Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

• USA Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (více)

Když se dcera amerického prezidenta dostane v zábavním parku do úzkých a když navíc vyjde najevo, že z otcovy kanceláře ukradla prototyp nebezpečného maskovače, do akce musí být povoláni ti nejspolehlivější. Jsou povolány dva týmy malých agentů. Carmen a Juni Cortezovi a Gary a Gerti Gigglesovi. Tyto sourozenecké dvojice spolu neustále soupeří, ostatně podobný souboj se odehrává i mezi jejich rodiči. Otec Carmen a Juniho, Gregorio Cortez, má být zvolen novým ředitelem OSS, školícího centra pro agenty. Na slavnostním ceremoniálu je ale do této funkce jmenován otec Garyho a Gerti, Donnagon Giggles. Během slavnostní večeře jsou uspáni všichni dospělí a podivní číšníci ukradnou prototyp maskovače i přes veškerou snahu dětských agentů jim v tom zabránit. Maskovač je zbraň, která dokáže vyřadit z provozu veškerou elektroniku široko daleko. K odcizení přispěla i rvačka mezi Junim a Garym a proto je Juni vyloučen z OSS. Jeho sestra Carmen se však dostane do centrálního počítače OSS a znovu Juniho zaregistruje jako agenta a také změní plán pro následující akci. Garyho a Gerti pošle do pouště a jejich velkolepou akci poblíž Madagaskaru přidělí sobě a svému bratrovi... (TV Prima)

Xeelee

Nesmysl, ale malejm dětem bych Spy Kids vřele doporučil. Dokud není člověk schopnej přemejšlet nad dějem, tak to musí být úžasnej zážitek. Postavy jsou plochý jak hruď asijské sportovkyně, ale ta přehršel nápadů je dechberoucí. BTW Machete se dočká vlastního filmu. ()

ARI50

Proč takové hovna mají rozpočet na pokračování a filmy co si to zaslouží se netočí vždyť už jednička byla hrozná tak co jsme měli čekat u dvojky. ()

Bauer

Jednička měla rozpočet 35 milionů dolarů a celosvětové tržby činili téměř neuvěřitelných 148 milionů dolarů, takže bylo celkem jasné, že pokračování musí vzniknout, aby se z toho vytřískali další peníze. Ale sakra, jestli už jednička byla taková kravinka, tak dvojka je už ultra mega volovina. Zatímco předchozí díl byla vážně taková dětská bondovka, tak Ostrov ztracených snů je přeprštěná fantasy pohádka, kde jsou různá monstra a to je právě to, co mi vadilo. Líbíl se mi začátek v zábavném parku, ale potom to šlo rapidně dolů, co se týče tempa .Ale musím zase uznat, že je to zábavnější!!! Za velkou část zábavy může Antonio Banderas. Děti se do svých rolích více vžili a jako agenti jsou vážně dobří. Opět se mi líbili všechny jejich možné vynálezy. Tentokrát měli i protivníka v podobě dvou dalších dětských agentů. Přibyli nějaké další herecké hvězdy. Výborný Steve Buscemi a nebo Bill Paxton. Když to všechno sečtu, tak dvojka je o hvězdičku horší, možná nebýt těch příšer, tak bych dal i ty tři! ()

Sawy

Dvojka je jednoznačně nejlepší díl této Rodriguezovy série.Jednička byla lehce nadprůměrná zábava,trojka už spadla hodně pod průměr,dvojka mě skvěle pobavila a jako oddychovka je to super.Nejspíš bych měl dát tři hvězdičky,ale za Steva Buscemiho a Antonia Banderase zvedám na čtyři.70 % ()

ScarPoul

Spy Kids 2 sa nesú v podobnom duchu ako prvý diel. Neprinášajú nič nové, nie sú zaujímavé ani svojim spracovaním ani svojim humorom - deti baví vymyslený svet, naivný humor a kvázi drsné hlášky krpcov ktorý bojujú proti zlu a dospelých drobné roličky známych tvári, ktoré podávajú veľmi nepresvedčivé výkony. Rodriquez je jednoducho všestranný. Ak svojich hrdinov nenecháva zabíjať a konzumovať rôzne časti ľudského tela, je plný veselosti, všakovakých neforemných prístrojov a detskej naivnosti. A určitým spôsobom to aj funguje. Mne sa to ako decku páčilo a užíval som si to. Aj keď už vtedy sa mi páčil prvý diel viacej ako diel druhý. Z odstupom času ale musím povedať, že je to jeden z tých filmov, ktoré svoj účel splnia - decká sa budú baviť a učiť o nejakých základných hodnotách - aj keď tie by mohli byť podané aj zaujímavejším a pútavejším spôsobom. Dospelý to pretrpia bez väčšej ujmy. Príde mi to od Rodriqueza ako darček na narodeniny pre svoje deti. ()

Terva

Počkej, až řeknu mamce, že ses zase pokoušel ovládnout svět!........... Svět je znovu v ohrožení. Je třeba povolat Cortézovi. Hudba : John Debney a Robert Rodriguez - Soundtrack byl oceněn cenou ASCAP Film and Television Music Awards. CITÁT - Tak, Cortézovi, co poslední přání?..... ()

CiTrus007

Podobné jedničce. Nese se ve stejném duchu, jen se snaží být trochu vážnější, což jde očividně proti celému jemně dementnímu příběhu. Stále se ale divák příjemně pobaví... 5/10 ()

Dale

Na to, že to je detský film, to malo slušné efekty, no zvyšok jedná veľká katastrofa, pri ktorej aj 8-roční caparti musia neveriacky krútiť hlavou. Rodriguez, toto fakt nie. ()

svik

Mám Rodrigueze velice rád, ale tento díl se naprosto minul účinkem. Nezajímavé a místy bych řekl doopravdy nudné, a to i přes to, že akce byla na každém kroku. Počítačově dodělávané scény velice ubohé. Jediné co mne bavilo byl Steve Buscemi a jeho zmutovaný ostrov. 3tí díl je o mnoho zajímavější a dokonalejší, takže bohužel. ()

Marek1991 odpad!

Ďalšia sprostosť, na ktorú u mňa platí to isté, čo pri prvom diely, toto nie je pre deti. Hypermoderná bláznivosť, kde za tú vedeckú fantastiku nemôžem dať lepšie hodnotenie, lebo ako celok je to gýč, naivné, komerčné, pre deti proste opäť nevhodné, výplach mozgu je pri tomto možno správne slovo. ()

corpsy

Pokračovanie, ktoré je okázalejšie. Samozrejme, je to predsa pokračovanie a riadi sa svojimi pravidlami - väčšie, akčnejšie a v tomto prípade bláznivejšie. Našťastie, kvalita zostala zachovaná. ()

draggo

Jednička patří mezi mé velice oblíbené filmy, a dvojka skvěle pokračuje v tradici nastolené jedničkou. Opět spousta šílených vynálezů a skvělého humoru. Ústřední duo z minulého filmu je zpět, tentokrát je ale doprovází další sourozenecká dvojice, která je taky skvělá. Do toho tu máme ostrov plný šílených zvířecích mutantů, kostlivců střežících dávné poklady a dalších šíleností. Děj jde opět rychle kupředu, u filmu se ani na minutu nenudíte. Verdikt? Absolutní spokojenost a jen tak dál! /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

kaylin

První film, když už nic jiného, byl originální rodinný snímek, který mohl pobavit celou rodinu. Druhý film je pokračováním, které do hry vrací celou rodinu Cortezových, ale v hlavní roli jsou samozřejmě hlavně děti a jejich rodiče a následně ani prarodiče si v akci tolik neužijeme. Carmen a Juni se musí vyrovnat s novou hrozbou, která přichází z tajuplného ostrova. Jejich otec se zase musí vyrovnat s tím, že se nestal ředitelem špiónské organizace OSS. Ředitelem se stal muž, který je otcem dalších dvou dětských agentů. Gerti a Garry jsou silná konkurence pro Carmen a Juniho, ale přece by to nebyli oni, aby si se vším poradili. Rodriguez zase pustil svou fantazii na uzdu a na ostrově vytvořil spoustu monster, takže je film atraktivní po stránce digitální, i když na hodně z nich je znát nižší kvalita. U prvního filmu jsem měl z digitálních efektů přece jen trochu lepší pocit. A stejně tak i z příběhů. Tohle je jen honička za udělátkem, kdy záporák je na první pohled jasný, protože kdo to bude jiný, než nová postava? Nějaké zvraty tu jsou a Rodriguez pořád ukazuje, že je dobrým režisérem, ale přece jen to není něco, na co by jeho fandové a ostatní diváci měli dlouho vzpomínat. Rodina s dětmi si film užije určitě více než ostatní. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

Aleee89

Tak jsem konečně viděla druhý díl Spy Kids. Jednička mě sice nenadchla, ale docela překvapila. U dvojky se celkem dalo čekat, co přijde. Pohodová podívaná, u které se nepřemýšlí, protože je to celé mimo logiku, není to ani jinak dějově vymakané, prostě žádné drama, maximálně sled scén, někdy vtipnějších, jindy méně, někdy povedenějších... To všechno okořeněno okouzlujícím Antoniem Banderasem a hezkými obrazy. Nic převratného, ale taková nenucená zábava. ()

balba

Pokud se vašim dětem jednička líbila, dvojka je nadchne.Komedie je kratší , veselejší a bláznivější. ()