Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

Yoshimitsu

Třetí díl nabídl návrat Nancy a hlavně Freddyho noční můry v psychiatrické léčebně, kde zase chrlil hlášky, které tomu dávájí šmrnc. Dávám 75% ()

Kubaso

Moje první setkání s Freddym a dlouho jsem měl za to, že nejlepší. Ono je to ale spíš fantasy než horor (zřejmě Darabontův vliv). Jakmile v tom ovšem příběh zajde moc daleko, Freddy tomu rázně učiní přítrž ("Promiň, ale já na pohádky nevěřím"). Na toho chlapa je spoleh. Freddy/Robert je tu možná ve své vůbec nejlepší formě, tudíž celý ten mišmaš obstojí se ctí. Mnohem horší je to ale s do očí bijící snahou tvůrců všechno dopodrobna vysvětlovat, takže pro nějakou fantazii nezbývá místo. I přesto pro mě zůstávají trojka se sedmičkou jedinými povedenými pokračováními původního filmu. Už jen proto, že je na nich vidět snaha. ()

Tereza666

Můj nejoblíbenější díl ze SERIE : NIGHTMARE ON ELM STREET. Skvělé prostředí ve filmu a vraždy originální a navíc. Freddyho prostě zbožnuji. ()

nevermore

Dovolím si tvrdit, že možná nejlepší díl této, série. Snad překonává i jedničku, neboť efekty jsou posunuty úplně jinam a jsou bezvadný. Kolikrát jsem koukal jen na to jak dobře jsou udělány. Samotný příběh, no jak už to v hororech bývá, ten se oproti dílu prvnímu někam extra neposunul. Ale podiváná znamenitá! 70% ()

Danny F.

Atmosféra podobná prvnímu dílu, děj perfektně promíchaný a trochu mě to připomínalo stylem Hellraiser. Vytknout musím jen toho rádoby kouzelníka. Co to proboha mělo jako být? V tomto díle se dozvíme vše kolem počátku zrození Freddyho. Úžasný horor. 85% ()

darek kartac

Třetí díl mi přijde strašidelnější než ten druhý. Po celý film jsem byl napjatý. Mimochodem do tohoto dílu se vrací Nancy z prvního dílu. Její pomoc je tu velice potřeba, ona jediná přežila řádění Freddyho. ()

VanTom

Konečně slušně využitý potenciál. Skupinka několika teenagerů na psychiatrii se zoufale snaží neusnout, protože jinak jim ve velmi živých snech hrozí opravdu hnusné smrti, maniakální Freddy Krueger si totiž každou nápaditou a brutální likvidaci patřičně vychutnává. Na svou dobu výborné triky kazí snad jen podivný souboj s kostrou na vrakovišti. ()

pravdovravny

Po vlažnejšej dvojke sa tretia časť uberá podľa mňa opäť tým správnym smerom, nápady na zabitia sú originálne a niekedy aj vtipné. Povedal by som že táto časť je taká reprezentatívna. ()

lykan9

Díky bohu za Bojovníky ze sna. Po Freddyho pomstě se tvůrci opět vrátili k pojetí Freddyho z prvního filmu. Výběr obsazení je velmi dobrý a hlavně, opět se vrátila děsivost a kreativita. Např. obří Freddyho hlava, pojídající Kristen, se jen tak nezapomene. A to je jen vypíchnutí mnoha takových scén. K tomu musím připočíst návrat postav z prvního dílu a v součtu se opět jedná o dokonalý horor. ()

JohnSmith

Původní jedničce se sice nevyrovná, ale mnohem lepší než dvojka. Je to taková malá týmovka dětí vs Freddy. Nápad fakt dobrý. ()

KasparekZabijak

Po pestrobarevný a tak nějak podivně učesaný dvojce tvůrci zřejmě vzali rozum do hrsti, vysrali se na nějaký velký mudrlantství a hloubku myšlenek zůčastněnejch postav, vrátili do hry skvělou Nancy i s fotrem - policajtem, z baráku na Elm Street zbyl jen papírovej model, kterej probouzí zlý sny v hlavě začínající Patricie Arquette a děj se přesunul do psychiatrický léčebny pro mladistvý, který jsou - taková blbá náhoda - poslední děti všech rodičů, kteří nechali ugrilovat Freddyho. A ten se vrací s množstvím krásnejch a inovativních snovejch vražd, líbilo se mi i lehký poodhalení jeho osobní historie a celýmu filmu dost pomáhá fantastická hudba Angela Badalamentiho a samozřejmě tehdejších hvězd - nakadeřenejch Dokken. 80% ()

J.Lajner

To, co Wes Craven započal dotáhnul řemeslník Chuck Russell k dokonalosti. Díky vyššímu rozpočtu a nepopíratelné kreativitě tvůrců, nám zde snové pasáže doslova ožívají před očima a vládce snů Freddy Krueger, naplno využívá všech svých schopností a bezbřehé moci, aby otravným teenagerům dokázal kdo že tu panuje. Divácky vděčné prostředí psychiatrické léčebny, návrat starých známých, letmý dotek fantasy tématiky a rozšíření mytologie o původu Kruegera. Bojovníci ze sna jsou TOP. ()

kklepkaa

Už jako dítě mě přitahovaly horory a tenhle se mi podařilo vidět v sedmi letech na prázdninách u tety. Asi měsíc jsem se nedokázala v noci jít vyčurat... ()

pfa

Freddy je zpátky a v plné parádě! Doporučuji neusínat! Noční můra je vůbec poměrně dobrá série hororů, tu lepších epizod, tu horších, na kterou je docela pěkně slyšet. [7/1O] (A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors, USA, horror) ()

jenik71

Po nepříliš povedené dvojce opět přichází Freddy v lepší formě. Tentokrát řádí v prostředí psychiatrické léčebny. Chovanci tohoto ústavu zde postupují podle hesla "v jednotě je síla". A tak se snaží společnými silami zprovodit zabijáka z tohoto světa. Freddyho si tentokrát užijete např. v podobě vraždící televize, loutky nebo také sexy zdravotní sestřičky. ()

jefff

Elm Street je zábavovka u které není nutné zapnout mozek ani z deseti procent. Jak je u hororů z období osemdesátých již tradiční, herci nestíjí za nic, děj je pochybný, dialogy úsměvné a některé scény přímo komické. Ale mají kouzlo, o kterém aktuální snímky mohou jen snít. Fredy je ikona, a už tento fakt dává body nahoru, třetí díl je navíc hodně zábavný a vraždy i Fredyho přeměny jsou skvěle originální a zábavné. Finále je navíc opravdu povedené a strhující. ()

Jello Biafra

Freddy Krueger sa vracia a znovu začína vraždiť prostredníctvom snov v psychiatrickej liečebni kam sa za pokus o sebevraždu dostane dievča menom Kristen v podaní mladej Patricie Arquette. Najviac mňa na tomto diele potešilo, že sa tu na scénu vrátila Nancy z prvého dielu, rovnako tak jej otec šerif Thompson a hlavne že jednu z postáv tu hrá aj Laurence "Morfeus" Fishburne. Skrátka a jasne herecké obsadenie sa maximálne podarilo. Film ale hlavne prekvapí nápaditými vraždami a tradične skvelou atmosférou s hláškujúcim Freddym, ktorého hranie si Robert Englund musel maximálne užívať. Spoločne s prvým dielom patrí táto vydarená trojka k najlepším dielom série. ()

Opsha

Where's the fucking bourbon? Je mi jasné že ve svém věku se nebudu při slasheru bát a tudíž černý humor je úplně to nejlepší čím film vylepšit. A konečně tu jsou opravdu pěkné a barvité POSTAVY!Škoda jen že nedostaly víc prostoru, zvláště co se týče těch se zvláštními schopnostm. Potom zabití...Hned to první patří do zlaté knihy Freddyho Kruegera a žádné další za ním nezaostává. Nádherně surreálné noční můry.... Takhle to má vypadat. Jen to mohlo být ještě tak o čtvrt až půl hodiny delší. ()

The Viper

Asi nejlepší díl série, ikdyž je to sporné. Napětím,atmosférou a mrazivostí se to jedničce sice vyrovnat nemůže, ale určitě zde Freddy opět exceluje. Parádní zasazení děje do psychiatrické léčebny a aby to skvěle zapadalo, Nancy Thomson jako doktorka. Menší role Laurence Fishburneho se mi líbila a Amanda Krueger sedla. Dozvíme se i něco z 'dětství' našeho Freddyho a také více akce se nám k požitku poskytne. Dvojka zpadá snad jen tím domem, jinak jako skutečné první pokračování Noční můry v Elm Street 1 beru až tento, třetí díl Dream Warriors. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti