Jillen

Rodriguez a jeho nejlepší sci-fi komedie, kterou žeru pro její vcelku povedený vtip a atmosféru.Obsazení herců je také příjemné a stačí jen usednou a dobře se bavit. Dávám 86% ()

PKD

Jeden z mála filmů, které preferuji s pův. cz dabingem. Naprosto nesourodé a přesto dokonale fungující obsazení, kde tu vedle sebe máte T-1000, budoucího kanibala Kevina či Maniaca a ´Tohle jsem vždy chtěla´ milovnici nůžek Piper Laurieovou aka Catherine Martellová z Twin Peaks + samoz. pův. Jean Greyová aka fešná slečna učitelka Burkeová, která zase na konci skončí s postavou, což bych nevymyslel ani já. Kevin Williamson dokázal svou sérií Vreskot (ne ve slovenštině jsem to fakt neviděl:), že mi vlastně nikdy nedodal film, který bych hned nepřijal a nesedl mi na min. 90%. Krásná Jordana Brewster aka Delilah Profitt (to příjmení je boží:) do které jsem se zde hned na poprvé zamiloval a to tyhle typy postav, nesnáším. Proto jsem vždy šíleně šťastný a zároveň rudnu závistí, když v rámci příběhu skončí opravdu s tím, s kým by v reálu skončila asi jen ztěží. Takto bych to přesně napsal já. Ty okatý hajzlíku, jak já ti závidím.;) ,,Já mám alergii. A já jsem Portugalka, nezájem´´. Za mě asi nejlepší Rodriguezův film, když nepočítám jistou upířinu. Spousta hlášek, které jsem v době prem. ze sebe sypal na požádání, checht. Prostě 1 z mých opravdu zbožňovaných filmů. A těch zase tolik není. Nenalézám tam dodnes ani jednu zbytečnou scénu, zkrátka nic špatného a tak je můj plný počet zde opravdu  100% Ten název žeru, žádná podělaná střední XY byť zde pochopitelně zazní její název, prostě...Fakulta, i když to žádná fakulta skutečně není, hehe. P.s. hudební zajímavost. Britská legenda (sorry Queen ale už ani ne) Pink Floyd zde po1. svolili k předělávce své skladby, v tomto př. se jedná o ultraprofláklou, díky cz rádiím (z čehož už pomalu šílím, neb ono album žeru II. jako celek) skladbu Another Brick the Wall pt.2. Pamatuji si, že se tenkráte kolem toho docela mluvilo/psalo. A to je vše. Už tak je to neúmyslně dlouhé, jak týden před výplatou.:) P.s. A ta Salmička Hajekovic s tou svou věčnou rýmou, je naprosto a totálně special sick quest star. Rodriguezi, seš borec. A ty 2 holky, co se dosti drsně fyzicky inzultují (,,Ty blbá krávo, okamžitě vypadni z toho auta!´´) jsou už jen třesničkou na perfektně upečeném dortu. ()

Vojcl

Na první pohled kýčovitý teenagerovský horor, ale na ten druhý už výborná a originální vyvražďovačka, dost brutální i vtipná, kterou takhle dokáže natočit jen mistr Robert Rodriguez. Věřím, že v rukou jiného režiséra by se podobný snímek propadl hodně nízko, ale takhle se jedná o jeden z nejlepších kousků v daném žánru, který nastartoval kariéru mnoha mladých a do té doby neznámých herců (viz E. Wood, J. Hartnett nebo C. DuVall). Jasně, film má do oscarových hereckých výkonů daleko, triky nejsou nijak výjimečné, ale jako oddechovka je to prostě dokonalé!!! ()

gogos

Rozhodne si myslim ze tento snimek je na vyssi urovni, nez na ktere bohuzel spociva. Film u nehoz se budete bat, film u nehoz se budete smat, film, v nemz mate perfektne vykreslene postavy, film ktery je od Rodrigueze... (tudiz tam je taky Salma....). Videl jsem to pred casem na Prime a hodne me to zaujalo.... ()

blackrain

Opět jsme poctěni návštěvou z vesmíru, která se přikradla velmi nenápadně. Jako své hostitele si vybrala učitele na jedné střední škole. Napadne jejich nervový systém a pozmění jejich chování. Obětí neznámého parazita přibývá. Nákaza se přenáší i na studenty. Odolat nákaze se podaří šestici studentů. ()

kaylin

„Fakulta“ se nezdá na první pohled výjimečným filme, ale ona je zábavným hororem, je hororem, který dokáže vyděsit a který v sobě má ono potřebné paranoidní napětí, které tenhle snímek prostě musí mít. Scéna v Zekově laboratoři je pro mě prostě nezapomenutelná. Tohle je film, u kterého se budu bavit pokaždé, co ho uvidím, protože je to prostě fajn jízda, která se mi vryla do paměti a přesto si ji vždy rád oživím. ()

IllIlIlIIl

I když komedie a horor je vražedná kombinace, tak v tomto filmu jde o světlou vyjímku, kdy komické prvky jsou používané jen zřídka a když už, tak rozhodně s citem. Dalším problémem všeobecně u hororů je, že mimozemská stvoření jsou zobrazena nevěrohodně až leckdy komicky. Zde jde opět o vyjímku, kdy mě tento neduh prostě z filmu nevyruší. To zřejmě proto, že Fakulta dokáže atmosféricky pohltit, má drive a dominuje výborný Josh Hartnett v roli hejska Zeka. ()

Remedy

Jasně, že to je v podstatě strašná kravina s podprůměrným scénářem, ale dá se odolat tak skvělé přehlídce tolika výborných a sympatických herců, navíc v jejich filmových začátcích?:) Nevadí mi ani ta strašně provařená šablona postav – školní playboy, šprt, předsedkyně školního či jakéhokoli jiného klubu;), protože Fakulta je pro mě z dnešního pohledu příjemnou nostalgickou záležitostí, která nepostrádá nadhled a splňuje přesně to, co se od ní očekává. Hodnotím čistě podle toho, jak moc si to při každé další projekci vychutnávám:) ()

Gorehound

Po rokoch až nečakane zábavná pecka, ktorá ma nostalgicky pošteklila VHSkovou post Scream atmoškou. Skvelo načrtnuté, pestré a zábavné postavy, typická stredná škola alá Scream(jasné, Williamson- nemohol by ešte napísať nejaký originálny slasher, ktorý by naštartoval ich ďalšiu vlnu?), malé mesto okolo, dynamická Rodriguezova réžia, ktorej nie je cudzí ani nadhľad a cítit v nej lásku k béčkam a filmom ako takým. "Scream"- ovské(viem, opakujem sa, ale tu to inak nejde- ale myslím to s láskou) naháňacky a slasher aróma sú samozrejmosťou. Zišlo by sa trocha viac krvavosti a gore, ale čo už, ostatné ingrediencie to vynahradzujú. Dokopy parádny koktejl, ktorý stále funguje až prekvapivo dobre. ()

topi

Velice příjemnej teenagerovskej sci-fi horůrek, taková nenáročná oddechovka. Čerpá z podobného námětu jako třeba Věc, Mutant nebo Invaze lupičů těl. Sympatické obsazení jak žáků, tak i učitelů, dynamické tempo vyprávění, klasické efekty tria Berger/Kurtzman/Nicotero. Viděl jsem po hodně dlouhé době a stále to funguje. Robert Rodriguez byl v devadesátkách opravdu king a rád se k jeho tvorbě občas vracím. Na jeho nejlepší fláky Desperado a Od soumraku do úsvitu Fakulta sice nemá, každopádně je za nimi v těsném závěsu. ()

MATADOR

Velmi zajímavý "teenagerovský" horor. Film je zkrátka o jednom, jak směsice různých lidí odklidí ten šmejd z vesmíru :) ()

L_O_U_S

Klasická vyvražďovačka. Tohle mě příliš nebere, ale když není v televizi nic jiného, klidně se na to podívám. (235.) ()

kajas

Víc než solidní film pro teenagery, i když hororem bych ho nenazývala. * navíc za úžasného a sladkého Joshe Hartnetta. ()

Aleee89

Vidět Elijaha Wooda v "trochu" jiném žánru než jako hobita v Pánovi prstenů, to je teda zážitek. Film mě nijak extra nezaujal, ale celkově jako nápad to bylo docela dobré. Jenže to nebylo ono, něco tomu chybělo, nějaká jiskra. Ke konci jde sice do tuhého, ale předtím nic moc, což filmu podráží nohy. ()

Eldrick

Nejlepší variace INVASION OF THE BODY SNATCHERS, jaká kdy byla natočena. Životní role Joshe Hartnetta - opravdu mu sedla na tělo. Měl tam několik nezapomenutelných hlášek: "A co takhle kondomy - s třešňovou příchutí?", nebo učitelka angliny: "Čeho se bál Robinson Crusoe na pustém ostrově?" Josh: "No, myslim,že se bál, že skejsne na ostrově na furt a bude muset onanovat." uč.: "No Zeku, vlastně máš pravdu - šlo o agonii." Josh: "Vždyť to říkám - onanie." :-)) ()

kapsomut

Nemám moc rád sci-fi a hlavně ne v hororech, ale tento sci-fi horor se opravdu vyvedl. Elijah Wood, Josh Hartnett a další to zahráli opravdu výborně. Tento jednoduchý horor od režiséra Roberta Rodrigueze byl opravdu skvělý a já mu dávam s čistou hlavou 5*. Představa, že by se toto stalo v reálu mě děsí, ale to se snad na 99,9 % nestane :) doufám ()

dyfur

…..výborné obsadenie,vcelku zaujímavý námet,ale popravde najviac IN to  bolo...keď sa ešte nevedelo čo to bude.....pozerateľné opakovane... ()

honajz2

Já nevím, já jsem se teda skvěle bavil. Sice tam jsou vykradené nápady z jiných filmů (Věc, Invaze lupičů těl (která je ve filmu i zmíněná), ale takové Stranger Things je na tom postavené a jak to všichni milují. Ale jinak - mě to fakt bavilo. Sice je to obyčejný teen horor (což je Nezvratný osud taky a považuji ho za jeden z pěti nejlepších filmů, co jsem kdy viděl), ale fakt dobrý. Postavy mi sedli, nenudilo mě to, dobře se na to dívalo... Rodriguezovi filmy mi většinou zatím docela sedly, dokonce i většina dílů Spy Kids. ale Fakulta se mi líbila nejvíc. 5* ()

balba

Fakulta rozhodně není špatná , ale je to jen další průměrný sci-fi horor což je vzhledem k vloženému talentu R.Rodrigueze doopravdy smutné. ()

Joe321

Dobrá odpočinkovka. Robert Patrick je mazák. Pokaždý mě tím svým úsměvem, jinou grimasou nebo hláškou neskutečně pobavil... -"Thanks for not reading me, coach." -"What kind of human being would I be if I did that?" ()