New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

tulen

Příjemná a dobře udělaná pohádka o tom, že láska zvítězí. Půvabná Jovovich, oškliví přihlouplí piráti-mimozemšťané, úchylný záporák, trochu space opery, trochu akce. Co k tomu dodat ? Popcorn a příjemná odpočinková zábava. ()

Andy.222

Co k tomu říct? Výborné hlášky, které neomrzí ("Kdo ho naučil takhle vyjednávat?"), Milla je k pomilování, Bruce drsňák jako obvykle... zkrátka, co k tomu říct? ()

Tackleberry

Dovolil bych si nesouhlasit s názory na Chrise Tuckera, myslím, že ono "přehrávání" má v popisu práce a také, že málokdo se na to hodí více než on se svou grimasovou zásobou, směšně "vražedným" výrazem a prořízlou pusou... A k filmu jako celku, jedná se o jedno z nejlepších sci-fi, co jsem zatím viděl... Bruce Willis nezklamal, Milla Jovovich je křehká i silná zároveň, Gary Oldman je jako psychopatický záporák dokonalý a komická postava Chrise Tuckera už byla rozebrána :-) ()

Antonymi

Rozverná parodie na superhrdinská sci-fi je příjemnou vzpomínkou na zlaté časy Bessonovy tvorby. Gary Oldman je jako záporák příjemně legrační, Bruce Willis je správný tvrďák s dobrým srdcem, Mila Jovovich roztomilá a pokud přežijete kreace Chrise Tuckera, už vás v tomhle filmu nic nepřekvapí. Střelené, bizarní a být to o trochu méně šílené a o něco více vážné, sestřelila bych to jedním dechem. Takhle - guilty pleasure. ()

Mr.Crowley

Film jako takový se mi velice líbil. Pravdou je, že je chvílemi až přespříliš přeplácaný, ale celkově se mi tento styl scifi velice zamlouvá. Jen bych rád poupravil komentář POMA... design nemá na starosti Besson, samozřejmě, ale slavný, uznávaný a významný komiksový výtvarník a ilustrátor Jean Giraud, alias Moebius, který zemřel minulý týden ve věku 73 let, po dlouhém boji s rakovinou. Budiž mu země lehká. To díky němu jsmě měli možnost vidět všechny tak překrásně navržené věci a prostředí. A ještě díky Jean-Claude Mézièresovi. Jen tak pro doplnění. :) ()

Ivuska71

Ohó, přesně podle mého gusta. Bruce je správně drsný, Milla krásná až srdce usedá. Gary Oldman je tak záporný záporňák, že jsem ho nenáviděla tak, jak si to zasloužil. Všechno je tak barevné, jiné a zvláštní. Od neohrabaných mimozemšťanů Mondošívanů až po skvělého domácího mazlíčka, který vypadá jako kříženec slona, nosorožce a čivavy. Nechybí humor, rozhlasový moderátor mě naprosto fascinuje, je totiž suprzelený!! Neuvěřitelný je také náhled dopravní situace budoucnosti. Už by i u nás sakra mohly lítat lodě se skvělou čínou na palubě! ()

Peenugirl

Skvelá vec, najmä že som sa vrátila k tomuto filmu a znova prežívala tie vtipné aj teatrálne momenty, kde si Mila nie je istá, či má cenu zachrániť túto zbastardnenú planétu, kde sa kántrime navzájom... A posledná zápalka! 80% ()

mine.slayer

Manific!! Když běžel premiérově byl jsem na tom pětkrát v řade v jednom týdnu. Je to film se spoustou detailů které můžete odhalovat postupně, ale i když už je všechny znáte nezmění to nic na tom že se na tuhle kostymérskou, trikovou, kamerovou a režisérsky superzelenou komedii budete dívat stále dokola. ()

Mr.Hackels

Luc Besson zkrátka umí. A s tímhle super obsazením nemohl šlápnout vedle. Vždycky, když to vidím, tak si říkám, co je na tom tak super. Třeba masky vypadají hrozně levně a některé jsou jak kdysi vysílaní političtí gumáci. Ale Wilis a Oldman jsou výborní. K nim krásná Milla. A Tucker tomu dává maximum komiky. Jeho rádiové výstupy jsou luxusní, obzvlášť, když mu do toho Corben vždy jen suše zahlásí pár slov. "Kde se naučil takhle vyjednávat?" :) ()

Naby

I po delší době to má styl. Před 15ti lety to byl ale trhák ;-). Teď už "jenom" zajímavější nadprůměr. Celkem 3,5* ()

MaximusMax

Parádně obsazený snímek, který je po vizuální stránce v rámci žánru podle mě stále nepřekonaný. Navíc skvěle namíchaný mix humoru, akce, romantiky a záchrany světa. ()

Reddman

Jedno z nějúžasnějších sci-fi jaké kdy vzniklo mimo severní Ameriku. Svérázný a povětšinou dost humorný evropský pohled na budoucnost s notnou dávkou americké vizáže. Má to docela neotřelý příběh a někdy i slušné nápady (třeba jak přestat kouřit). Hodně velkou zásluhu na slávě filmu tu mají herci. Bruce v roli šité na míru, Milla Jovovich je tu k sežrání roztomilá a jako záporák Gary Oldman. Po téhle stránce to nemá chybu. Vadilo mi jen pár detailů, hlavně k vizuálu. Třeba některé kostýmy a masky mi přišly (i když je tu prakticky na každé scéně vidět, že se jedná pouze a především o zábavu) až zbytečně přehnaně groteskní...například proč vypadají zástupci nejvyvinutější rasy v galaxii jako kdyby se dal kačer Donald k Warhammer Space marines?! Jinak se ale jedná o parádní oddychovku, která si zaslouží zdejší vysoké hodnocení. ()

Lucka07

Po shlédnutí Pátého elementu u mě stále přetrvává vzpomínka na opravdu hnusně udělanou masku pro postavu s názvem Diva Plavalaguna (modrý rosol s tykadlama), a velmi nevkusné kostými vůbec.Milla Jovovich se svoji oranžovou hlavou téhle směsici nevkusu a ujetosti nasadila korunu. Ačkoliv mám ráda Bruce Wilise i sci-fi, tak v tomto spojení teda rozhodně NE. ()

LenysekC

Já normálně scifi a podobné bláboly nemusím, ale tohle... Tohle je bomba :). Asi proto, že mám ráda Bruce Willise, v tomhle filmu je navíc boží i Mila Jovovich, Chris Tucker je tu asi největší kecal v historii filmu a vůbec - celkové pojetí mi hrozně sedlo. Pohoda, která nezklame. ()

Ounak

Skvělý film který mám rád již od dětství, ale už si ho nepouštím v takovém intervalu. Film mě zaujal a důkazem toho i je, že si de facto pamatuji všechny scény do současnosti a to jsem film pěknou řádku let neviděl. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí