Zorga a radiového hlasatele pana Rubbyho vám zajisté provětrají bránici. No a co se týká Bruce, tak samozřejmě nelze o jeho hereckém výkonu ani na chvíli pochybovat. Zde v tomto filmu dokázal že se hodí i pro hraní komedií, nežli jen pro ty akční thrillery nebo snad milostný filmečky jeho typu. Tímto filmem si určitě udělal velké významné plus u nekonvenčního diváka. K mému hodnocení. Je to jasně pět hvězdiček za herecké výkony, scénář, kameru i hudbu. No a samozřejmě bych dal šestou hvězdičku navíc za Millu, kdyby to šlo;-) ()

Yossarrian

I po letech stále originální podívaná, bezchybné herecké výkony. Besson scénář nosil v hlavě už od šestnácti let a svůj sen si splnil. Bohudík. I když trochu nedoceněná, přesto nejlepší scifi 90.let. ()

Dexter666

Klasika...Fakt mi niekedy pripada, ked si to tak spatne premietnem, ze sa Lucas pri tvorbe Corusantu inspiroval Bessonovou kreaciou...Ktovie, kym sa insprioval Besson :-) Film ani chvilinku nenudi, je to jedna velka jazda na horskej drahe a vzdy ked to pozeram, je mi luto, ze uz je koniec. Plne hodnotenie ma u mna kvoli niektorym pikoskam navyse - Luke Perry, Diva Dance, tej neuveritelnej superzbrani, ktoru prezentuje Oldman a mnohym dalsim... ()

saladín.

Vsetci nadavaju na Ruby Rhoda ale ruku na srdce: cim by to bolo bez toho, aby nam aspon niekto pekne, poriadne a poctivo otravne liezol na nervy? Vsetko alebo nic. PS Gaultier na hrad. Vo frakoplavkach. ()

Killik

The Fifth Element jsem videl uz nespocetkrat a pokazde me vyborne pobavi. Neuveritelne mistrovsky namichany koktejl akce, sci-fi, humoru a jako tresnicka na dortu je na patre lehce doznivajici chut romantiky. A neomrzi se, pokazde chutna skvele :) ()

`barocco

Luc Besson natocil scifi rozpravku ktorej zub casu nie a nie uskodit. Videne po neviem kolky raz, znova a znova udivuje nadcasovost hudby Érica Serry, vizualny navrh buducnosti z pera francuzkeho komiksoveho ilustratora Jean Girauda ci kostymy od francuzskeho modneho navrhara Jean-Paul Gaultiera. Do toho precizna Bessonova rezia ktora si vyhra aj s najmensim detailom. Volba Bruce Willisa ci Gary Oldmana viac nez stastna, vidno ze obaja si svoje ulohy doslova uzivali. Etericka Mila Jovovich ktora akoby sa len pre tuto ulohu narodila. A nakoniec hlasky ktore doslova zludoveli: Co te nezabije, to te posili....ci Cas neni dulezity, dulezity je pouze zivot.... ()

Nut

Kombinace akčního filmu s komedií sluší Willisovi nejvíce. Jinak tento naprostý úlet považuji za jeden z nejlepších filmů vůbec, každá jeho minuta je dokonalá, plno hlášek a dokonale sednoucí hudba. ()

YOGI_BEAR

Tak na první pohled se to může zdát jako naprosto přeplácáná blbost, plná přehrávání, různých prapodivných obleků, barevnosti a velice jednoduchého příběhu(alespoň na sci-fi). Ale já sem si to zkrátka užil. Ať už třeba Bruce Willise, který snad ani neumí bejt špatný a tady je výborný, a nebo pro mě naprosto nezapomunetelné scény. A tím myslím především naháněčku v létajících autech po Manhatannu a taky přenádhernou scénu z opery s prostřihy na Milu, jak dává nakládačku záporákům. Když už sem jí zmínil, tak toto je jeden z mála fimů, kdy jí můžu. Většinou je strašná, ale tady vypadá fakt dobře a navíc jí ta role i sedne. Hlavně se na tom nedalo nic zkazit. A ten její jazyk ...Velký bada bum přímo do taxíku... Teď záporák. Gary Oldman sice není tak dobrý jako vtřeba v Leonovi, ale to je dáno tím, že tu zkrátka není tolik důležitý(hlavní záporák je přece jen zlo), nemá tolik scén, tudíž má míň možností se ukázat. Ale když předvádí zbraně tak je neodolatelný. Pět hvězd i přes Tuckera. ()

cici24

Nejlepší sci-fi mimo ameriku a které určitě americkým může konkurovat. Příběh je slušný, kostýmy jsou groteskní, ale padnou do celé vize filmu a odlechčení humorem je výborné....Milla Jovovich nebyla nikdy krásnější, Gary Oldman vyšinutější, Willis mužnější a Tucker šílenější:-))).. ()

KaKKashi

Byl jsem hodně skeptický, když jsem viděl ukázky, ale tenhle film mě překvapil. Jednoduchý příběh, mi nevadil, ani ni nepřišel neoriginální. Jako vždy drsný Willis odvedl slušný výkon, a Milla Jovovich byla skvělá. Jako dokonalá bytost která se zrovna narodila, by nebyla asi lepší žádná z Holywoodských stár. I padouši se mi líbili, a Superzáporák Gary Oldman byl k sežrání. Tempo je rychlé, spousta vtipných hlášek*, slušná akce*, výborné efekty*, a především Milla Jovovich* Super film za 85%:) ()

djcremo

Skvelé, vtipné, akčné a romantické. Jeden z mála filmov, ktoré si rád pozriem aj viackrát. Proste moja srdcová záležitosť. ()

Flamik

Brucovi Willisovi role nevyzpytatelného pohodáře nejvíc sedla. žral sem to a fandil mu od samého začátku. Jedinou věc sem nepochopil a to je to, že je tento film prezentován v prvé řadě jako sci-fi, ale režie věnovalo o dost více prostoru sbližování dvou hlavních hrdinů, takže se film jeví spíše jako romantika. ()

Pjotrik

Corbeeeen Dalaaaas!!! Skvělý humor, nadsázka, někdy až groteska. Tenhle film je v podobné pozici jako např. Verhoevenova Hvězdná pěchota. Jednoduše, kdo se nepřeladí na vlnu Pátého elementu, bude jen nevěřícně kroutit hlavou. "Abychom usnadnili Váš let, zapneme Vám regulátory spánku, které Vám budou...regulovat spánek":))) - úžasná věta! Gary Oldman alias pan Zorg alias Pavel Trávníček - nejlepší postava. "Zachránil jste mi život, na oplátku ušetřím ten Váš":)). 95% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí