Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

• USA Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (více)

Když se dcera amerického prezidenta dostane v zábavním parku do úzkých a když navíc vyjde najevo, že z otcovy kanceláře ukradla prototyp nebezpečného maskovače, do akce musí být povoláni ti nejspolehlivější. Jsou povolány dva týmy malých agentů. Carmen a Juni Cortezovi a Gary a Gerti Gigglesovi. Tyto sourozenecké dvojice spolu neustále soupeří, ostatně podobný souboj se odehrává i mezi jejich rodiči. Otec Carmen a Juniho, Gregorio Cortez, má být zvolen novým ředitelem OSS, školícího centra pro agenty. Na slavnostním ceremoniálu je ale do této funkce jmenován otec Garyho a Gerti, Donnagon Giggles. Během slavnostní večeře jsou uspáni všichni dospělí a podivní číšníci ukradnou prototyp maskovače i přes veškerou snahu dětských agentů jim v tom zabránit. Maskovač je zbraň, která dokáže vyřadit z provozu veškerou elektroniku široko daleko. K odcizení přispěla i rvačka mezi Junim a Garym a proto je Juni vyloučen z OSS. Jeho sestra Carmen se však dostane do centrálního počítače OSS a znovu Juniho zaregistruje jako agenta a také změní plán pro následující akci. Garyho a Gerti pošle do pouště a jejich velkolepou akci poblíž Madagaskaru přidělí sobě a svému bratrovi... (TV Prima)

Niktorius

Prvními Spy Kids se Rodriguezovi podařilo rozhořet ve mně ohýnek nadšení nad sympatickým sklubením tradiční rodinné moralitky, zábavné akce a pitomoučkého infantilního humoru; nyní však už jen udržuje plamen. Dvojka je sice o pár minut delší, je v ní k vidění více efektních špiónských gadgetů, má lepší triky a vizuál už tolik nevypadá jako omalovánková dvojstrana z Médi Pusíka, ale švih a vtip (vlastnosti díky kterým jsem původnímu filmu bez mrknutí oka odpustil mnoho) aby člověk hledal lupou. Nicméně Alexa Vega je jako pop-star k nakousnutí, takže doporučuji vyčkat u závěrečných titulků :-) ()

Fiftis

Ľahkosť, vtip a akcia prvého dielu sa do druhého dostali len s odretými ušami. Už úvodná akcia pôsobí infantilnejšie a menej vierohodne ako celý prvý diel a s postupujúcim časom sa situácia veľmi nezlepšuje. Ťažko povedať, čo mi vadilo na druhej časti najviac. Ale asi to bude tá originalita a ľahkosť prvej časti. Druhá časť je totiž všetko to, čo od sequelu očakávame vrátane jeho chýb. Ak sa s nimi zmierite, stále si môžete užiť viac ako 90 minút jednoduchej akčnej zábavy. ()

JohnnyD

Pozeral som to ráno v TV a na moje prekvapenie (neprebudenie?) ma to dosť bavilo. A som si takmer na 100% istý, že malý prckovia sa budú baviť úžasne - je to presne koncipované pre deti, nenáročné, dobrodružné, akčné, vtipné a farebné. Čo viac si želať .. ()

Cappuccino

V dobe vydania som Spy Kids miloval, teraz už príliš nie - vlastne vôbec nie. Odhadom času musí snáď každý vidieť tú prespríliš veľkú snahu o navodenie vyslovene (!) detskej zábavy, ktorá snáď nemá šancu pobaviť aj staršieho diváka - do hranice dvanásť rokov, nie nad. Ale hej, k ospalému ránu neuškodí. ()

InJo

Stejně šílené a přeplácané jako první díl, ale u tohohle jsem se aspoň vůbec nenudil. Pro děti patrně bomba, pro dospělé spíš utrpení. :-) P. S. Steve Buscemi svou přítomností vytáhne snad každé dílko alespoň o půl třídy výš. ;-) 50 - 60 % ()

Tsuki

Kupodivu je dvojka stejně dobrá jako první díl. Jak zjistíme, Alexa Vega umí dokonce i zpívat. ~(4,2)~ ()

Anderton

Vážne nechápem, ako sa mi toto molo páčiť, ale bolo to ráno v telke, raňajkoval som pritom super praženicu a predo mnou volná sobota....Pozrieť si jednotku a neskôr ďalšie pokračovania ma to ale neprimälo. Asi som aj dobre urobil. ()

Slarque

U jedničky jsem se docela dobře bavil, ale nečekal jsem, že dvojka ji ve všech ohledech strčí do kapsy. Ano, Rodriguez už se rozjel, šílené nápady svižně přebíjí ještě šílenějšími a kromě bondovek si utahuje i z vlastních filmů, Jurského parku, Indiany Jonese, MTV (Britney Lopez) a Pána prstenů. Existence závěrečných titulků je úplně zbytečná, protože to co se odehrává vedle nich bylo příliš šílené i pro vlastní film. ()

SeBig

Dvojku mám snad nejradši. Je to over the top. Ostrov, záhadné nestvůry, zajímavý záporáci, ješte ujetejší a ješte vtipnejší. ,,KORTÉZÁCI!" ()

Jirka_Šč

Aktuálně to objevila naše prťata a dnes to žádají již podruhé :). Ke kvalitě filmu: Když přistoupíte na to, že se jedná o uletěnost, je vše ok :). ()

sharky

O tisíc procent lepší než jednička, svižné, zábavné, plné symšlených příšer a navíc je tu babička s dědečkem, slizcí konkurentní sourozenci a steve buscemi:) ()

Nancy

Dětské publikum se baví a to je u filmu pro děti asi prvořadé. Jinak myslím netřeba hledat žádnou logiku nebo naopak chyby. ()

honajz

Ty příšerky na ostrově mi lezly na nervy, stejně jako samotný profesor, ale celkově tomu nechybí fantazie, docela to šlape a na občasné odreagování to není vůbec zlé. Dokonce i některé vtípky fungují. ----- Bývaly doby, kdy Robert Rodriguez točil chytré akční filmy, například El Mariachi, Desperado a nebo „studentský horor“, jenž je spíš parodií na tento typ filmů, s názvem Fakulta. Dnes Rodriguez točí báchorky pro děti – po loňské vyprávěnce Spy Kids se rozhodl využít chvilkového úspěchu a natočit rychle druhý díl. A nejen ona ukvapenost je na výsledku znát. Zatímco v prvním dílu děti tajných agentů nejprve objevily své schopnosti i pravou totožnost rodičů a pomohly je vysvobodit ze zajetí zloducha, ve druhém se celá rodina Cortezů – a to včetně dědečka a babičky, taktéž špionů – postaví na tajemném ostrově ďábelskému vědci Romerovi (Steve Buscemi), aby opět zachránili svět. Tentokrát si dětí užijeme dvojnásob, protože se k týmu přidruží i dětští agenti Gary a Gerti Gigglesovi, kteří v rámci dětské rivality soupeří s mladými Cortézovými o to, kdo je nejlepší. (Pokud vám představitelka Gerti, Emily Osmentová, někoho připomíná, ano, je to Haleyho sestra). Gigglesovi kdysi předběhli Cortezovy při záchraně dcery amerického prezidenta z parku v divočině, jak se dozvíme hned ve vstupní sekvenci. Nyní je jejich otec Donnagon Giggles (herec Mike Judge je mj. tvůrcem populárního animovaného seriálu Beavis a Butthead) vysílá na blíže nespecifikovanou misi. Teprve časem zjistíme, že jde o nový vynález, transmooger, který dokáže vyřadit z činnosti všechna elektronická zařízení a jenž nyní vlastní výše zmíněný šílený vědec, který na svém ostrově – asi inspirován ostrovem dr. Moreau – provádí i genetické testy. Cortezovi, ve snaze napravit svou pošramocenou reputaci, vyrážejí na ostrov také. Ne že by filmu chyběly některé vtipné a s nadsázkou viděné momenty svého předchůdce, i když je jich tentokrát znatelně méně. Problém je spíše v neuspořádanosti celého filmu, kdy jsme zahrnováni akcí většinou bez nějakého logického sledu, různými počítačovými efekty, barvami, efekty, ponorkami, přístroji... a nějaký pocit z filmu, napětí z děje nebo i jen jakýsi požitek ze sledování spektáklu odplouvají do daleka, asi na jiný ostrov ztracených snů. Navíc představitelé špiónské dcerky a synka Cortezových, v podání Daryl Sabary and Alexe Vegy, poněkud zestárli a čekali bychom je spíše ve snímku pro -náctileté ze střední školy, než v dětském nebo spíše rodinném filmu. Dokonce ani charisma Antonio Banderase tentokrát nefunguje jako jindy. A to ponechme stranou logické nesmysly (chvíli je ostrov zelený a plný života, a hned zase pustý jako poušť) nebo závěrečný koncert a lá Britney Spears, jehož jediným smyslem je, že koproducent – Disney – může klip uvést ve svém televizním vysílání. Doufejme, že svým novým snímkem Once Upon a Time in Mexico se Robert Rodriguez znovu nalezne a předvede nám sice neuvěřitelnou akční podívanou, ale zato podanou s nadhledem a oka mrknutím na diváky i na hnidopichy, kteří by snad chtěli v jeho díle hledat Umění. Historky pro děti mu však evidentně tak dobře nejdou, a veškerá jejich zábavnost začíná a končí možností nákladů produkčního studia na trikové efekty. () (méně) (více)