Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

Sekel

Jeden z lepsich filmu Kathryn Bigelowove. Trosku mi to prijde jako Bezva finta a Pobrezni hlidka dohromady. Patrick Swayze ujde, Keanu TvarimsejakBusterKeaton Reeves uz tolik ne. Potesi snad jen rolicky pro RHCP. ()

Menace

U mňa najlepší film Patrickom Swayzem... Pani režisérka dokáže točiť lepšie akčnaky než vačšina chlapov. ()

djerba

Tak tohle se fakt povedlo. Kdysi v kině Alfa nepřekonatelnej zážitek ze svobody a z vln a ani po letech se to neokoukalo. Reeves a Swayze naprosto úžasní, oba bych klidně viděla jako surfaře, co žijou pro tu jednu jedinou vlnu, na kterou celej život čekaj. Krásně nasnímaný, muzika báječná, nádherní chlapi a překvapivej konec, kterej mě fakt dostal. Jedna z mých srdečních záležitostí:-). ()

kanalek

Na první pohled jasný béčko s námětem a příběhem tak průhledným, jako nejčistější křišťál.Jenže bezstarostné prostředí lehkomyslných frajírků, co se proháněj na surfu, skáčou s padákem volným pádem, vykrádaj banky v maskéch amerických prezidentů, aby měli prachy na chlast a surfování v karibiku.Patrick Swayze s prosolenejma odbarvenejma vlasama, kterej se nebojí zajít si pro ránu a zelenáč Keanu Reeves, který se lehkovážně a s plnou vervou vrhá jak Swayzemu po krku, tak do vysokých vln na surfu.Tohle všechno mě strašně baví a řadí to film do mé top.Navíc scény, kdy se Reeves vrhne bez padáku z letadla a nebo kdy v dešti, v promočené džízce, odhodí odznak do moře, jsou pro mě legendární.Zkrátka akčňák jako prase! ()

vasek.raul

Tento film mě bavil od začátku do konce. Keanu s Patrickem předvádějí výborné výkony a zcela poprávu ukazují, že jsou to opravdu výborní herci. Námět bankovních lupičů (či serfařů) a agentů FBI, kteří se je snaží dostat je dost zajímavý. Také prostředí, ve kterém se tento film točil, je skvěle zvolené a atmosféra lidí na surfu...prostě pohoda... ()

paniColombova

Když jsem si četla děj v tv programu, řikam si - tak tohle nebude nic moc. Ale něco mi říkalo, mrkni na to. Klasika z prostředí serfování, život mladých lidí, kteří neví co s životem. Tak vypadala první část filmu do doby, kdy začalo jít do tuhého a přepadení banky našimi Ex-prezidenty se nevyvedlo. Až do konce jsem měla zatajený dech a závěr filmu ve vlnách mě překvapil ještě víc. Začínám asi milovat filmy, které z počátku nudí a pak jejich závěr vyvrcholí. DOPORUČUJI SHLÉDNOUT. K. Reeves byl výborný, ale P. Swaze pro mě tady v tomto filmu stoupl o deset stupňů. Byl pro mě vždy dobrý herec, ale vždy když si vzpomenu na tenhle film, stává se pro mě špičkovým hercem. ()

imaginer21

Mladý Reeves, vyzrálý Swayze a božsky žhavá Lori Petty (sakra, jí je taková škoda). Žádná zbytečná kaše, žádná přebytečná akce, naopak krásná přehlídka adrenalinových kousků a perfektně zahraná psychika velké lásky k vlnám i sobě. A hlavně nic není černobílé. Swayze není až takový prevít, Reeves dospívá z naivity a zákon platí pro všechny jen na pevné zemi. Krásný nápad a rajcovné zpracování. ()

FincherD.

Pro mě dnes už kultovka, která vůbec nestárne. Cool Swayze, výborný Reeves s božáckým jménem Johnny Utah! Vtipně hláškující Busey jako Angelo Papas(taky dobrý jméno) a adrenalinová režie K.Bigelow. Teď už jenom chytit správnou vlnu. ()

pursuer

Jako odpočinkový letní film, na který se můžete těšit, je to opravdu skvělý počin. Pokud v tom nehledáte nic víc, než příjemnou akci okořeněnou naivní filosofií divoké duše člověka, bude se vám Bod zlomu líbit, tak jako mně. Jenže pořád jen něco chybí k tomu, aby to bylo něco více, než jsem právě uvedl. Rozhodně jsou to ty nejlepší 3 *, jaké je možno dát. ()

yourhead

Spouty lidí,co zde hodnotí a chytračí jak je to celý trapný,zapomíná,že film je z roku 1991! Je to už 13 let co jsem tento snímek sjížděl nespočetněkrát na tátově originální VHSce. Dnes je to 2O!!! let od vzniku filmu a já se na to dívám na BluRayi v originálním znění a nádherným obrazem. Nechápu proč to v dnešním světě FullHD nedokážou natočit stejně kvalitně a naopak kdejaká novinka ve FullHD vypadá jak odpolední sitcom na Nově. Nebudu tu polemizovat nad scénářem,tématem nebo prostředím ve kterém se film odehrává... Jen bych znovu upozornil,z kterého roku ten film je. 1991! 100% ()

lepo

Toto sa dá pozerať kedykoľvek.Scény zo surfingu, podobne aj parašutistická expedícia sú veľmi kvalitne prepracované. ()

klapqua

Roky veky som tento snímok obchádzala, chyba... dneska som podľahla a som tomu rada. Kvalitný akčný snímok, akých sa v dnešnej dobe bohužiaľ už veľa netočí, nielen úžasne sexy ale aj fakt talentovaná ústredná dvojica "hezounú", Lori s nádhernými veľkými očami a Busey konečne v kladnej úlohe a že mu to sadlo!:D Na detaily kašlem, bavila som sa od začiatku po koniec, opäť chválim hudbu a aj koniec filmu. ()

DansteR

"You're sayin' the FBI's gonna pay me to learn to surf?"...Na první pohled se to tváří jako obyčejný akční film ze surfařského prostředí, ovšem v tomto případě první pohled klame, a to dost. Vytváří se zde nepopsatelná atmosférá mezi "dobrem a zlem", dvojice Swayze a Reeves, která předvádí neuvěřitelný výkon taky pouze přidává plusové body a o parádních vlnách ani nemluvě. Skvělý akční thriller, který asi nestačí vidět jen jednou. 80% ()

KeanuTheBest

Perfektní námět, herci a jejich výkony, prostředí vln....romantika i akce..člověk se nenudí a film setsakramentsky uvízne v paměti. Jeden z filmů, které si budu pouštět pořád dokola. ()

jjjerry

Tahle pecka mě dlouhou dobu míjela. Tímhle snímkem se asi nechali inspirovat tvůrci Rychle a zběsile, jen šli s dobou a surf vyměnili za tuningový káry, jinak to je uplná kopie =) Skvělé herecké obsazení, děj má spád a atmosféra je suprová. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)