Noviik

Upřímně sám nechápu, jak jsem mohl hodnotit tak vysoko. Je to průměrný film, ale velmi dobře se na něj dívá, herecké výkony nejsou nijak špatné, na to, že jde o převážně mladíky. ()

Nivenx

Mě se fakulta velice líbí jako film. Ano horor to z mého hlediska není, protože tam není čeho se bát, ale jako scifi funguje skvěle. Skvělé obsazení herců, povedená režie i děj se mi líbil. Film má občas i slabé stránky, ale jako celek funguje výborně. 70% ()

SeanLSD

Priemer tínedžerského hororu v zlatej ére svojho 90-tkového nástupu, ale priemer taký dobrý, že v obľúbenosti hravo prekoná aj mnohé ďaleko kvalitnejšie kúsky svojich žánrov - pubertálnej stredoškolskej vyvražďovačky a infekčne-mimozemského akčného sci-fi - a to preto, že napriek otrepanosti až nezaujímavosti všetkých motívov ich posplietali a zrealizovali majstri svojich remesiel Kevin Williamson a Robert Rodriguez. Vo výsledku vrcholne zábavné Béčko. ()

Radiq

Myslim, že se všichni shodneme, že na Rodrigueze dost suché. Žádné hlášky, krve hodně málo a příběh tak jednoduchej, že by ho pochopil i mongoloid s polaroidem... a ani ho by moc nezaujal. Pak je tady nekřesťansky málo Salmy Hayek i Famke Janssen, i když zrovna ta měla asi nejlepší mimozemskou roli. Hartnett má tak stupidní účes, že s ním stejně stupidně i vypadá - proto nechápu inteligenci jeho postavy. Mezi ostatními herci už není nikdo vyčnívající, i když tváře jsou to známé. Je to prostě spíš nuda, než něco, co by mě přišpendlilo na nástěnku. ()

Decker

Celkove nic moc. Tak by se dalo strucne charakterizovat toto horove scifi neco od rezisera bezchybneho akcniho narezu Desperado. ()

Mr.Ripley

Spolu se Scream Williamsonovo nejlepší dílo, za čež se hluboce klaním a netrpělivě čekám na další scénáristický počin. ()

Honzíno

Nad šedivý podprůměr dvou hvězdiček vytahuje fakultu značná míra nadsázky, skvělé herecké obsazení a viditelná Rodriguezova snaha z ničeho udělat něco. Příjemná odlehčená záležitost. ()

miguel_111

Nadpriemerný teenagerovský horor s dosť veľkým zastúpeným mladých, vychádzajúcich hviezdičiek s veľkým potenciálom. Atmosféra a niektoré scény prudko desivé a nadpriemerné. Pre mňa 70% ()

Mrkvič

Viděno tolikrát a i s odstupem víc jak deseti let žasnu, jak je to parádní. Rodriguez si tu s herci dal obrovskou práci a každý jejich výraz či gesto jsou geniální. Všechno krásně zapadá a tak je to místy příjemně vzrušující a jindy zase napínavé. Bez počítačových triků mají efekty navíc kouzlo i po letech. ()

Belbo

Postmoderní skládání (kdysi) hravého režiséra. Jóóó to byly časy, kdy tenhle rebel Rodriguez uměl srát na publikum a užívat se tvoření z odkazů a forem. ()

Sfinkter

Jeden z nejlepších "malých" filmů, které jsme na konci devadesátých let, tenkrát jako již zralí puberťáci, milovali. Děj ze střední školy, sympatičtí herci, vztahy a zároveň poctivě šokující hororové prvky. Navíc odzbrojující soundtrack - kdo by dnes natočil úvodní scénu filmu s podkresem Offspring. Pro mě osobně asi nejlepší film Rodrigueze. ()

lennyd

Skupina školáků zjistí, že jejich školu napadl nějakej mimozemskej šmejd a snaží se mu zabránít v napadení zbytku města. Docela průměrná teenagerovská vyvražďovačka, které byly do kolíbky přidány docela skvělé herecké výkony (slaďoučkej Elijah Wood, Josh Harnet, Clea DuWall, Salma Hayek, atd), docela dobré triky a hlavně to, že si absolutně na nic nehraje.. Rodriguezovi to opět vyšlo. Zklamáním pro mě byly ale titulky na DVD Intersonicu, kde asi zatim nepochopili k čemu slouží nové řádky (rozhovor dvou tří lidí na jednom řádku je opravdu lahůdka ... ale dabing je ještě horší :( ) ()

BS

Další můj oblíbený film pro teenagery, tentokrát ale horor. Námět s ovládnutím planety postupným nakažením všech lidí kosmickými spóry je zajímavý a řešení problému za pomoci dávky tripu pro královnu je snad nejgeniálnějším řešením mimozemské invaze v dějinách kinematografie :))). Pro mě osobně jeden z nejoblíbenějších filmů. A i Hartnettovi tu roli věřím :) ()

Zdeňka

Jako horor film nestál za nic - já osobně jsem se nelekla ani jednou. Příběh mi přišel dost jednoduchej a průhlednej. Ale na Joshe se dá dívat v jakémkoliv snímku, může tam dělat cokoliv a vypadat jakkoliv. Klučina, na kterého je radost se podívat. ()

Dawid199

Fakulta má ve své podstatě béčkově vypadající námět a trošku zavání laciným napodobováním, vše ale zachraňuje skvěle podaný příběh a perfektní herecké výkony. ()