Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

• USA Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (více)

Když se dcera amerického prezidenta dostane v zábavním parku do úzkých a když navíc vyjde najevo, že z otcovy kanceláře ukradla prototyp nebezpečného maskovače, do akce musí být povoláni ti nejspolehlivější. Jsou povolány dva týmy malých agentů. Carmen a Juni Cortezovi a Gary a Gerti Gigglesovi. Tyto sourozenecké dvojice spolu neustále soupeří, ostatně podobný souboj se odehrává i mezi jejich rodiči. Otec Carmen a Juniho, Gregorio Cortez, má být zvolen novým ředitelem OSS, školícího centra pro agenty. Na slavnostním ceremoniálu je ale do této funkce jmenován otec Garyho a Gerti, Donnagon Giggles. Během slavnostní večeře jsou uspáni všichni dospělí a podivní číšníci ukradnou prototyp maskovače i přes veškerou snahu dětských agentů jim v tom zabránit. Maskovač je zbraň, která dokáže vyřadit z provozu veškerou elektroniku široko daleko. K odcizení přispěla i rvačka mezi Junim a Garym a proto je Juni vyloučen z OSS. Jeho sestra Carmen se však dostane do centrálního počítače OSS a znovu Juniho zaregistruje jako agenta a také změní plán pro následující akci. Garyho a Gerti pošle do pouště a jejich velkolepou akci poblíž Madagaskaru přidělí sobě a svému bratrovi... (TV Prima)

Juto

Rodina Cortezovcov letí do akcie s rovnakou testovanou rodinnou dynamikou, hlúpym humorom a skvelými pomôckami. Pokračovanie je rovnako zábavné a deti budú z filmu nadšene. 6/10 ()

emo

Este lepsie nez jednotka. Na efektoch je sice vidno, ze sa setrilo, kde sa dalo ale tato komedia je taka COOL, ze to nikomu vadit nebude. ()

WolfR

Máme tu pokračovaní dětského nesmyslu, Spy Kids. Jinak skvělý režisér, Robert Rodriguez, se nepoučil prvním dílem, který beru jako velkou chybu a díky tomu, že se jednička v kinech zaplatila, tak se rozhodnul natočit druhý díl. Tentokrát s podtitulem, Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů. Rodriguez do tohoto pokračovaní nacpal mnoho věcí po, který zřejmě toužil jako malý kluk. A ano, film je o dost zábavnější, alespoň podle mě, než minulý díl. Ovšem stále to má daleko alespoň k průměrnému kousku. Vím, že to je určené pro děti a má to za účel pobavit, ale to neznamená, že to musí být až tak moc hloupé a laciné. A kromě toho, s tak rychle zplácaným dějem. Rodriguez mi prostě k takovým filmům, poněkud nepasuje, stejně jako někteří herci, kteří v tom hráli (Banderas, Trejo a spol). Prostě naprosto utopený čas a peníze kvůli takové salátině, ikdyž je lepší, než minulý díl. Pravda, kvalitativně je to na stejno, ale já se na rozdíl od jedničky, aspoň trochu bavil. Je tu pár vtípků a svižné akce, ovšem většina z toho jsou trapné a kýčovité nesmysly. Klasické pokračovaní, celý příběh a vývoj postav se prakticky nikam neposouvá, ale je ukázáno pár nových vychytávek a scének. Toť vše. Ale že je to zábavnější, než jednička tak, 2 hvězdy dám. ()

KajusaK

Další perfektní díl spy kids. Příběh na ostrově byl unikát, malí tvorečci - zoo..Perfektní :)) .. 5* skvěle. ()

tom88

Jednotka bola na hranici priemeru, ale pri dvojke už nebudem taký milostivý aj keď priznávam, že som sa nenudil. Pre menších je to asi maximálna bomba, ktorá nemá konkurenciu vo svojom žánre. Je to riadna blbosť a úlet, no nedá sa povedať, že to nemá švih a dynamiku. Vtipu je pomenej, akcie asi viacej, trápností je tu vyvážene, efekty sú trocha lacnejšie, ale zato je ich tu dosť. Herci sú strašní, nápady rôznorodé, vizuál pestrý a rozmanitý. Rodriguezova fantázia opäť zapracovala a deckám iste urobil poriadnu radosť. Ale čo, hlavne, že film zarobil. 45% ()

Slavníkovec odpad!

jeden z pouhých devatenácti odpadů, které jsem udělil. Tento film se pohybuje na hranici koukatelnosti. Asi to bude také tím, že jsem tento díl viděl až v roce 2009, kdy jsem již věkově a zájmově nezapadal do cílového segmentu případných diváků tohoto filmu. ()

Radiq odpad!

Tak tohle už Rodriguezovi nežeru. To ani nejde. Ani jako zábava pro děti. Teda svejm dětem bych to snad úplně zakázal, na takovou blbost koukat. Není to stejně blbé jak jednička, je to ještě blbější. Nechápu, že jim vůbec někdo dal prachy na pokrytí rozpočtu. Tohle si snad na sebe ani nemohlo vydělat a už vůbec nechápu ty další dvě pokračování... Čiré zlo tohle. ()

filmmovier

Dvojka má všechno, co měla jednička, ale ještě lepší a rychlejší. Celkově je to také zábavnější a i triky se o dost zlepšily.Ještě pořád záruka zábavy, rozhodně lepší než trojka. Robertovi se opět povedla skvělá rodinná podívaná. ()

Lachtaan

Pro ty všemožné nepředstavitelné potvůrky i pro dospívající Alexu Vega jsem tuhle dobrodružnou slátaninu přímo miloval. Teďko už by mi při sledování asi vadilo naprosto cokoliv. ()

lennyd

Po tom, co Carmen a Juni zjistili, čím se zabývají jejich rodiče, stávají se z nich také agenti (je přece spousta úkolů, které mohou vyřešit jen agenti - děti, např. zachránit svět a tak). Nyní se vydávají na dlouhou cestu za tajemným zařízením, které umožňuje zničit všechna elektrická zařízení v okolí. To je skryto na tajném ostrově (s jediným obyvatelem a spoustou podivných kreatur), který právě toto zařízení kryje před vnějším vměšování. Ale Carmen a Juni musí zařízení najít a zničit, aby jej nemohl nikdo nemohl zneužít... Úspěch jedničky nikoho nenechal na pochybách, že další díly budou následovat (dojná kráva je holt dojná kráva). Robert Rodriguez použil nachlup stejný princip jako u jedničky, trochu naivní zápletku (tak, aby vše pochopili i mladší (či prostší) diváci), se spoustou vizuálních efektů (a hraček, bez kterých správný tajný agent nemůže existovat) a dětské herce v hlavních rolích. A, světe div se, ono to funguje - dobře jsem se bavil od začátku do konce. Pro dětského (nebo prostšího) diváka to musí být úplná extáze :) ()

BoncheR

Podľa mňa to bol oproti prvému dielu pokles..aj keď len mierny. Len mierny ale predsa len nejaký...Teda keď prvý diel bol za *** tento je za **... ()

dANo

Neuveriteľne trápne, pričom to mohlo od tej trápnosti zachrániť toľko zaujímavých dospelých hercov... ale nikto z nich to nezvládol. A tie detské roly nejdem radšej ani hodnotiť. ()

nevermore

Mně to přijde lepší jak jednička, lepší spád, zajímavější prostředí, lepší nápady i graficky prostě dopředu. Banderas má lepší vlasy :D ()