Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

RomeroIsGod

Další oblíbená akce z dětství. Tady jsem poprvé zaznamenal, že ve filmech se nemluví jenom slušně, že Busey hrál taky jednou klaďase a že Swayze není jenom buzna z Dirty Dancing - umí rozbít držku a vykrást banku. A surfovat! 90% ()

Hepy13

Zprvu jsem dal 4* později však jednu navrh musím přidat. Proč? Jednoduché. Film se mi usadil v paměti, a ještě několik dní jsem si v hlavě přehrával různé scény a rozhovory. Parádní je hlavní herecké duo. Mladý Reeves a s lví hřívou Patrick Swayze, každý na jedné straně zákona. Bodu zlomu "Joo to je ten film jak tam serfujou a přepadávaj banky" takhle nějak jsem vždy o tomto filmu mluvil. Ano, serfování, pláže, pěkná hudba Marka Ishama a životní hodnoty. Pořádně hustej film valící se rychlostí tsunami. ()

Ronaldo79

Neoddiskutovatelná surfařská poetika a jedna z nejkrásnějších filmových sekvencí navíc k tomu závěr, který tvoří z vesměs průměrného akčňáku nezapomenutelnou podívanou. Počáteční pozvolné tempo napomáhá k rozpracování charakterů postav a k pochopení jejich motivací, přesvědčení, a proto mi později některá rozhodnutí Johnnyho Utaha přišla nepochopitelná. Herci sympatičtí a Keanu hodí pár zapamatování hodných hlášek. ()

Lukoye

Parádně našláplej film. Rozhodně napinavá detektivka, která "má koule". Podle mě tady Swayze podává svůj nejlepší výkon v kariéře, tak věrohodný, že od ostatních pro něho typických postav milovníků, je v roli bohémského surfaře naprosto k nerozeznání. Nejemom vynikající kaskadérské výkony, ale propracovaný příběh, a charaktery postav stojí za ocenění. Napinavé, zábavné, cool. ()

Elgin

Napinava akcna pecka z obdobia mojich skolskych rokov na ktoru s nostalgiou velmi rad spominam. Nekonecene leto, opalene dievcata v bikinach, uzivanie s volnosti na vlnach, lietanie s padakmi i bez, vykradanie bank v maskach prezidentov, milostny pribeh a uzivanie si bezstarostneho zivota. Patrick Schwayze snad vo svojej najlepsej ulohe dokazuje ze je to charizmaticky vodca. Keanu tentokrat slusne sekunduje a cisi z neho pohoda. Velmi slusny akcny thriler ktory vyraza dych. Povinnost zo zanru, u mna za plny pocet. ()

modista

přiznám se, že mé hodnocení ovlivnil hlavně Patrick Swayze, kterého vůbec nemusím a mimo serál "Sever a jih" se mi nikde nelíbil. ()

Jeremiah

Bezvadný film u kterého se potýkám s rozporuplnými pocity. Na jedné straně ukázka jak lze dosáhnout absolutní svobody, na druhé však postoj k tomu jakými prostředky ?! Obdivuji to obětování všeho pro naplnění svého snu a zároveň z toho mám strach. Pro mě film za lepší 4. ()

Mr.Hudson

Výborný akčňák ! Nádherné prostředí a krásné zachycení vln dělá z tohoto filmu nádhernou podívanou. Dalším plusem pro tento film jsou herecký výkony mladý K. Reeves hraje jednu ze svých skvělých rolí a Patrick Swayze jako Bodhie taktéž zabodoval. A nyní k ději, mladý ambiciózní policista Johny Utah se výborně doplňuje s už pomalu dosluhujícím kolegou. Společně pátrají po gangu, který vykrádá banky. Čas plyne a jedinou stopou je to, že se pravděpodobně jedná o surfaře. A právě v tomto momentu se film začíná lámat, Johny Utah se snaží proniknout do gangu a tak se musí stát jedním z nich. Poté co poznává Bodhieho , mladého adrenalinem nabitého šílence si Johny uvědomí , že právě on a jeho kamarádí jsou ti, co mají banky na svědomí. Zabrání mu, ale jejich nově navázané přátelství v povinnosti policisty ? ()

molcan2

Bod zlomu je produktom svojej doby a s tým je problém, ale je ľahké pochopiť, prečo ľudia zvlášť ďakujú Bigelowmu akčnému smeru, ktorý z času na čas dosiahne vrchol. ()

Bozvav

Velmi dobrý film, kde exceloval především Kean Reeves. Velmi dobrý scénář, všichni skvěle hráli, bezva hudba a slušný vizuál. Za mne 80%. ()

Wargoo

Skvelý akčný film so skvelou hereckou paletou... Patrick Swayze a tá jeho hriva bol síce záporák, ale dosť dobrý. Keanu - mlaďučký Neo ako Utah alias FBI agent, ktorý sa pri mimochodom úžasne natočenej "honičke" medzi barákmi snažil chytiť rýchlejšieho Swayzeho dobehol aspoň do ciela filmu ako krivkajúci hrdina. Skvelý scénár, kamera - tá aj počas skvelých zoskokov, herecké obsadenie na výbornú, spríjemnenie večera ako sa patrí. U mňa 4**** - 75,455% PS: Hodiť toho psa musela byť ozaj fuška... :) ()

bangee

I po letech se mi vybaví výborná atmosféra, skvělá kamera a především šílenec Gary Busey a nádherná kráska Lori Petty se super očima. ()

mala_kea

Klasická americká slátanina, která se spoléhá hlavně na herecké výkony Swayzeho a Reevese a kupodivu jim to vychází. Ani ostatní herecké výkony nejsou k zahození a to se musí rozhodně připočítat. Pointa je velmi jednoduchá, avšak prostředí je nenahraditelné, jenže krom bezvadného prostředí a občasnou přestřelku neuvidíme takřka nic a závěrečná mlátička je to největší klišé celého filmu, zkrátka jakoby vystřižená z hodně béčkových filmů. Docela zklamání. ()

Pet 510

Samotná pointa nijak úchvatná není, ale film má úžasnou atmosféru a skvělé herecké výkony a hodně si mě získal. Malinko ho kazí posledních dvacet minut kdy začíná nepříjěmně zaváňět tuctovostí. Teď nemám na mysli úplný závěr, když se Swayze vydá na svou poslední vlnu, to je podle mě super, ale myslím těch 20 min předtím. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Wolvie

Naprostá akční klasa a jeden z nejlepších filmů žánru.Reeves byl cool i před Matrixem a Swayze i po Hříšném tanci.A Katherine Bigelow točila nejlepší filmy v 90. letech,v novém miléniu ztratila cit pro "chlapské" žánry.A né že né! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)