New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Ace.A.T.L.

K tomuhle nemusím za sebe psát sáhoslouhej rozbor. Viděl jsem to už hodně krát a pokaždý si to užívám. Luc Besson upustil uzdu svojí představivosti a filmařským možnostem. A co? Za mě se mu to povedlo skvěle. Akce, rychlost, skvělý obsazení, vtip. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

dr.Holofaust

Kult jaxviňa... Jedna hvězda za Garyho Oldmana, jedna hvězda za multipass, jedna za masky, jedna za kostýmy, mínus jedna hvězda za otravného Chrise Tuckera, mínus druhá za mírně infantilní zápletku, a plus milion za nohy Milé Jovobitch. ()

Franki69

Asi v tomto fóru nepřidám důvody, proč nepřehlédnout Pátý element. Ale výrazně jeho shlédnutí doporučuju. Viděl jsem premiéru kdysi v kině a nadlouho to bylo naposled, kdy jsem na něj koukal s dabingem, protože DVD mám ve sbírce a při každoročních reprízách volím originální zvukovou stopu. Nedávno jsem se ale u filmu zasekl při jeho x-té repríze v TV a kupodivu, český dabing ho úplně nezabil. A i když tu máme v komentující skupině anarchisty, červený boxík ČSFD hovoří jasně. Pátý element je kultovka a nejen v sci-fi. Ruku na srdce, na kolik filmů z 90. let minulého století byste si vzpomněli, kdybyste jich měli rychle vyjmenovat alespoň pět? Titanic, Terminátor 2, Pátý Element, Pulp Fiction a …. doplňte si sami. Dávám 105%. Bodíky navíc za outfit Milly Jovovich a její multipass. ()

Siki10

Hrozná blbost...Nebýt B.Willise,tak je to nekoukatelné...nechápu jak to může mít 84%...Strašný nesmysl... ()

kishi_SO

Po dlhej dobe som siahol po tomto pocine a aj navzdory rozcarovaniu co sa mi to pred 20 rokmi pacilo, stale je to pecka. Milla "kočičanda erekcijna", najrychlejsia huba zapadu - Black Edition, a Kámen Bruce. Ubehlo to rychlo, bavilo to a vlastne viac nieje treba. ()

PandyStraty

Príliš dlho som tento film ignoroval, a teraz si za to nadávam. Geniálna sci-fi akčná zábava, presne môj humor, dej do poslednej scény nabitý. Pre mňa je však najväčším klenotom určite hudba. Najmä scénu z opery si púšťam zas a znova dookola. ()

BrusVejn

Legendárné akčné sci-fi dobrodružstvo, ktoré je miestami neuveriteľne vtipné. Dizajn budúcnosti a herecké výkony sú skutočne bizarné a over the top. Mytológia a úvodná polhodinka síce trošku drhnú, ale odkedy Korben Dallas vyhrá lístky na vesmírnú loď, tak film naberie neuveriteľné zábavné tempo, ktoré nestratí až do konca. Nestarnúca klasika. ()

Skylwalker42

Až na trapného Chrise Tuckera, jde o velmi solidní zábavu. To měl ještě Besson všech pět pohromadě, Willis hláškuje jako nikdy jindy a Oldman je opět nejchutnější zápoorák. \Navíc to má originální vizuální kabát. ()

hufnagel

Film som videl prvý krát na festivale v Cannes a tiež mi to pripadalo miestami absurdné.Ale v tých časoch to bol na druhej strane scifi zážitok aspoň pre fanúšikov žánru.A dnes je to klasika.A Besson je vizionár. ()

HennessyVSOP

Tohle je kultovní film, ale ačkoliv mám Bruce Willise rád, tak nemůžu říct, že by mě to dějově bavilo tolik, abych dal za pět. Velkým plusem je nadsázka a tradiční hláškování, stejně jako poměrně neokoukané kulisy. ()

Syndrom

Dobry je to, ale ne tak dusledny aby to plne strhlo a konec neni pro vyberoveho (odvaznejsiho a hezciho) divaka, takze ctyri. Willis jedouci na pul plynu (u jinyho herce by to znamenalo, ze auto stoji) tomu taky moc nepomaha. Az ted sem si vsim, ze Beeson ma scenar promyslenejsi nez se zda - treba, ze Mondosavane sou takovy moulove, protoze se ridi osudem ne vuli - samotnej dej je samozrejme blbost kvuli stylu. ()

Fender

Tohle je prostě naprosto perfektně a originálně zpracované sci-fi, ať už netradiční spojení humoru s tímto žánrem a celkově i příběhem. Skvělé masky a také i herecké výkony, Milla Jovovich zde byla tak extrémně rozkošná, bohužel je to dle mého její jediná dobrá role, Bruce Willis jako klasicky sympatický drsňák a Gary Oldman ve svém záporáckém živlu. Budu souhlasit s většinou, že Chris Tucker je zde hodně protivný, to je pro mě takový rušivý element, bez kterého by se tento film opravdu obešel. Hodně mi utkvěla v hlavě árie při opeře, ta byla fakt krásná, proto je pro mě tento film značně originální, co za nápady zde bylo vymyšleno. Motiv pátého elementu, jakož to důležitého prvku, který zničí veškeré chmury byl pohádkový a docela mě ve spojitosti s tímto žánrem i překvapil, takže je to vlastně taková sci-fi pohádka. ()

Igy007

Super green ... všechno mi tam sedí - dokonce i Milan Jovokoktejlovič ... napětí je napínavý, láska romantická, vtipy srandovní, zloun je hodně moc zlej - dokonce i poselství chápu ... jo a výtvarně boží, to jako jó ! oblíbená scéna : Mangalořané testují zbraně ()

Pan.Antonin

Hodně dobrý snímek, svižné vtipné sci-fi s klasickou zápletkou, jak zachránit planetu před zkázou. Potěší akční scény, fantazie autora a hlavní duo Willis-Jovovich doplněné Ianem Holmem, a z vedlejších rolích vynikají Tiny Lister jako prezident a Brion James jako generál. Naopak mi moc nesedl extravagantní záporák Garyho Oldmana a film třeba vyloženě kazí Chris Tucker. Nominace na zlatou malinu u něj (na rozdíl od Milly) zcela zasloužená. ()

Lilith03

Velmi dobrý film na svou dobu a v dnešní době stále nenašel konkurenci. Je potřeba ho brát s nadsázkou, je to hodně cringe... Ale funguje to a to je hlavní. Na akčňáky nějak nejsem, ale asi i Bruce Willis tomu dodává level nahoru. ()

Winster

Ahoj, vy jste nemci ? :) A uz i muzes tykat :D podvozek uzavreny! Guald voice vytunenej az do nesrozumitelneho kecani diky! A souhlasim s Limou... ()

PTuranyi

Luc Besson sa v Piatom elemente pokúsil stvoriť vlastné univerzum s vlastnou mytológiou. Zobral Hviezdnu bránu, Hviezdne vojny, silného hrdinu a pridal zopár komických postavičiek, Žiaľ použil príliš veľa skratiek, takže mu z toho vyšla vtipná scifi rozprávka. Už len blábolenie profesora nad hieroglifmi na začiatku naivitou pripomína Múmiu. Alebo najvyššia bytosť zrekonštruovaná z DNA za pár minút aj s oblečením. Produkcia je perfektná, výborná hudba, CGI, hoci ešte na nej vidieť nedostatky počítačových trikov. Hollywoodske obsadenie a vtipný scenár udržuje zábavu na veľmi dobrej úrovni. Všetko je vypočítané a načasované, až to začína byť nepríjemné. Zachraňovať to musí Bruce Willis suchými hláškami a Milla Jovovich svojimi krivkami. ()

F2003F

Nezaujíma ma, že je to splnený sen Luca Bessona. Je to trápny film, ktorý nezabaví ani deti. Zachraňuje to len ako zvyčajne krásna Milla a fajn Bruce. Čo na tom všetci vidíte? Však aj tá operná scéna bola úplne odveci (zmixovali spev rôznych výšiek). Naopak Gary znovu skvelo všetko a všetkých valcuje svojim záporáckou postavou. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí